מגנים למרפק

מגנים למרפק
מגנים למרפק

הזמינו מדרסים בהתאמה אישית וטפלו בכאב שלכם!

חייגו עכשיו: 077-997-3016

כיצד בנוי המרפק שלנו?

המרפק הוא המפרק המחבר את הזרוע לאמה. הוא בנוי משלושה מפרקים אשר גורמים לאמה לנוע. בעזרתו ניתן לכופף את האמה, לפשוט ולסובב אותה. המרפק גם מחובר בשלוש רצועות והשרירים המצויים בו מאפשרים את תנועת האמה למעלה, למטה ובסיבוב.

כאשר המרפק נשבר הוא יכול להישבר מבחוץ או מבפנים. שבר תוך מפרקי באחת מהעצמות שלו יגביל את התנועה של האמה ואף עלול לגרום לנזק בגידים, בכלי הדם או בעצבים. השברים עלולים להופיע כתוצאה מתאונת דרכים, נפילה או חבלה בעוצמה חזקה במיוחד כשיש דלדול ברקמת העצם. כשיש שבר במרפק הוא גורם לכאבים חזקים, נפיחות ושטפי דם פנימיים.

השבר אף עלול לגרום לעיוות במרפק וקושי בהנעת היד. אצל ילדים השברים מקבלים התייחסות מחמירה יותר מכיוון שהם עלולים לפגום בהתפתחות שלהם ולעוות את המרפק באופן בלתי הפיך.

גם הנפילה שלהם עוצמתית יותר. על מנת למנוע שברים או נקעים במרפק או פציעות כתוצאה מנפילות חשוב להגן על המרפקים באמצעות מגנים למרפק. במיוחד כשעוסקים בספורט או בעבודה בתנאים מחמירים עם סיכון, כמו ניקוי חלונות בגובה רב.

 

למה משמש המגן?

  • מגנים למרפק משמשים כתמיכה לאחר ניתוח
  • קיבוע לשבר או לנקע
  • מניעה של פציעה או חבלה
  • הורדת נפיחות
  • הקלה בכאבים
  • שיקום לאחר פציעות

 

מגנים למרפק לרוכבי אופניים

רכיבה על אופניים היא ספורט פופולרי בכל גיל. רוכבים רבים רוכשים ציוד המגן עליהם בעת הרכיבה ומשקיעים לא מעט כסף בקסדה איכותית, בגדי רכיבה מנדפי זיעה, נעלי רכיבה, כפפות רכיבה, מגנים למרפק ולברכיים.

בעת פעולת הדיווש, בין אם היא במישור ובין אם בירידה או עלייה, הסכנות עורבות בכל פינה.

ישנם הרוכבים בכביש, דבר המסכן אותם בנפילה מהאופניים או פגיעה בתאונת דרכים וישנם הרוכבים בשטח ועלולים ליפול על אבנים חדות. מכיוון שהרוכבים חשופים בצורה משמעותית למפגעים בעת רכיבתם הם חייבים לשמור על עצמם מכל הבחינות.

מבחינת המרפק הם עלולים לשבור את אחת מעצמות המרפק או להיחתך ולהיפצע. מגן למרפק איכותי יכול לעשות את העבודה ולהגן עליהם מפני המפגעים השונים. גם לילדים הרוכבים על אופניים ניתן למצוא מגנים איכותיים.

 

מגנים למרפק לשחקני טניס

משחק הטניס הוא דינמי ואקטיבי וגם בו טמונות לא מעט סכנות לפגיעות באיברים שונים. שחקני טניס בדרך כלל עושים שימוש בסוג אחר של מגנים למרפק על מנת להפחית כאבים באזור המרפק והאמה.

מכיוון שפעולת המרפק והאמה שלהם מאוד דינמית בעת החבטות והתנועה הסיבובית של שורש כף היד, עלולים להיווצר סדקים זעירים בשרירי המרפק. בנוסף, שחקני טניס נוטים לסבול מדלקות וכאבים בזרועות.

כשמדובר על מגני מרפק לטניס מדובר על מוצר איכותי שיש לו עיצוב אנטומי המתאים בדיוק למבנה וצורת המרפק. זהו מגן עמיד ונוח שמשאיר את שחקני הטניס בפעילות ומפיג את הכאבים במהרה.

מאחר והמגן מיוצר מניאופרן הוא גם מחמם את אזור המרפק ומעניק ללובש אותו תחושת עיסוי מפנקת. המומחים ממליצים לא לישון עם מגן זה ולא למרוח קרמים ומשחות שומניות בזמן השימוש בו על מנת לשמור על עמידותו.

 

טיפול בדלקת במרפק

דלקת בגידי המרפק המכונה "דלקת טניס", "דלקת גולף" או אפיקונדיליטיס אינה בהכרח נחלתם של שחקני הטניס או הגולף. הדלקת עלולה להיגרם בשל תנועות סיבוביות חוזרות ונשנות של האמה ושורש כף היד כשהן בתדירות גבוהה ומעמיסות על הגידים.

זוהי דלקת הגורמת לכאבים במרפק עם הקרנה לאמה ולשורש כף היד. על מנת לטפל בצורה מיטבית בדלקת מומלץ לתת מנוחה ליד ולחבוש מגנים למרפק אלסטיים לכמה שבועות. בנוסף, יש ליטול תרופות אנטי דלקתיות ולהחזיר את היד לפעילות בטיפולי פיזיותרפיה.

 

מגנים למרפק אלסטיים

מגנים למרפק אלסטיים משמשים בעיקר לפציעות, נקעים, דלקות ונפיחות במרפק. המגן גמיש ונראה כשרוול אותו מלבישים על המרפק על מנת לקבל לחץ ישיר על המפרקים. למגן יש רצועה אותה מהדקים כדי להפעיל את הלחץ על המרפק. ניתן להשתמש בו ללא הגבלה עד לריפוי אופטימלי של המרפק.

 

מגנים למרפק לאחר ניתוח

מגנים למרפק לאחר ניתוחים או פציעות שיש לקבע אותם הם מגנים עם פסי מתכת החבויים בתוך המקבעים אך ניתן לשלוף אותם בקלות. ניתן לכבס את המגנים והם עדיין יהיו עמידים. למרות זאת, יש להוציא את פסי המתכת לפני הכביסה. היעילות של מגן זה היא בהתאמה שלו לשני צדי המרפק במיוחד לצורך שיקום.

 

באמצעות מישוש בבדיקת רופא. הטיפול המומלץ הוא מנוחה, תרופות אנטי דלקתיות ושימוש במגן למרפק.

יש להיבדק אצל אורטופד ולהיעזר במגן מרפק אלסטי.

ניתן לכבס אותו לאחר ששולפים את המתכת.

לא. הוא מפחית כאבים אך אינו מחמם את האזור. מגן המכיל ניאופרן יחמם את המקום.

אינסול מדרסים - לוגו

לא נמאס לכם מהכאבים? עם המדרסים שלנו כל דריכה רכה כמו כרית!

מלאו פרטים עכשיו!

מדרסי ספורט: המדריך המלא

מה ההבדל בין מדרסים לספורטאים לבין מדרסים לריצה? מדרסים לריצה נבדלים בעיקר בהתאמתם לפעילות הספציפית