מדרסים לדורבן

מדרסים לדורבן
מדרסים לדורבן

עומס הגורם לדורבן

דורבן נוצר מעומס של הגוף על הרצועה הפלנטרית התומכת בקשת לאורכה. כאשר מתאמצים בזמן הליכה או ריצה באופן טבעי כף הרגל בולמת את הזעזועים. הבלימה נעשית עם סיבוב האמה ואז למעשה יש קריסה של הקשת והתארכות.

כלומר, הרצועה הפלנטרית נמתחת על מנת לבלום. לחילופין, כשכף הרגל דוחפת את הקרקע הרצועה משתחררת וכך הרגליים שלנו מתקדמות. כל הפעולות הללו הן מתרחשות אצל כולם אך העומס על הרצועה הפלנטרית הוא בהתאם למשקל הגוף ולמאמץ אותו אנו עושים. ככל שהעומס יהיה גדול יותר כך הרצועה תהיה רפויה יותר.

לפיכך, אם ישנם ליקויים שונים בכף הרגל היא לא תשרוד את העומס ותתפתח דלקת הנקראת דורבן. אנשים עם ליקויים בכפות הרגליים מתאימים מדרסים לדורבן כדי למנוע דלקות כתוצאה מלחץ.

אל תתנו לכאב להכתיב לכם את היום, הזמינו מדרסים!

חייגו עכשיו: 077-997-3016

 

תהליך התפתחות הדורבן

ברגע שמתפתחת דלקת ברצועה הפלנטרית שהסיבים שלה נקרעים תחת העומס, הגוף מנסה לפצות על כך וכחלק ממערכת ההגנה שלו הוא מגיב בדלקת. הבעיה מתפתחת מכיוון שממשיכים לדרוך על כפות הרגליים ושוב נוצרים עומסים על הרצועה וקרעים.

ההתפתחות יוצרת רקמה עם צלקת שגורמת לרצועה להקשיח ומגבילה גם את טווח התנועה. זו הסיבה שכשיש דורבן קשה לעסוק בפעילות גופנית. בין היתר הדלקת מופיעה על העקב בצורת בליטה הדומה לקוצי הדורבן שמסביבה יש אדמומיות ולעיתים אף גורמת לחום. הזנחה של התופעה תגרור אחריה שרשרת תגובות שיש למנוע באמצעות מדרסים לדורבן ואמצעים טיפוליים אחרים.

 

אלו אנשים יצטרכו התאמת מדרסים לדורבן?

מעבר לאנשים עם ליקויים אורטופדיים כמו פלטפוס או קשת גבוהה, אנשים רבים מועדים ללקות בדורבן בשלב מסוים. רבים מאיתנו נועלים נעליים לוחצות וצרות שמשפיעות על הלחץ והעומס, כמו גם נעלי עקב או נעליים לא נוחות אחרות.

אנשים בגיל מבוגר או ספורטאים נוטים לתופעה יותר מצעירים, אנשים עם גיד אכילס מקוצר, כפות רגליים מוטות פנימה או החוצה, נוקשות בשריר הסובך, עודף משקל, עמידה ממושכת ובעיות גב. כל אלו משפיעים על העומס וגורמים לדלקת שיכולה להימנע באמצעות מדרסים לדורבן.

 

הקשר בין מדרסים לדורבן וריצה

כפי שנאמר דורבן נגרם בשל עומס ולחץ רב על כפות הרגליים. אנשים העוסקים בריצה מקצועית או חובבנית נוהגים לרוץ על כבישים משופעים, עליות ומשטחים קשים. הלחץ אצלם לא רק קשור למאמץ גופני רב אלא גם לליקויים הקשורים לריצה לא נכונה על כריות כף הרגל, למשטחים הקשים ולבעיות גמישות.

ההחמרה היא בשל שימוש בנעליים שאינן מותאמות לריצה או הנעלה לוחצת. בריצה צריך לעשות שימוש בנעליים גמישות עם מדרסים ביומכניים חצי קשיחים כדי להפחית את העומס. אנשים המתאימים מדרס לדורבן יהיו צריכים לרכך את אזור העקב בחומר שיעניק להם נוחות ויפחית את הכאבים.

ביחד עם זאת, כשיש דורבן מומלץ לתת לכפות הרגליים מנוחה ולא לרוץ כדי להוריד עומסים מהרגליים. ניתן לעסוק ברכיבה על אופניים או שחייה ולהתאים מדרסים לדורבן כדי לתפקד באופן שגרתי.

 

האם מדרסים לדורבן הם הטיפול היחידי?

מדרסים לדורבן הם רק חלק מטיפול בדורבן. ישנם טיפולים חשמליים כמו גלי הלם שניתן לעשות, תרגילים ומתיחות, טיפולים אלטרנטיביים, טיפולי פיזיותרפיה או טיפול מנואלי של לחיצות עמוקות וסד לילה. חשוב להקפיד על תרופות אנטי דלקתיות, להפחית במשקל ולשמור על היגיינה של כפות הרגליים.

ניתן לבצע תרגילים שיסייעו להחלמה מהירה כמו ריצה אחורה, עיסוי באמצעות כדור גומי כשכף הרגל על הרצפה, מתיחת האצבעות מול קיר, מתיחת הרגל באמצעות גומייה רחבה ועוד.

 

החשיבות של מדרסים לדורבן?

בין אם מדרסים לדורבן הם חלק מהמכלול הטיפולי ובין אם כחלק נפרד יש להם חשיבות רבה לתפקוד ולהחלמה מהדורבן. מדוע הם כל כך חשובים?

  • המדרסים מחלקים את העומס בצורה שווה בין הרגליים
  • הם מעניקים לגוף יציבות ושיווי משקל
  • הם מעניקים תמיכה מיטבית לכפות הרגליים
  • הם מטפלים בדורבן ומפחיתים כאבים
  • הם מסייעים להאצת ההחלמה
  • הם מעניקים תמיכה אופטימלית למי שעבר ניתוח הסרת דורבן

 

כיצד מותאמים המדרסים?

מדרסים לדורבן עושים בהתאמה אישית לפי מבנה וצורת כפות הרגליים במדויק. יש להקפיד על מדידה של כל זווית וזווית על מנת לתת את התמיכה האופטימלית הרכה לאזור העקב גם בשל הנוחות וגם בשל הפגת הלחץ על הדורבן. בעזרת מדרסי דורבן גם כפות הרגליים יהיו מאווררות והיגייניות.

אינסול מדרסים - לוגו

לא נמאס לכם מהכאבים? עם המדרסים שלנו כל דריכה רכה כמו כרית!

מלאו פרטים עכשיו!

מדרסי ספורט: המדריך המלא

מה ההבדל בין מדרסים לספורטאים לבין מדרסים לריצה? מדרסים לריצה נבדלים בעיקר בהתאמתם לפעילות הספציפית