מדרסים לטניס

מדרסים לטניס
מדרסים לטניס

הזמינו מדרסים עוד היום ושימו סוף לכאבים בגב!

חייגו עכשיו: 077-997-3016

הסיבה לצורך בהתאמת מדרסים לטניס

טניס הוא אחד המשחקים המהנים שכוללים גם פעילות אירובית וגם פעילות כוח העובדת על מסת שריר. בעת משחק טניס כל השרירים בגוף משתתפים במשחק והשחקנים נהנים מפעילות בריאה המפחיתה את הסיכון לצפיפות עצם נמוכה.

אנשים העוסקים בטניס כחובבנים או כמקצועיים נוטים לא אחת להיפצע ולפתח דלקות בכתפיים, במפרקי היד או שורש כף היד בשל תנועות החבטה החוזרות ונשנות. מה שלא כולם יודעים הוא שלשחקני טניס יש גם פציעות ברגליים שאותם ניתן למנוע באמצעות מדרסים לטניס בהתאמה אישית.

 

מהי רגל טניס?

שחקני טניס אומנם מגישים את הכדור בעזרת חבטה של היד, אך לאחר הפעולה רגלם האחורית נעה קדימה בחבטה על הקרקע ונוצר כיווץ חזק של שריר התאומים.

במצבים מסוימים ובעיקר בגילאי 30-50 המשחקים טניס, נוצר קרע חלקי בשריר אחרי הנחתה או הגשת הכדור.

הקרע מאלץ את השחקנים להפסיק לשחק מכיוון שהכאבים החדים מחייבים טיפולי פיזיותרפיה, מתיחות וחיזוק השרירים על מנת לשקם את הקרע.

הימנעות מקרע כזה תיעשה כשהחימום לפני המשחק מיטבי ובאמצעות התאמת מדרסים לטניס שיתנו תמיכה מלאה לרגליים ופתרון לעייפות השריר בסוף המשחק או האימון.

 

מדרסים לטניס למניעת נקעים

לנקוע קרסול בזמן משחק טניס היא פציעה שכיחה. יותר אופייני לנקוע את הצד החיצוני שלו מאשר את הרצועות הפנימיות שהן יותר חזקות. ביחד עם זאת, הנקע מתנפח ויש לקרר את המקום בקרח, לחבוש בתחבושת אלסטית ולהרים את הרגל למנוחה.

במקרים של נקע בדרגה גבוהה יותר ייתכן והשחקנים יאלצו לטפל באמצעים נוספים, לתרגל ולחזק את השרירים. הנקעים אצל שחקני טניס נוצרים בשל חוסר יציבות בקרסול.

כאן נכנסים לתמונה מדרסים לטניס שמסייעים לשחקנים לשמור על יציבות ולחלק את העומס על כפות הרגליים בצורה שווה על מנת לאזן את הגוף ולמנוע חבלות. גם כאבי גב תחתון נגרמים כתוצאה מחוסר יציבות  ולחץ על הרגליים ולפיכך מדרסי טניס יעניקו פתרון אופטימלי גם לכך.

 

מדרסים לטניס לפציעות בכפות הרגליים

שחקני טניס הרצים לכיוון הרשת בזמן המשחק נפגעים בבוהן לא פעם ולא פעמיים. הפציעה תבוא לידי ביטוי בדימום מתחת לציפורן או התנפחות הבוהן.

לפיכך, חשוב לגזוז ציפורניים בכפות הרגליים, לנעול נעלי טניס גמישות ונוחות ולהתאים מדרסים לטניס שימנעו את הפציעה ואף ימנעו שחיקה של מפרק בסיס הבוהן לטווח הרחוק.

התאמה אישית של מדרס לטניס תהיה עם ריכוך בנקודות קריטיות כמו הבוהן שימנעו את הפציעה. כך גם ההתנהלות לגבי בעיות אורטופדיות של שחקני טניס הזקוקים לתמיכות שונות כמו ריכוך, הגבהה או תמיכה בקשת וכד'.

 

מדרסים לטניס בהתאמה לליקויים אורטופדים

מדרסים לטניס מותאמים ליבלות או דורבן

משחקי טניס אינטנסיביים גורמים לשחקנים לחיכוך של כף הרגל עם הנעל או לעיתים הם נועלים נעליים שאינן מתאימות להם הגורמים ליבלות מסוגים שונים או לדלקות כמו דורבן. מדרסים לטניס בנויים מחומרים אנטי בקטריאליים ומנדפי זיעה על מנת שכפות הרגליים יישארו מאווררות וימנעו יבלות.

הדורבן נוצר מהתנוונות של הרצועה הפלנטרית לאורך הקשת ומופיע כבליטה מטרידה בעקב. כאן ההתאמה במדרסים תעשה עם תמיכה רכה לעקב שתימנע את חוסר הנוחות והכאבים בעת הדריכה.

 

מדרסים לטניס מותאמים לעיוותים בכפות הרגליים

ישנם מצבים מולדים כמו קשת גבוהה, פלטפוס (רגליים שטוחות), עיוות פנימי או חיצוני של כפות הרגליים, אצבעות פטיש, הטיה של העקב או רגליים רחבות מהסטנדרט שמחייבים התאמת מדרסים ספציפית לאותה הבעיה על מנת שיהיה ניתן לתפקד וגם לשחק טניס. אחד התפקידים של המדרסים הוא לתקן מצב של מנח רגליים או לשפר את היציבות על פי המנח הקיים למעט פלטפוס שאותו לא ניתן לתקן.

 

הדרך להתאמה האופטימלית

התאמה אישית של מדרסים לטניס היא בעלת חשיבות רבה לא רק במצבים אורטופדיים אלא גם לשחקנים מקצועיים ולמתאמנים חובבניים.

זאת לאור העובדה שההתאמה נעשית באמצעים טכנולוגיים המודדים את כפות הרגליים בדיוק רב לא רק של אורך, רוחב והיקף, אלא של בניית תבנית מדויקת לצורת ומבנה כפות הרגליים. ההתאמה הזו מאפשרת לבחון כל זווית וזווית בכפות הרגליים ולהעניק את התמיכה הדרושה להן.

 

מה שחקני טניס משיגים מהמדרסים?

  • תמיכה אופטימלית לכפות הרגליים
  • איזון הגוף, יציבה נכונה ושיווי משקל
  • בלימת זעזועים איכותית
  • חלוקת משקל הגוף בצורה שווה על כפות הרגליים
  • תמיכה בצרכים ספציפיים
  • הגנה אופטימלית על כפות הרגליים למניעת פציעות וחבלות

כן. המדרסים עוזרים למנוע כאבים בברכיים ובאיברים נוספים בשל הורדת העומס מהרגליים וחלוקתו השווה ביניהן.

מדרסים גמישים או חצי גמישים בהתאם לצרכים האינדיבידואליים.

אם הנעליים נוחות לך ורחבות מספיק ניתן להכניס אליהן את המדרסים במקום הרפידה המקורית והם בהחלט יספיקו.

בתחבושות גבס או סריקה ממוחשבת.

אינסול מדרסים - לוגו

לא נמאס לכם מהכאבים? עם המדרסים שלנו כל דריכה רכה כמו כרית!

מלאו פרטים עכשיו!

מדרסי ספורט: המדריך המלא

מה ההבדל בין מדרסים לספורטאים לבין מדרסים לריצה? מדרסים לריצה נבדלים בעיקר בהתאמתם לפעילות הספציפית