מגפיים אורטופדים

מגפיים אורטופדים
מגפיים אורטופדים

כל המדרסים מותאמים לצרכים שלכם מרוכזים במקום 1!

חייגו עכשיו: 077-997-3016

מהם מגפיים אורטופדים?

מגפיים אורטופדים הם מגפיים המותאמים לבעיות ספציפיות ברגליים עבור אנשים עם ליקויים אורטופדיים או בעיות בריאותיות שאינם יכולים להלך עם הנעלה רגילה.

לרוב מדובר על אנשים שעברו ניתוחים בכפות הרגליים או בקרסוליים עקב שברים, גיד אכילס קרוע, שחזור ובנייה של הרצועה, פציעות של גידים ורקמות, פגיעה במפרק הקרסול, ספורטאים המחלימים משברי מאמץ, אנשים עם מוגבלויות ונכויות שונות שצריכים לקבע את הרגליים וכד'. מגף אורטופדי ניתן להשיג בחנויות אורטופדיה.

בהתאם ללקות ניתן לבחור מגף קצר או ארוך על מנת לאפשר דריכה יציבה וטבעית של כף הרגל. אלו מגפיים המותאמים על פי מידות כמו מידות נעליים ואינם ניתנים להחזרה. ניתן אף להשיג אותם ללא עלות בסניפים של יד שרה בהתאם למידת הנעליים.

 

מגפיים אורטופדים לבעיות אורטופדיות אחרות

מלבד שברים ופגיעות בקרסול ניתן להתאים מגפיים אורטופדים  גם לאנשים הסובלים מעיוותים שונים בכפות הרגליים ומגפיים רגילים לא מתאימים להם. למשל, אנשים הסובלים מפלטפוס (רגליים שטוחות), קשת גבוהה, דורבן (דלקת בעקב), כף רגל סוכרתית, רגל קצרה, הלוקס ולגוס (בליטה בצד הבוהן), רגליים הנוטות פנימה או החוצה ועוד.

אנשים אלו יתקשו למצוא מגפיים בחנויות רגילות גם אם אלו מגפי נוחות כי הם אינם מתאימים לרגליים שאינן סטנדרטיות. 

 

מדוע חשוב לבצע התאמה לרכישת מגפים אורטופדים?

התאמת מגפיים אורטופדיים נעשית באופן מדויק בכפות הרגליים והקרסול על מנת שיהיו יציבים וישרים על הקרקע. מכיוון שיש עומס גדול על הרגליים ממשקל הגוף, המגפיים האורטופדים מחלקים את העומס על כפות הרגליים בצורה שווה ומורידים לחצים. המדידה חשובה על מנת לבצע התאמות הקשורות לעיוותים, למנוע כאבים ולהעניק את התמיכה הראויה לכפות הרגליים. 

 

באלו שיטות משתמשים כדי למדוד את הרגליים לצורך מגפיים אורטופדים?

את ההתאמה של מגפים אורטופדיים מבצעים על פי מדידה מדויקת של צורת ומבנה כפות הרגליים באמצעות שיטות שונות כמו:

  • תבנית קצף בה מטביעים את כף הרגל
  • ספוג היוצר הטבעה
  • גיבוס הרגליים בתחבושות גבס
  • חישוב על ידי מחשב באמצעות חיישנים

 

מגפיים לעבודה

מגפיים אורטופדיים לעבודה בשטח

עבודות בתיקוני כבישים בחורף, בחקלאות, במפעלים כימיים, בגינון וכד' אלו עבודות בהן יש צורך לשמור על הרגליים בשל עמידה ארוכה עליהם, סכנת החלקה, חלוקת ואיזון העומס של הגוף על הרגליים ושמירה על היציבות. רבים מהעובדים מתאימים מגפיים אורטופדיים על מנת שיגנו על כפות רגליהם באופן בטיחותי עם תוספות והגנות המתאימות לסוג העבודה.

חשוב שהמגפיים יהיו תקינים, סגורים, גבוהים, עשויים מחומרים חזקים וגמישים, אטומים כדי למנוע חדירת נוזלים, שמנים וחומצות, יגנו מהמפגש עם חפצים חדים, מחדירת גופים זרים ויעניקו תמיכה טובה לכפות הרגליים. ככל שיהיו להם בולמי זעזועים איכותיים וככל שיהיו נוחים הם יתאימו לעבודה בשטח או בסביבה מחמירה.

 

מגפיים אורטופדיים לעבודה במשרד

גם נשים העובדות במשרד רוצות להיראות במיטבן ולהגיע עם מגפיים אופנתיות ואיכותיות לעבודה. ההמלצה לנשים היא להתאים מגפים אורטופדיים מעור עם סוליה רחבה וגמישה וחומרים מרפדים, רכים ונוחים.

אם עולה צורך בעקבים מומלץ שגובהם יהיה עד 4 ס"מ. בין אם מדובר על מגפיים או על מגפונים אורטופדיים הם יהיו יעילים לשמירה על גו זקוף בעבודה משרדית דינמית, לעמידה ממושכת ולמניעת כאבים ועייפות בסופו של יום.

 

מה ההבדל בין מגפיים לנעליים אורטופדיות?

כאשר עושים התאמה לנעליים או מגפיים אורטופדיים אין הבדלים ביניהם מבחינת המדידות למעט ההתייחסות לצורת הקרסוליים בהתאמת המגפיים או השוקיים בהתאם לגובה שלהם.

מבחינת מענה אורטופדי שני הסוגים משרתים את אותן המטרות הקשורות לעיוותים ברגליים ולצרכים של הלקוחות. ישנם אנשים המתאימים נעליים אורטופדיות ליום יום, מגפיים לערב או לחורף וסנדלים אורטופדים לקיץ מכיוון שהם לא יכולים לנעול משהו אחר מלבדם או אנשים שרוצים למנוע בעיות אורטופדיות ולשמור על בריאותם.

 

האם קל להכניס מדרסים למגפיים?

כשמדובר בהתאמת מגפיים אורטופדים אין צורך במדרסים מכיוון שהם כבר מורכבים בהם כאחת משכבות המגפיים. במצבים בהם רוכשים מגפיים רגילים בהחלט חייבים מדרסים אורטופדיים בעיקר אם ישנם מצבים אורטופדיים שיש לטפל בהם.

המדרסים מותאמים באותן שיטות כמו המגפיים או הנעליים האורטופדיות במידות מדויקות לצורת ומבנה כפות הרגליים. היתרון במדרסים הוא שניתן להעביר אותם לסוגי נעליים שונות בקלות. עם זאת, במקרים של נכויות מסוימות כמו קטיעות יהיה צורך להשתמש במגפיים או בנעליים אורטופדיות.

 

בהחלט. הם מחלקים את העומס של הגוף בצורה שווה וכך אין עומס על הגב.

בוודאי. לשם כך עורכים מדידות מדויקות.

כן. מגפיים אורטופדים בהזמנה אישית ניתנים לבחירה מבחינת הצבע והטקסטורות.

להתאים מגפים אורטופדים רחבים המונעים את הכאבים כתוצאה מהחיכוך של העצם הבולטת עם המגף.

אינסול מדרסים - לוגו

לא נמאס לכם מהכאבים? עם המדרסים שלנו כל דריכה רכה כמו כרית!

מלאו פרטים עכשיו!

מדרסי ספורט: המדריך המלא

מה ההבדל בין מדרסים לספורטאים לבין מדרסים לריצה? מדרסים לריצה נבדלים בעיקר בהתאמתם לפעילות הספציפית