מדרסים לכדוריד

מדרסים לכדוריד
מדרסים לכדוריד

אל תתנו לכאב להכתיב לכם את היום, הזמינו מדרסים!

חייגו עכשיו: 077-997-3016

מדוע שחקני כדוריד צריכים מדרסים לכדוריד?

כדוריד אומנם משחקים עם הידיים אך לרגליים יש תפקיד חשוב ביציבות הגוף והתנועה. במהלך המשחק שחקני הכדוריד רצים לצדדים, לאחור ולפנים, מנתרים, נוחתים, מתאמצים לחסום ולהבקיע שער והכל בתנועות מדויקות שמביאות לבסוף לניצחון המיוחל.

המטרה העיקרית של מדרסי כדוריד היא לתת תמיכה לכפות הרגליים על מנת לייצב אותן אך ישנה גם חשיבות רבה להפחתת העומסים על כפות הרגליים כתוצאה מהמאמץ הנדרש במשחק הכדוריד וכשאין לחץ על הרגליים גם לא יהיו כאבים.

 

מדרסים לכדוריד כדי שלא יכאב לכם

מדרסים לכדוריד מונעים כאבים

בין אם העיסוק בכדוריד מקצועי ובין אם חובבני, מדרסים לכדוריד ימנעו כאבים הנגרמים עקב עומס משקל הגוף. מדרס לכדוריד מכיל בולם זעזועים המאפשר נחיתה אופטימלית המונעת את הכאב שבתנועת הנחיתה. התמיכה של המדרס מייצבת את השחקן מייד לאחר הנחיתה וכך גם מונעת מעידה ופציעה.

 

מדרסים לכדוריד מונעים פציעות

כמו בכל משחק ספורטיבי גם בכדוריד יש את החשש מפציעות, נקעים, שברים או דלקות בכפות הרגליים. לא פעם קורה ששחקן קורע את הרצועה בברך או סובל מכאבי גב במהלך המשחק. המדרסים ימנעו את הפגיעות הללו.

 

מדרסים לכדוריד מסייעים לשחקנים שנפצעו

בהנחה ששחקן כדוריד נפצע ועובר תהליך שיקום בטיפולי פיזיותרפיה ומנוחה לרגליים בשלב מסוים הוא יחזור למגרש עם חששות לפציעות חוזרות או מסיבוך של הפציעה המשוקמת. המדרסים ימנעו זאת ויסייעו לו להשתקם ולהחזיר את רגליו לתפקוד מלא.

 

התאמת מדרסים לכדוריד בנעלי כדוריד

בניגוד לנעלי כדורגל צרות, נעלי כדוריד צריכות להיות יעילות לספרינטרים הקצרים שמבצעים שחקני הכדוריד. חשוב שתהיה להן סוליה קשיחה ולא גמישה.

בהתאם גם מדרסים לכדוריד צריכים להיות ביומכניים במידת קשיחות התואמת את הצרכים של השחקן. כמובן שאם מדובר על שחקן עם דפורמציות או עיוותים שונים בכפות הרגליים, המדרסים יצטרכו לתת לכך מענה.

למשל, שחקן עם אצבעות פטיש יצטרך תמיכה רכה מתחת לכריות האצבעות, שחקן עם רגל קצרה יותר יצטרך הגבהה קשיחה וכד'. ככל שהמדרסים יהיו מחומרים המשרתים את הצרכים האינדיבידואליים של השחקן, כך הם יהיו יעילים יותר לשמור על יציבותו באופן מקסימלי.

 

במה מדרסים לכדוריד יעזרו לשחקן על המגרש?

 • מדרסים לכדוריד עוזרים לשחקנים בעצירות חדות
 • בהטעיות מול היריבים
 • במעברים חדים
 • בזינוקים ונחיתות
 • בייצוב כפות הרגליים
 • בהפחתת לחץ ועומס מכפות הרגליים
 • באחיזה מיטבית לכפות הרגליים
 • בשיפור הביצועים
 • במניעת כאבים וחבלות
 • בשיקום הרגליים כשחוזרים למגרש
 • במניעת פציעות חוזרות
 • בדפורמציות ספציפיות בכפות הרגליים שיש לשחקן
 • בהרגשה של נוחות

 

איך מתאימים מדרסים לשחקני כדוריד?

בראש ובראשונה התאמת מדרסים לכדוריד נעשית באמצעות אבחון יסודי של כפות הרגליים. בעת הבדיקה הבוחן בודק את צרכיו של השחקן ומאבחן את הצורה והמבנה של כל כף רגל לחוד.

זאת בשל העובדה שישנה אי סימטריה קלה בין אברי הגוף ויכולה להיות דפורמציה בכף רגל אחת ובשנייה לא. לאחר האבחון הבוחן מודד את כפות הרגליים. לא מדובר על מדידה לפי מד מטר אלא על תבנית מדויקת של צורת כף הרגל שתהווה דגם לבניית המדרס.

דרך אחת למדידה היא באמצעות הטבעת כף הרגל בתבנית ספוג עם משקל על הגוף, דרך אחרת היא מדידה בעומס חלקי באמצעות ספוג ודרך נוספת ללא עומס באמצעות תחבושות גבס.

התחבושות הן המדויקות ביותר מכיוון שהן מקבלות את כל הזוויות שיש לכפות הרגליים וכשהגבס מתייבש נוצר דגם אופטימלי כדי לייצר את המדרסים.

 

לאלו דפורמציות מתאימים המדרסים?

ישנם שחקני כדוריד שמתאימים מדרסים לכדוריד עבור דפורמציות שונות בכפות הרגליים שיעניקו להם תמיכה ויאפשרו להם לשחק כמו כולם. מדובר על שחקנים עם קשת גבוהה שצריכה תמיכה קלה בקשת, שחקנים עם פלטפוס שצריכים מדרסים ביומכניים קשיחים, שחקנים עם דורבן בעקב שצריכים תמיכה רכה באזור.

בנוסף, נעשות התאמות לאצבעות פטיש, לדלקות בגיד האכילס, לכפות רגליים הנוטות פנימה או החוצה, לרגל קצרה יותר, לשחקנים הסובלים משין ספלניט בשוק ועוד.

 

על אלו איברים נוספים שומרים המדרסים?

מדרסים לכדוריד לא רק שומרים על כפות הרגליים וכל הקשור בהן. הם מסייעים למניעת כאבים בברכיים, בשוקיים, בירכיים, בקרסוליים, בגב התחתון ואף בראש. הם שומרים על הגידים, הרצועות, השרירים ועל העצמות. יכולות אלה הופכות אותם לנחוצים לא רק בזמן המשחק אלא גם בזמן האימונים.

במכון אורטופדי אמין, מוסמך ומומחה בהתאמת מדרסים.

הם עשויים מחומרים אשר מנדפים את הזיעה, שומרים על הרגליים מאווררות ומכילים חומרים אנטי בקטריאליים.

על מדרסים קשיחים ביומכניים עם תמיכות שונות על פי הצרכים הספציפיים שלך.

מחומרים תרמו פלסטיים כמו קרבון גרפיט הנחשב למדרס איכותי ועמיד לאורך זמן. התאמת קרבון קשיח למחצה יהיה יעיל על מנת ותצטרכו לשפר אותו לאחר הביקורת.

אינסול מדרסים - לוגו

לא נמאס לכם מהכאבים? עם המדרסים שלנו כל דריכה רכה כמו כרית!

מלאו פרטים עכשיו!

מדרסי ספורט: המדריך המלא

מה ההבדל בין מדרסים לספורטאים לבין מדרסים לריצה? מדרסים לריצה נבדלים בעיקר בהתאמתם לפעילות הספציפית