דורבן בקרסול

דורבן בקרסול
דורבן בקרסול

כל המדרסים מותאמים לצרכים שלכם מרוכזים במקום 1!

חייגו עכשיו: 077-997-3016

מה הגורמים למצב של דורבן בקרסול?

  • עומס יתר על הרצועה הפלנטרית, היא הרצועה האורכית המחברת בין העקב לאצבעות כף הרגל.
  • התנוונות הרצועה הפלנטרית הגורמת לקרעים מיקרוסקופיים מהם נוצרת דלקת.
  • מצב של פלטפוס הבא לידי ביטוי ברגליים שטוחות עם צניחת קשת.

 

הסיבות למצב של דורבן בקרסול

דורבן בקרסול נובע כתוצאה מעומס משקל הרגליים וחלוקה לא שווה שלו בעיקר אצל אנשים עם עודף משקל. עם זאת, במידה והולכים יחפים לאורך זמן על קרקע נוקשה, נועלים נעלי עקב או נעליים שאינן מתאימות ויוצרות לחץ על מנח הרגליים, שינוי בצורת כפות הרגליים, מאמץ יתר בספורט ובעיקר בריצה, עמידה ממושכת, שינוי בשכבה השומנית לאורך העקב בגיל העמידה וקיצור גיד האכילס, אלו סיבות המעוררות את הדורבן ומסבות לא מעט כאבים.

 

האם דורבן בקרסול ממוקם באזור זה?

דורבן בקרסול מכונה גם דורבן בעקב משום שהבליטה הדלקתית ממוקמת באזור העקב. הדלקת מקרינה לאזור הקרסול וכף הרגל ולכן ישנם כאבים גם בקרסול, בגיד האכילס ובשריר התאומים. בשל התנוונות הרצועה הפלנטרית, שינוי מנח הרגליים והעומס שיש עליהן נוצר הדורבן. הוא מכונה כך כיוון שהוא דומה לקוצים של בעל החיים דורבן, אך בשפה הרפואית נקרא מחלת החתולית הכפית.

 

כיצד מאבחנים דורבן בקרסול?

ניתן לאבחן דורבן בקרסול על ידי צילום רנטגן או הדמיה אחרת, אך הבדיקה הידנית והוויזואלית מאתרות את התופעה בקלות ולכן לא תמיד צריך לבצע הדמיה. במצב של דורבנות קרסול, האורטופד יבחין בבליטה מחוספסת באזור העקב הקדמי.

ייתכן ותתלווה לבליטה אדמומיות או שטפי דם. גם התיאור של המטופל חשוב לאבחון. המטופל מצביע על כאבים בעקב ובקרסול, מתאר חוסר תפקוד במיוחד כאשר קם משינה בבוקר ועושה את הצעדים הראשונים ומספר על חוסר הנוחות שהדורבן מסב לו.

 

כיצד למנוע כאבים בבוקר?

מכיוון שהרצועה הפלנטרית רפויה בזמן השינה יש צורך להשאיר אותה מתוחה לאורך הלילה על מנת שלא יהיו כאבים עם הקימה והדריכה הראשונית על כף הרגל. מניעת כאבי דורבן בקרסול נעשית באמצעות סד לילה סטטי המחובר לקרסול ברצועות ולמעשה מקבע אותה בזווית של עד 90 מעלות בהתאם לסוג הסד בו המטופל בחר.

סד אחורי למשל, נוח ונוקשה יותר אך יכול להיות בזווית של עד 10 מעלות. דורבן בקרסוליים חייב להיות מטופל גם באמצעות תרופות אנטי דלקתיות או לפחות בתרופות סבתא המעלימות את הדלקת.

 

אלו תרופות סבתא מתאימות לדלקת בקרסול?

השימוש במוצרים טבעיים תמיד עדיף על תרופות כימיות ולכן חשוב לנסות תרופות סבתא שסייעו עוד בימי ימימה למצב של דורבן בקרסול. אפשרות ראשונה היא לרקוח חליטה מזרעים של אלפלפלא המכילים מגנזיום, סידן וויטמינים A ו-C.

אפשרות שנייה היא להכין חליטת כורכום המרפאת דלקות או לבלוע כורכום בטבליות של 500 מ"ג לפני השינה. האפשרות השלישית היא למרוח מעט שמן קוקוס על הקרסול, העקב וכף הרגל ולעסות בעדינות.

 

הטיפולים המשמרים לדורבן

התאמת מדרסים לדורבן בקרסול

התאמת מדרסים מסיליקון עם ריכוך בעקב יכולים לסייע הן למניעה והן לטיפול במצב של דורבן בקרסול. הם יסייעו להקלה בעומס המוטל על הרגליים, יחלקו אותו בצורה שווה, יסייעו ביציבות, תיקון מנח הרגליים, שיווי משקל, ריכוך הדריכה והתפקוד היום יומי. מעבר לכך הם יפחיתו את הכאבים הרבים בזמן עמידה או פעילות מאומצת.

 

התאמת נעליים אורטופדיות לדורבן בקרסול

ניתן להתאים נעליים אורטופדיות שיתנו תמיכה לקרסוליים ולכפות הרגליים על פי מידות ולהכניס את המדרסים לתוכן. כך מקבלים שכבת הגנה כפולה המונעת כאבי דורבן ואי נוחות.

 

טיפול מנואלי לדורבן בקרסול

הטיפול המנואלי הוא עיסוי עמוק לרקמות ולשרירים בין אם מדובר על הרצועה הפלנטרית בכף הרגל ובין אם מדובר על העקב או הקרסול. בשילוב עם טיפולי פיזיותרפיה המתמקדים בתנועות הקרסול ובחיזוק שריר התאומים, גיד האכילס והרצועה הפלנטרית, ניתן להאיץ את ההחלמה מדורבן ולסייע בכאבים.

 

טיפול גלי הלם לדורבן בקרסול

מדובר על טיפול חשמלי הנעשה על ידי מומחה שאותו ניתן לשלב עם טיפולים נוספים. גלי ההלם מגיעים ממכשיר חשמלי המוצמד לקרסול, לעקב ולכף הרגל שמסייע לבנות תאי דם חדשים ולהאיץ את פעולת הריפוי הטבעית של הגוף. משלבים אותו בדרך כלל עם מיטת פולסים אלקטרו מגנטית המסייעת לזרימת הדם והחמצן לקרסוליים. 

 

טיפול לייזר ביתי לדורבן בקרסול

מכשיר לייזר ביתי נועד לשימוש עצמי ולעיסוי הנקודות הכואבות עקב הדורבן. הוא מסייע לריפוי העצמי של הגוף, לפיזור הדלקת ולהפחתה משמעותית בכאבים.

 

ניתן לרכוש ברשתות הפארם, מכונים אורטופדיים או בקנייה מקוונת.

בהחלט מכיוון שהוא מייצר תאי דם חדשים. חשוב לשלב אותו עם טיפולים נוספים.

בוודאי. בשילוב של מדרסים וטיפולים משמרים נוספים.

הדורבן נראה על העקב אך את הכאב מרגישים גם בקרסול.

אינסול מדרסים - לוגו

לא נמאס לכם מהכאבים? עם המדרסים שלנו כל דריכה רכה כמו כרית!

מלאו פרטים עכשיו!