מדרסים אורטופדיים

מדרסים אורטופדיים
מדרסים אורטופדיים

הזמינו מדרסים עוד היום ושימו סוף לכאבים בגב!

חייגו עכשיו: 077-997-3016

מהם מדרסים אורטופדיים?

מדרסים אורטופדיים הם רפידות המותאמות לצורת כפות הרגליים ומעניקות לגוף יציבות והקלה מכאבי גב, ברכיים ובעיות נוספות. לאורך היום אנו עומדים והולכים לאורך זמן, מתאמנים, רצים, ממהרים וכד'.

כשמגיעים בערב הביתה כל מה שאנחנו רוצים הוא להרים את הרגליים למעלה או לטבול אותן באמבט חם על מנת שהכאבים יחלפו. בנוסף, כפות הרגליים שלנו בנויות מעצמות, מפרקים, גידים וקשתות שלאורך השנים משנות את הצורה או נשחקות.

השינויים הניווניים בכפות הרגליים גורמים לגידים להתרכך מה שגורם לנו לחוש בלחץ על העצמות. הלחץ גורם לנו לכאבים באזורים שונים כמו הגב, הברכיים, הקרסוליים ואפילו לכאבי ראש, הם מקשים עלינו להתכופף ומעוותים לנו את צורת כפות הרגליים.

כאשר נועלים מדרס אורטופדי המתאים לכל כף רגל בנפרד, חשים באופן משמעותי את ההקלה הן מבחינת הלחץ והן מבחינת הכאבים. כלומר, המדרסים לא יהיו בהכרח זהים במבנה שלהם כמו שכל כף רגל שונה מבחינת המבנה.

 

תפקידי המדרסים

איזון הגוף באמצעות מדרסים אורטופדיים

לאופן שבו מונחים מדרסים אורטופדיים על רגלינו ישנו תפקיד חשוב לאיזון המשקל שיוצר את העומס על כפות הרגליים. בין אם אנו עומדים, הולכים או רצים, המדרסים מסייעים לחלוקת העומס באופן שווה. כך לא נרגיש עומס ברגל אחת והקלה ברגל השנייה, עומס בגב התחתון וכיוצא בזה.

 

מדרסים אורטופדיים תומכים

למשך כל שעות היום כפות הרגליים שלנו חייבות לקבל תמיכה אופטימלית על מנת להקל את הלחץ המופעל על העצמות והשרירים. במיוחד מי שכפות רגליו השתנו מבחינת המנח באזור של הקשתות חייב את התמיכה כדי למנוע או להפחית את הכאבים בקרסוליים או בברכיים.

 

כיצד מדרסים אורטופדיים מסייעים מבחינה רפואית?

אנשים רבים סובלים מתופעות מולדות וגנטיות כמו פלטפוס (כפות רגליים שטוחות), קשת גבוהה או דורבן בעקב. אחרים עלולים לסבול מדלקות ברגליים שגורמות לכאבים. התופעה הנפוצה ביותר היא פריצת דיסק שגורמת לעומס רב על הרגליים. גם חולי סכרת לא פעם מתלוננים על כאבים ופצעים בכפות הרגליים.

כאשר עושים שימוש במדרסים מונעים בעיות אורטופדיות ומקלים על הבעיות הרפואיות השונות לפחות מבחינת הכאבים ושיפור איכות החיים. גם אנשים הנוהגים לעמוד על רגליהם במשך רוב היום כמו: רופאים, מורים או ספורטאים מונעים דלקות וכאבים כאשר הם נועלים מדרסים אורטופדיים.

 

סיבות נוספות להתאמת מדרסים

  • מדרסים אורטופדיים מסייעים ליציבה זקופה.
  • שימוש במדרסים מאזן אי סימטריה בין כפות הרגליים.
  • מדרסים מסייעים לספורטאים ומונעים פציעות.
  • מדרסים מסייעים לאנשים שנפגעו ברגליהם בשל תאונה במהלך ההחלמה ומחזקים את האזורים החלשים על מנת שיוכלו להתרגל לעמוד וללכת בצורה יציבה.
  • מדרסים מסייעים לילדים לצמיחה נכונה.

 

מדרסים אורטופדיים בהתאמה אישית

כאשר רוכשים מדרסים אורטופדיים חייבים לבנות אותם בהתאם למנח ומבנה כפות הרגליים. הדרך הפופולרית ביותר היא לדרוך על קופסא שבתוכה ספוג המקבל את צורת מבנה כפות הרגליים וכך להתאים את המדרסים. שיטה אחרת להתאמה נעשית באמצעות כפפה פולימרית שמעתיקה את הצורה של כפות הרגליים.

ישנה שיטה יעילה בה לוחצים את כפות הרגליים לתבנית מבלי לעמוד עליה. במקרים מסוימים עושים את ההתאמה בישיבה ועוטפים את הרגליים בתחבושות גבס ומעצבים אותן בלחיצות בהתאם לצורת הדריכה של המטופל.

כשהגבס מתקשה ניתן ליצור ממנו את המדרסים. מדרסים מגבס נחשבים ליקרים יותר ולכן גם למחיר תהיה השפעת על שיטת התאמת המדרסים. בדומה לכך, השיטה החדשנית ביותר היא להתאים מדרסים באמצעות סורק אלקטרוני ממוחשב.

 

היכן מומלץ לקנות מדרסים?

דריסה אורטופדית היא הפעולה הנובעת מהתאמה נכונה של מדרסים אורטופדיים. לפיכך, היא צריכה להיות מותאמת במכון אורטופדי אמין ומקצועי בו מתאימים את שיטת ההתאמה למטופל ולצרכים שלו.

בשום אופן אין לקנות מדרסים ברשתות השיווק שמוכרות אותם במסה ובייצור המוני. הם לא יפתרו את הבעיות האורטופדיות שלכם. המדרסים צריכים להיות בנויים מחומרים איכותיים ולהיות אפקטיביים לשנים רבות.

בנוסף, במכון אורטופדי תקבלו אחריות ל-3 שנים על המדרסים. לפיכך, מומלץ לקנות מדרסים איכותיים רק במקום איכותי ומומלץ. במידה וקיבלתם הפניה מאורטופד תוכלו לקבל השתתפות בהוצאות או הנחות בהתאם לקופת החולים בה אתם נמצאים.

מכיוון שמדרסים הם עזר רפואי, קופות החולים מסבסדות אותם באופן חלקי. במידה והגעתם ללא הפנייה מאורטופד, מומלץ להשקיע גם אם המחיר יקר ולקבל תמורה שתקל עליכם מבחינה בריאותית.

ראשית, יש לעבור אבחון הנמשך כ-40 דקות ובדרך כלל ניתן בחינם. המדרסים עצמם מוכנים לאחר 3-7 ימי עבודה.

המחיר של המדרסים נקבע על פי סוג החומר ממנו הם מיוצרים ולכן חשוב לבחור בחומר איכותי גם אם המחיר יקר יותר.

לפני שאתם בוחרים במכון אורטופדי קבלו המלצות מהרופא האורטופד או ממכרים שהתנסו בכך.

לאחר שיתאימו לכם מדרסים בהתאמה אישית ותקבלו אותם, מרגע השימוש תרגישו בהבדל ובהקלה משמעותית בכאבים.

אינסול מדרסים - לוגו

לא נמאס לכם מהכאבים? עם המדרסים שלנו כל דריכה רכה כמו כרית!

מלאו פרטים עכשיו!

מדרסי ספורט: המדריך המלא

מה ההבדל בין מדרסים לספורטאים לבין מדרסים לריצה? מדרסים לריצה נבדלים בעיקר בהתאמתם לפעילות הספציפית