מדרסים למטטרסלגיה

מדרסים למטטרסלגיה
מדרסים למטטרסלגיה

מה ההגדרה של מטטרסלגיה?

מטטרסלגיה הוא השם הכולל של חמשת עצמות המסרק הקרויות כמו שמות האצבעות בכף הרגל ששם הן מופרקות. עצם המסרק הראשונה היא החזקה מכולן וראשה מופרק עם עצמות הבוהן האחראיות על נשיאת משקל הגוף. השנייה היא הארוכה ביותר ומופרקת עם האצבע ועצמות שורש כף הרגל וכך אחראית על הקשת הרוחבית בכף הרגל והחמישית קשורה לשריר השוק הקצר וכן הלאה.

מכאן הפך השם מטטרסלגיה לתאר בעיות שונות הקשורות בעצמות המסרק ובכריות כף הרגל שמתחתן הגורמות לכאבים. לבעיות אלו קוראים "כאבים בכריות הקדמיות של כפות הרגליים". כאשר יש פגיעה מטטרסלוגית מטפלים בה באמצעות מדרסים למטטרסלגיה.

אל תתנו לכאב להכתיב לכם את היום, הזמינו מדרסים!

חייגו עכשיו: 077-997-3016

 

כיצד באים לידי ביטוי כאבים המחייבים מדרסים למטטרסלגיה?

תחושה של שריפה בכריות הקדמיות של כפות הרגליים או תחושה של הליכה על אבנים חדות בעת דריכה על כפות הרגליים הם הסימפטומים הנפוצים של מטטרסלגיה. בהתחלה חשים בכאבים קלים העולים בהדרגה ומסבים כאבים חזקים. התופעה אינה חולפת מעצמה ולכן אין להזניח אותה גם כשהכאבים עדיין קלים.

רוב האנשים הסובלים מתופעה זו הם בעלי מבנה של קשת גבוהה בכפות הרגליים הנובע מפעילות גופנית לא מבוקרת או מנעילת נעלי עקב. ניתן יהיה לראות יובש וחספוס באזור הכריות של כף הרגל, האצבעות יתקפלו פנימה וייווצרו יבלות באזור האצבעות. מדרסים למטטרסולגיה יסייעו להפחתת הכאבים כבר בתחילת השימוש בהם.

 

הסיבות להתאמת מדרסים למטטרסלגיה

  • התאמת מדרסים למטטרסלגיה תעשה כאשר הקשת האורכית משתטחת אצל אנשים עם עיוות כפות רגליים הפונות פנימה וגורמות לעצמות המסרק להיפגע.
  • הקרסול נוטה קדימה ויוצר קשת גבוהה או אצבעות פטיש.
  • הנעליים הלא מתאימות גורמות לכאבים מתחת לכריות כפות הרגליים.
  • הנעליים השחוקות גרמו לחיכוך של כפות הרגליים שיוצרים כאבים בכריות שלהן.
  • מראה תפוחי של כריות כף הרגל בשל שחיקת עצמות המסרק בגיל מבוגר.
  • ענפי ספורט בהם מרבים לקפוץ.
  • השמנת יתר המובילה ללחץ על כריות כפות הרגליים.

 

הטיפול במטטרסלגיה

מלבד מדרסים למטטרסלגיה מותאמים אישית יש להקפיד לנעול נעליים נוחות ורחבות, לחבוש את כפות הרגליים בתחבושת אלסטית, לשמור על משקל תקין, להימנע מעמידה ממושכת ומפעילות ספורטיבית המחמירה את הכאבים. במידה וכל אלה לא הועילו ישנם טיפולים כירופרקטיים, זריקות סטרואידים, טיפול בגלי הלם או לייזר ובמקרים קיצוניים אף ניתוח. התאמת מדרסי מטטרסלגיה אלסטיים ישפרו באופן ניכר את הכאבים.

 

כיצד יועילו מדרסים למטטרסלגיה?

לאור העובדה שמטטרסלגיה נגרמת מבעיות במבנה ומנח כפות הרגליים או מנעלי עקב  והעומס המוטל על כפות הרגליים גדול, מדרסים למטטרסלגיה יחלקו את המשקל באופן אחיד על שתי הרגליים. לעיתים הכאבים נגרמים גם משברים או דלקת פרקים שגרונית כך שהמדרסים יהיו יעילים גם לצורך זה בשל תמיכתם המלאה בכפות הרגליים.

השברים שלא התאחו או לא טופלו כפי שצריך גורמים לראש המטטרסל לצנוח ולכן מדרס מטטרסלגיה עם כרית מטטרסל ירים את ראש המטטרסל שצנח ויתמוך בקשת הרוחבית כדי שתתפקד באופן טבעי. לנשים המתעקשות לנעול נעלי עקב מומלץ להגן על אזור המטטרסל בכרית סיליקון כזו.

 

התאמת מדרסים למטטרסלגיה

התאמת מדרסים למטטרסלגיה נעשים מחומרים רכים על מנת להוריד את העומס שיש על ראשי עצמות המסרק עם תמיכה של כרית או פד מיוחד במקום הנכון. אין להתאים מדרסים ביומכניים קשיחים ודקים שיגרמו להקשחת האזור האחורי של כף הרגל וכך יגבירו את הלחץ על האזור הקדמי. גם מדרסים עם הגבהה יכולים לעשות את הפעולה ההפוכה ממה שרוצים להשיג. לכן הפד או הכרית המרככים באזור הכאוב יהיו הרלוונטיים ביותר.

 

כיצד בנויים כרית או פד מטטרסאלים?

ניתן לעצב את הפדים המטטרסאלים בצורות רבות כמו צורה אליפטית, צורת עלה, לב או דמעה. אך החשיבות שלהם טמונה במיקום הנכון לפני ראשי עצם המסרק מהם יש כאבים. מבחינת הגודל של הפדים הם יכולים להיות רחבים או גבוהים בהתאמה אישית לצרכים של המטופל והרגישות שלו.

בין אם מדרסים למטטרסלגיה מיועדים להוריד את העומס בצורה מסיבית ובין אם פחות, להתאמה האישית שלהם יש משמעות רבה. בנוסף, תמיכה מינימלית לאזור הקשת תעניק הקלה בעומס. החסרונות היחידים במדרסים הללו הם ריבוי השכבות הרכות שהופכות אותם לעבים ולכן הנעליים יצטרכו להיות רחבות וגדולות לפחות במידה אחת.

כמו גם העמידות של החומרים רכים הקצרה שיאלצו את המטופל להחליפם בתדירות גבוהה יותר.

מדרסים רכים ונוחים עם ריפוד בכריות כפות הרגליים.

מכיוון שהמדרסים מהווים תחליף לכריות כפות הרגליים שהתדלדלו בחלק הקדמי הם רכים. למי שיש רגליים שטוחות כתוצאה מפלטפוס יתאימו מדרסים קשיחים עם תמיכה רכה בנקודות שבהן יש כאבים.

המחיר נקבע על פי סוג המדרסים, החומרים וההתאמות השונות.

אינסול מדרסים - לוגו

לא נמאס לכם מהכאבים? עם המדרסים שלנו כל דריכה רכה כמו כרית!

מלאו פרטים עכשיו!

מדרסים לדורבן מחירים

מדרסים לדורבן מחירים המושפעים מגורמים שונים כאשר מחפשים מדרסים לדורבן מחירים שלהם יכולים להיות יקרים

עלות מדרסים

עלות מדרסים – הבדלים בטווח המחירים עלות מדרסים בהתאמה אישית עלות מדרסים בהתאמה אישית אינה

דילוג לתוכן