מדרסים לכדורעף

מדרסים לכדורעף
מדרסים לכדורעף

הזמינו מדרסים עוד היום ושימו סוף לכאבים ברגליים!

חייגו עכשיו: 077-997-3016

לשחק כדורעף במיומנות

משחק כדורעף יכול להתנהל על משטח קשיח או ככדורעף חופים על חול הים. בשני המקרים זהו משחק הדורש מיומנות גבוהה וביצועים לא פשוטים על מנת לנצח את הקבוצה היריבה.

בזמן המשחק השחקנים רצים לכל הכיוונים, קופצים על קצות האצבעות לגובה ונוחתים בעוצמה לקרקע שכפות רגליהם סופגות את מירב הזעזועים. באותו רגע, במיוחד כשהמשחק מתרחש במגרש ולא בחוף, הם נתונים לסכנת פציעה בברכיים ובקרסוליים כמו שברים, נקעים, סיבוב הקרסול או פגיעות אחרות בכפות הרגליים.

בנוסף, למשקל הגוף שלהם ולמאמץ אותו הם עושים יש משמעות על חלוקת העומס בין הרגליים בצורה שווה. בלי חלוקה שווה היציבות שלהם לא תישמר. כאן נכנסים לתמונה מדרסים לכדורעף שיכולים לשפר בצורה משמעותית היבטים אלו ואחרים.

 

משפרים ביצועים עם מדרסים לכדורעף

מכיוון שלהתאמת מדרסים לכדורעף יש יכולת לחלק את העומס בין הרגליים בצורה שווה ובכך לשמור על יציבותן, הביצועים של השחקנים ישתפרו.

הם יהיו זריזים יותר, יהדפו את הכדור בקלות, ירוצו וינתרו מבלי להתעייף או לסבול מכאבים. כשאין עומס על כפות הרגליים ואיברים אחרים בגוף כמו עמוד השדרה, הברכיים והקרסוליים, גם הביצועים מהירים וחדים יותר.

 

למי מתאימים מדרסים לכדורעף?

מלבד שחקנים שרוצים לשפר ביצועים ולשמור על בריאותם ישנם אנשים נוספים שהתאמת מדרסים לכדורעף תהיה יעילה להם במשחק זה. אלו אנשים הסובלים מבעיות אורטופדיות ומשחקים כדורעף כמו:

  • בעיות פלטפוס (רגליים שטוחות)
  • קשת גבוהה
  • דורבן בעקב
  • דלקת בגיד האכילס
  • רגל אחת קצרה יותר
  • שין ספלניט
  • כף רגל סוכרתית
  • כפות רגליים רחבות או צרות
  • עיוותים כמו אצבעות פטיש
  • כפות רגליים מוטות כלפי פנים או חוץ ועוד.

 

התאמת מדרסים לכדורעף

התאמת מדרסים לכדורעף נעשית על פי מנח הרגליים הספציפי של השחקן. לא מדובר במוצרי מדף הנמכרים בהתאמה למידות הנעליים, אלא בהתאמת מדרסי כדורעף על פי מידות מדויקות של צורת ומבנה כפות הרגליים.

כאשר מייצרים מדרס לכדורעף הוא צריך להיות מותאם באופן ספציפי לשחקן לו הוא מיועד. כלומר, שחקן אחר לא יוכל להשתמש בו גם אם יש לו את אותה מידת הנעליים. בין היתר, ההתאמה צריכה להתבצע בהתאם לסוג הספורט הספציפי, התנועות שמבצעים בו וסוג הנעליים של השחקן.

 

אבחון כפות הרגליים להתאמת מדרסים לכדורעף

את האבחון להתאמת מדרסים לכדורעף עושים במכון אורטופדי באמצעות תשאול, בדיקה ויזואלית ומדידות של כפות הרגליים. במידה וישנן תלונות על כאבים ולחץ על כפות הרגליים או בעיות אורטופדיות אחרות יש לבצע התאמות מיוחדות על פי הצרכים.

את המדידה עושים על ידי הדמיה בתלת ממד ממוחשבת ויוצרים דגם לבניית המדרסים מתחבושות גבס אותן מלפפים סביב כפות הרגליים ומייבשים לצורך התבנית המדויקת. מכניסים את הגבס למכשיר וואקום המופעל בחימום ולאחר מכן מקורר כדי שתתקבל הצורה הנכונה של מנח כפות הרגליים.

ישנם מכונים שמודדים את כפות הרגליים גם על יד הטבעתם בחומרים אלסטיים כמו קצף או ספוג, אך התחבושות הן היעילות ביותר אם כי יקרות משיטות מדידה אחרות.

 

התאמת מדרסים לשחקני כדורעף מקצועיים

שחקני כדורעף מקצועיים משחקים באופן אינטנסיבי המחייב מדרסים לכדורעף שיסייעו להם לבלום זעזועים ולחלק את משקל הגוף בצורה שווה על כפות הרגליים. בשל העובדה שבמשחק זה עלולים להיות פציעות ספורט שהן קריטיות לשחקנים המקצועיים, ישנה חשיבות רבה להתאמת מדרסים שימנעו את הפציעות הללו.

רוב הפציעות מתחלקות בין פלג הגוף העליון לפלג הגוף התחתון. למשל, בעת הנחתה או חסימה עלולים השחקנים לסבול מצביטת כתף או פציעות בפיקה ובקרסול. בעת הקפיצה והנחיתה חזרה לקרקע הפציעות הפופולריות הן כתוצאה מעומס על גיד הפיקה. את כל אלו ניתן למנוע בעזרת המדרסים.

 

מניעת תסמונת הברך הקופצת

בשל השימוש המסיבי בברכיים על מנת לקפוץ ולכופף אותן בעת המשחק, שחקני הכדורעף סובלים מכאבי ברכיים הנוצרים מדלקת בגיד הפיקה. זוהי דלקת המכונה תסמונת הרגל הקופצת והיא שכיחה אצל שחקנים מקצועיים. התסמונת נגרמת משחיקה מתמשכת של הברך בשל הקפיצות המרובות.

היא יכולה להיות נקודתית או כרונית. לא תמיד התסמונת מפריעה להמשיך ולשחק אך במקרים מסוימים היא יכולה למנוע המשך פעילות וזוהי סיבה מספיק טובה להתאים מדרסים לכדורעף שימנעו אותה. גם תרגילים לחיזוק שרירי הברך יסייעו לטיפול, תרופות אנטי דלקתיות וקיבוע על ידי תומך ברך.

באמצעות מדרסים מותאמים לכדורעף בהתאמה אישית.

חשוב להתאים מדרסים עם תמיכה רכה באזור העקב כדי להקל על הכאבים ולאוורר את האזור. ניתן גם לעשות טיפולים מנואליים, טיפולי פיזיותרפיה וגלי הלם על מנת להאיץ את הריפוי.

מדרסים ביומכניים דקים קשיחים למחצה עם בולם זעזועים מסיבי.

ניתן להתאים מדרסים לכדורעף בעלות של 750-2,000 ₪ בהתאם להתאמות השונות, לשיטת המדידה, לחומרים, למספר השכבות ולעבודה המושקעת בהם.

אינסול מדרסים - לוגו

לא נמאס לכם מהכאבים? עם המדרסים שלנו כל דריכה רכה כמו כרית!

מלאו פרטים עכשיו!

מדרסי ספורט: המדריך המלא

מה ההבדל בין מדרסים לספורטאים לבין מדרסים לריצה? מדרסים לריצה נבדלים בעיקר בהתאמתם לפעילות הספציפית