מדרסים לחיילים

מדרסים לחיילים
מדרסים לחיילים

הזמינו מדרסים בהתאמה אישית וטפלו בכאב שלכם!

חייגו עכשיו: 077-997-3016

קשה באימונים – קל בקרב

השירות הצבאי מאתגר לא מעט חיילים מבחינה פיזית. חיילים רבים הנמצאים בטירונות, באימונים, בפעילויות מבצעיות, בשמירות או עוסקים בספורט יום יומי מרגישים לא פעם כאבים וחוסר נוחות בכפות הרגליים המשליכים כאבים על אזורים אחרים בגוף.

בנוסף, הנעליים הצבאיות מתאימות לשטח אך הן אינן אורטופדיות. הן גבוהות על מנת להגן על הקרסוליים בשטח, אך באותה מידה הן שוקלות הרבה ואין להן בולם זעזועים יעיל. לפיכך, ההקלה היחידה היא מדרסים לחיילים.

כאשר מכניסים לתוך הנעליים הצבאיות מדרסי חיילים ניתן להתאמן ביתר קלות, לעמוד שעות ארוכות בשמירה ולהיטיב עם העומס והלחץ שיש על אזור הרגליים.

 

האם ניתן לקבל מדרסים מהצבא?

חיילים הסובלים מבעיות כמו פלטפוס או קשת גבוהה חייבים לידע את הרופא בבקו"ם על מנת שיקבלו מטעם הצבא הפנייה להתאמת מדרסים. מדרסים לחיילים שאינם סובלים מבעיות אורטופדיות, אך רוצים למנוע אותן ולהקל על אורח החיים הצבאי, יכולים להזמין את המדרסים עוד לפני הטירונות כדי להתרגל אליהם.

עם זאת, מדרס חיילים מחייב בחירת נעליים צבאיות הגדולות במידה אחת מהרגיל כדי שלא יהיה לחץ על הרגליים. אפשרות נוספת היא לקבל אישור מהרופא הצבאי לנעלים סימן 2 שהן קלות יותר מבחינת המשקל.

ברגע שמגישים את ההפניה של הרופא הצבאי למדרסים, ניתן לקבל אותם ללא עלות מהצבא לאחר מדידות ואבחון מדויק של כפות הרגליים.

 

כיצד ניתן לרכך את הנעליים הצבאיות?

כל חייל שמקבל את הנעליים הצבאיות בבקו"ם חייב לרכך אותם מהרגע הראשון כדי למנוע נזקים לרגליים. השיטה היא מריחת שמן שנספג בנעליים לאורך מספר שבועות. ניתן להשתמש בשמן לכלי נשק ולמרוח אותו מדי יום. בבקו"ם מקבלים משחת נעליים לצחצוח, אך היא אינה יעילה לצורך ריכוך הנעליים.

בנוסף, חיילים בקרבי המקבלים שתי זוגות נעליים יצטרכו לרכך עם שמן את שתיהן. הנעליים הרכות יסייעו בהכנסת מדרסים לחיילים המתקשים בכך. כמו כן, כאשר מרססים את הנעליים כדי שלא יסריחו משימוש רב וגרביים מיוזעות יש לזכור להוציא את המדרסים מהנעליים.

 

כיצד יסייעו מדרסים לחיילים?

מדרסים לחיילים מאזנים את המשקל והעומס של הגוף על הרגליים ומזרימים את הדם לכפות הרגליים. לאחר גיל הגדילה הגוף עובר שינויים וכפות הרגליים מתעוותות במשך הזמן. בדומה לכך גם היציבות על הרגליים. המדרסים מסייעים להפחתת כאבים ולנוחות מרבית.

הם גם מעניקים לגוף אנרגיות במיוחד לאלו הסובלים מעייפות במהלך השירות הצבאי. דרך נוספת להקלה היא קשירת השרוכים בנעליים הצבאיות. מומלץ לקשור רק עם שרוך אחד בצד אחת של הנעל להעביר אותו מבפנים החוצה ולעבור לחור הנגדי מבחוץ פנימה על מנת שהנעליים ישבו טוב על הרגליים.

 

סוגי מדרסים לחיילים 

מדרסים לחיילים – ביומכניים

מדרסים ביומכניים מיוצרים מפלסטיק עם בסיס קשוח או קשוח למחצה. המטרה העיקרית שלהם היא לקבע את הרגליים. מכיוון שחיילים חשים בעומס רב על הרגליים, התפקיד המרכזי שלהם הוא להפחית את העומס על הרגליים והגב.

הלחץ מתאזן ומתפזר על כל הגוף וכך חשים בהקלה. אלו גם מדרסים לחיילים הסובלים מבעיות אורטופדיות כמו: עקב הפונה פנימה או החוצה, קשת גבוהה, פלטפוס ולחיילים הסובלים משברי הליכה.

 

מדרסים לחיילים – רכים

מדרסים רכים מותאמים אישית בשיטת תבנית גבס על מנת להתאים את המידות המדויקות למבנה האנטומי של הרגל. הם עשויים מכמה שכבות של חומר מיוחד הסופג זעזועים ומעניק אנרגיה בפעילות. סופג הזעזועים מושתל בעקב המדרסים בעובי של 9 ML.

 

כיצד מתאימים מדרסים לחיילים?

מדרסים לחיילים צריכים להיות בהתאם לצרכים שלהם. לאחר אבחון מקיף של מבנה הרגל ניתן לבחור במדרסים שימנעו הזעה ויאפשרו לכפות הרגליים לנשום. מדרסים כאלו מיוצרים מחומרים טבעיים כמו שעם.

בניגוד אליהם חומרים סינטטיים מגבירים את ההזעה ולא סופגים אותה. בדומה לכך, מדרסים מחומרים אלסטיים יעניקו ספיגת זעזועים יעילה וימנעו כאבי גב ורגליים.

במידה והחייל זקוק למדרסים אורטופדיים על מנת לטפל בפלטפוס, דורבן או בעיות אחרות חשוב להתאים אותם באופן אישי כדי לחלק את העומס של המשקל על כפות הרגליים לכל פעילות. את ההתאמה מבצעים באמצעות שיטות שונות כמו חיישנים ממוחשבים או יציקת גבס כדי שיקבלו את הצורה של כפות הרגליים באופן מדויק.

ישנם גם מדרסים שמטרתם ליצור אפקט הגבהה אך הם אינם אורטופדיים או מונעים כאבים. אבחון במכון אורטופדי מקצועי יסייע בהחלטה אלו מדרסים הכי טובים לחייל באופן ספציפי.

כן. יש להגיע מדי שנה כדי לבדוק את יעילותו של המדרס ולתקן על פי הצורך. במידה וחלים שינויים בכפות הרגליים יש להחליף את המדרסים בשנית.

בהחלט כן. וגם מונעים אותם.

כן. מדרסים אנטומיים הם אוניברסליים ומעניקים תמיכה קלה לעומת מדרסים אורטופדיים המותאמים אישית.

אינסול מדרסים - לוגו

לא נמאס לכם מהכאבים? עם המדרסים שלנו כל דריכה רכה כמו כרית!

מלאו פרטים עכשיו!

מדרסי ספורט: המדריך המלא

מה ההבדל בין מדרסים לספורטאים לבין מדרסים לריצה? מדרסים לריצה נבדלים בעיקר בהתאמתם לפעילות הספציפית