מדרסים לילדים

מדרסים לילדים
מדרסים לילדים

הזמינו מדרסים בהתאמה אישית וטפלו בכאב שלכם!

חייגו עכשיו: 077-997-3016

למה צריך מדרסים לילדים?

הורים רבים שואלים את עצמם למה צריך מדרסים לילדים? האם אין פתרון אחר? האם זהו הפתרון האופטימלי? חשוב להבין שהמדרסים הם אביזר רפואי, שמסייע בדיוק כמו כל מכשיר רפואי אחר, כדי להקל על התפקוד הפיזי של הילדים. לכן, האבחון לצורך במדרסים נעשה ע"י אורתופד מומחה. 

האורתופד הוא איש מקצוע שיש לסמוך עליו. האבחון נעשה באמצעות מישוש כפות הרגליים והתבוננות מעמיקה במצב עמידה והליכה. כאשר הרופא רואה שהרגל שטוחה או הקשת גבוהה וזה מפריע למהלך התקין של היציבות, הוא ימליץ על מדרסים אותם מתאימים במכון אורתופדי.

 

התאמת מדרסים לילדים

התאמת מדרסים לילדים מתייחסת לקשר בין מבנה המדרסים למבנה האנטומי של כפות הרגליים, ולכן הם חייבים להיות מותאמים באופן מושלם כדי להשיג את התוצאות הרצויות.

המטרה העיקרית היא לטפל בבעיה אנטומית מולדת במידה ואינה עוברת עד גיל 4. כאשר ילדים מתחילים לעשות את צעדיהם הראשונים, המבנה האנטומי של רגליהם אינו בשל, ולכן נראה פעמים רבות שהם סובלים מפלטפוס – כפות רגליים שטוחות. בסביבות גיל 4 המבנה מתחיל לשנות צורה ופעמים רבות התופעה מסתדרת מעצמה.

עם זאת, כאשר התופעה לא מסתדרת – יש לטפל בה. גם ילדים שהולכים על קצות האצבעות עלולים לסבול מקשת גבוהה אשר גורמת לכאבים ודלקות. המשקל אותו הם נושאים על רגליהם אינו שווה ומתרכז באזור העקב. אבחון נכון של אורתופד יסייע לילדים מבחינה פיזית ואף מבחינה נפשית. 

 

שיפור אפקטיבי בהתאמה אישית

מדרסי ילדים בהמלצת אורתופד ישנו את מצבם הכללי של ילדים הסובלים מפלטפוס או קשת גבוהה. לכן, מדרסים לילדים יהיו אפקטיביים יותר על ידי התאמה אישית. ישנם ילדים שיתאימו להם מדרסים עם דפנות רכות, כאלו שיתאימו להם מדרסים רכים וגמישים, וכמובן שגם למידות יש משמעות והשפעה אחרת על כל ילד באופן אינדיבידואלי. התאמת המידה נעשית באמצעות יציקת גבס למידות כפות הרגליים ובאמצעות סורק אלקטרוני.

 

מה תהיה ההשפעה של המדרסים?

כאשר ישנה התאמה מלאה של המדרסים, הילדים יחושו שיפור משמעותי מבחינת היציבה, התנועה ומבחינה רגשית. הם יהיו פחות מתוסכלים ויפחיתו מהעומס על הרגליים. מדרסים לילדים מונעים כאבים כאשר העומס מתפזר בצורה אחידה. השאלה היא האם הילדים ישתפו פעולה ויסכימו למדרסים. אם כן, כיצד הילדים ישתפו פעולה עם המדרסים?

כל פעולה שנעשית באופן שלילי – באיומים, עונשים ופקודות, תפיק את ההיפך הגמור. כדי להביא לשיתוף פעולה צריך לנהוג בדרכי נועם ולהסביר לילד בצורה ברורה למה הוא זקוק למדרסים. למשל, עובדה שישנם ילדים הנאלצים להשתמש במשאף כי הם מבינים שמדובר בבריאותם.

ניתן לקיים התייעצות משפחתית בנושא, לערוך הסכם כתוב עם הילד, לדבר בצורה חיובית וכמובן לעודד אותו. ככל שהילד יבין את ההיגיון, אין סיבה שלא ישתף פעולה. שדרו אמפתיה ובשלב מסוים אף העבירו את האחריות לילד.

 

באיזה גיל ניתן להתחיל?

האם יש גיל אופטימלי להתאמת מדרסים לילדים? 

הזמן בו  עולה הצורך האורתופדי של מדרס לילד איננו מדע מדויק, במיוחד כשהילדים עדיין מתפתחים. יש מקרים בהם לא יומלץ על  מדרסים לילדים מכיוון שכפות הרגליים מתעצבות, מתארכות ומתרחבות עד גיל מסוים.

מצד שני, מגיל צעיר, עלולה להיות גם השפעה שלילית ואף החמרה במידה ולא משתמשים במדרסים. חוסר הטיפול עלול לגרום לבעיות בגיל מבוגר יותר. לכן, האורתופד, שמתמחה בתחום, ימליץ על מדרסים בהתאם לנסיבות ובהתאם לצורך של כל אחד ואחת ספציפית.

 

באילו מקרים האורתופד ימליץ על מדרסים לילדים?

המלצה על מדרסים היא במקרים של פלטפוס כאשר המנח הלקוי עלול לגרום לכאבי גדילה. גם כשיש דלקת בעצם המלווה בכאבים ונגרמת כתוצאה ממשקל יתר, קשת קמורה יתר על המידה או גיד אכילס הדוק מדי. בנוסף, הליכה על קצות האצבעות מחייבת אבחון של אורתופד, ובמידה והילד מתלונן על כאבים הוא ימליץ להתאים לו מדרסים.

 

האם מדרסים לילדים הם יקרים?

ברגע שמקבלים הפניה מאורתופד, ישנה השתתפות של קופות החולים בעלות מדרסים לילדים ולמבוגרים. בנוסף, ניתן לקבל החזרים כספיים מחברות הביטוח הפרטיות, ולכן העלויות אינן גבוהות. ההחזר של קופות החולים עבור מדרסים לילדים כולל הנחות או השתתפות כספית. בכללית מושלם פלטיניום ניתן לקבל הנחה של עד 400₪, במאוחדת ניתן לרכוש מדרסים בעלות של 150-300₪ ובמכבי מגן העלות הינה 109₪.

המחיר משתנה בין סוג הספק: מומחה כף רגל, חנות מדרסים, חנות ספורט וכו'. יש מגוון רחב מאוד של מחירים, זולים ויקרים. היכנסו לאתר והתייעצו איתנו.

זמן לקניית המדרס תלויה בהרבה דברים, כמו: בעיות בריאותיות (לדוגמה: כאבי ברכיים), האם הילד עוד גדל ועוד.

מדרסים יכולים להיות עשויים ממגוון חומרים: סיליקון, פיברגלס, קרבון וחומרי פלסטיק נוספים.

כמובן. מדרס שנעשה בו שימוש יומיומי יישחק ברמה כזו או אחרת. במקומות רבים תקבלו אחריות על המדרסים שתקבלו.

אינסול מדרסים - לוגו

לא נמאס לכם מהכאבים? עם המדרסים שלנו כל דריכה רכה כמו כרית!

מלאו פרטים עכשיו!

מדרסי ספורט: המדריך המלא

מה ההבדל בין מדרסים לספורטאים לבין מדרסים לריצה? מדרסים לריצה נבדלים בעיקר בהתאמתם לפעילות הספציפית