מדרסים דקים

מדרסים דקים
מדרסים דקים

מהם מדרסים דקים ולמי הם מתאימים?

מהם מדרסים דקים?

מדרסים דקים הם מדרסים קשיחים או גמישים המותאמים לבעיות אורטופדיות, כאבים בכפות הרגליים ובגב שניתן להכניס לנעליים רגילות ולקבל תמיכה מיטבית בהתאם לצרכים. ניתן להתאים אותם בהתאמה אישית בצורה ביו דינמית על מנת לאפשר דריכה אופטימלית.

 

למי מתאימים מדרסים דקים?

מדרס דק מתאים לאנשים העומדים לאורך זמן על הרגליים, לאנשים העוסקים בסוגי ספורט שונים כמו ריצה, סקי או רכיבה על אופניים, לגברים, נשים, ילדים, חיילים, אנשים עם עודף משקל ולנעליים מסוגים שונים כמו נעליים אלגנטיות, נעלי עקב, נעליים לעבודה או נעלי ספורט.

הזמינו מדרסים בהתאמה אישית וטפלו בכאב שלכם!

חייגו עכשיו: 077-997-3016

 

מה היתרונות של מדרסים דקים?

 • מדרסים דקים מותאמים לכלל האוכלוסייה
 • ניתנים להתאמה אישית
 • עשויים מחומרים איכותיים כמו: סיבי קרבון, עור, פוליאתילן, EVA או חומרים תרמו פלסטיים אחרים
 • ניתן להחליף אותם עם רפידת הנעל המקורית
 • הם קלים ואינם מכבידים ומסורבלים לרגליים
 • מונעים כאבים כתוצאה מעיוותים ובעיות אורטופדיות
 • מחלקים את משקל הגוף כך שהעומס על כפות הרגליים שווה
 • מקלים על תחושת עייפות
 • מאווררים עם נקבוביות מנדפות זיעה וריחות רעים
 • נוחים ואינם תופסים מקום רב בנעליים
 • אנטי בקטריאליים
 • משפרים את מנח כפות הרגליים
 • מעניקים יציבות ושיווי משקל לגוף
 • בעלי בלימת זעזועים אופטימלית

 

האם עובי המדרסים ניתן לשינוי?

בעת התאמה אישית של מדרסים על פי צורת ומבנה כפות הרגליים מותאמים החומרים הנחוצים שירכיבו את המדרסים ומידת העובי שלהם על פי מנח כפות הרגליים, הבעיות האורטופדיות, סוג הנעליים ועוד. עם זאת, ישנם מקרים בהם ההתאמה אינה מדויקת מבחינת העובי ומכינים מדרסים עבים מדי שלא נכנסים לכל נעל ואינם נוחים לצרכים הספציפיים.

לפיכך, קורה שאנשים אינם מרוצים וחוזרים למכון האורטופדי לתקן את המדרסים כדי שיהיו פרקטיים בשבילם. בהתאם לסוג החומר ומידת הקשיחות שלו ניתן גם לתקן את המדרסים ולהוריד ממידת העובי. מדרסים קשיחים לגמרי יהיה מאוד קשה לתקן ולכן ההתאמה שלהם חייבת להתבצע במקום מיומן ומנוסה. לעומת זאת, במדרסים חצי קשיחים או גמישים יכולים לבצע שינויים ולהפוך אותם למדרסים דקים.

 

מה ההבדל בין מדרסים דקים למדרסים עבים?

מדרסים המכילים הרבה שכבות הם מדרסים עבים. יש להם שכבות בעלות צפיפות ודחיסות המותאמות לצרכים של כל אחד. לעיתים אדם שיש לו צורך בשכבה רכה, שכבת בולם זעזועים, שכבת פיזור העומס, שכבה מוגברת באזור העקב, הקשת או האצבעות וכד', יקבל מדרסים עבים ומעט מגושמים המתאימים לנעליים רחבות.

לעומת זאת, מדרסים דקים עשויים משכבה אחת. השאלה המתבקשת היא: איך שכבה אחת יכולה להכיל את כל היתרונות שיש למדרסים? כאן נכנסים לתמונה מדרסים ביומכניים. דקות מדרסים ביומכניים מתאפיינת בשכבה דקה וקשיחה המותאמת לתנועת הרגליים של צורת ההליכה הספציפית. אין צורך בתוספות שיעבו את המדרסים כפי שהיה נהוג בעבר.

מייצרים אותם על פי מידות ממוחשבות מתקדמות הנלקחות על פי סורק תלת ממד ומפיקים אותם במדפסות תלת ממדיות או מכונת כרסום. את החומרים בתוך השכבה הקשיחה בוחרים על פי התאמה לבעיות הספציפיות ולמעשה ניתן ליצר אותם מכל חומר. הדקות שלהם מאפשרת נוחות אופטימלית ואפקטיבית הרבה יותר מהמדרסים העבים.

 

מדרסים דקים לבעיות פלטפוס

פלטפוס או רגליים שטוחות הן תופעה מולדת שיכולה להחמיר עם השנים במידה ומזניחים את הטיפול בה. אין פתרון עדיין לפלטפוס למרות שישנם ניתוחים שיכולים לשפר את המצב. מה שמאפיין פלטפוס הוא קריסה חלקית או מלאה של הקשתות כתוצאה מרצועה פלנטרית רפויה, היא הרצועה האורכית הנמתחת מהעקב לאצבעות.

הדרך היעילה ביותר על מנת להקל על צורת הדריכה, מנח כפות הרגליים והיציבות כתוצאה מגמישות היתר שיש ללוקים בפלטפוס היא באמצעות מדרסים דקים וקשיחים כמו המדרסים הביומכניים.

 

מדרסים מתאימים לכפות רגליים מעוותות

מדרסים דקים ביומכניים יהיו גם יעילים לאנשים שכפות רגליהם פונות החוצה או פנימה ויש צורך בתיקון מכיוון שהביומכניקה משנה את התנועות של כפות הרגליים. הם גם יספקו מענה לחוסר היציבות של אותם אנשים במיוחד בחלק האחורי של כפות הרגליים.

מומלץ לבחור במדרסים חצי קשיחים או חצי גמישים כדי שיהיה ניתן לבצע בהם התאמות ותיקונים בביקורת. בכל מקרה הם לא יסרבלו את מי שהליכתו מסורבלת עקב העיוות.

 

מדרסים מתאימים לספורטאים

כשמדובר בספורטאים חלקם ימצאו את המדרסים הקשיחים כיעילים וחלקם יעדיפו את המדרסים הגמישים בהתאם לסוג הפעילות שלהם. בכל מקרה ספורטאים לא יכולים להרשות לעצמם מדרסים עבים בשל הסרבול ומבנה הנעליים שלהם, אלא רק מדרסים דקים.

בהחלט ניתן לנסות להוריד שכבות בלי לפגוע באיכות שלהם.

כן. בחלק הקדמי והאחורי של המדרס.

מדרסים קשיחים או חצי קשיחים דקים מחומרים פולימריים שונים.

אינסול מדרסים - לוגו

לא נמאס לכם מהכאבים? עם המדרסים שלנו כל דריכה רכה כמו כרית!

מלאו פרטים עכשיו!

מדרסי ספורט: המדריך המלא

מה ההבדל בין מדרסים לספורטאים לבין מדרסים לריצה? מדרסים לריצה נבדלים בעיקר בהתאמתם לפעילות הספציפית