מדרסים לספורטאים

מדרסים לספורטאים
מדרסים לספורטאים

אלו מדרסים מתאימים לספורטאים?

מדרסים לספורטאים מותאמים על פי הצרכים שלהם וסוג הפעילות בה הם עוסקים. בדרך כלל המדרסים יהיו גמישים עם בולם זעזועים ובמקרים אחרים קשיחים ללא בולם זעזועים. ההתאמות של מדרסי ספורטאים נעשות על פי הצורך להרים או להנמיך אותם בזוויות שונות בהתאם לסוג הספורט.

כלומר, זוויות הדריכה יהיו שונות בין שחקני טניס למשל לאצנים מכיוון שהלחץ המופעל על כפות הרגליים שונה בשני ענפי ספורט אלו. כל שינוי בזוויות משנה את היציבות של הספורטאי ויכול לגרום לשינוי בעצמות כפות הרגליים. הדבר המשותף הוא למנוע פגיעות וחבלות, למנוע נזקים לטווח הרחוק, למנוע כאבים ולשמור על בריאותם.

כל המדרסים מותאמים לצרכים שלכם מרוכזים במקום 1!

חייגו עכשיו: 077-997-3016

 

מדרסים לספורטאים במשחקי כדור

מדרסים לספורטאים המשחקים כדורגל

מדרסים לספורטאים המשחקים כדורגל מותאמים לריצה קדימה, אחורה ולצדדים, עצירות פתאומיות, ניתורים וסיבובים. כלומר, הזוויות שלהם צריכות להתאים לכל הפעולות הללו. בנוסף, המדרסים צריכים להיות דקים על מנת שיכנסו לנעלי הכדורגל הצרות תוך הדגשים על הקשתות. במידה ושחקני הכדורגל סובלים מבעיות אורטופדיות גם לכך יש להתייחס בבניית המדרסים.

 

מדרסים לספורטאים המשחקים כדורסל

כאשר מדובר על מדרסים לשחקני כדורסל ההתאמה שלהם תהיה שונה מכיוון שהם מנתרים לגובה רב ויצטרכו בולם זעזועים הרבה יותר מסיבי המתאים לניתורים לגובה מאשר זה של שחקני הכדורגל. העומס על הרגליים שלהם גדול יותר בעקבות הקפיצות לגובה וגם מבנה גופם שונה הן מבחינת הגובה והן מבחינת המשקל. כאשר שחקן כדורסל נושא על גופו משקל של 100 קילו כאשר ינחת על רגליו לאחר הקפיצה יישא משקל של פי 5 מכך.

 

מדרסים לספורטאים הרוכבים על אופניים

מדרס לספורט כמו רכיבה על אופניים מותאם גם הוא לנעלי הרכיבה ולא לנעליים הרגילות. המדרס צריך להיות דק וקשיח ללא טיפת גמישות וללא בולם זעזועים שיפריעו לדווש. בעת ההתאמה תיבחן גם פוזיציית הרכיבה, מבנה כפות הרגליים והשפעת העומס המופעל עליהן ועל חלקי גופו האחרים של הרוכב. בנוסף, מדרסים לספורטאים הרוכבים על אופניים חייבים לשחרר את הלחץ מקדמת כפות הרגליים כדי שהן לא יירדמו בזמן הרכיבה.

 

ממה עשויים מדרסים לספורטאים העוסקים בריצה?

מדרסים לספורטאים העוסקים בריצה בעלי שכבות רכות עם צפיפות חומר גבוהה. בבניה שלהם  מכניסים חומרים בולמי זעזועים כמו אסטרומד, PPT, ממו פום או מולטי פום באופן מדוד כדי שיוכלו לרוץ ברצף וללא השהייה. כאשר עולה צורך להתאים לרץ מדרסים בשל קשת גבוהה, התמיכה בקשת תהיה מינימלית כדי לא ליצור לחץ על הגידים והרצועה הפלנטרית המחברת בין העקב הקדמי לבהונות.

אצנים שיש להם נטייה של כפות הרגליים החוצה יצטרכו תמיכה בעקב באמצעות הגבהה לאורך המדרסים. אצנים שיש להם פלטפוס או קשת נמוכה יצטרכו תמיכה רכה שתאפשר להם לרוץ כדי שהעומס יתחלק באופן שווה על כפות הרגליים. גם אצנים שיש להם פרונציה יצטרכו יותר תמיכה בעקב. לפיכך, המדרסים מותאמים גם על פי בעיות אורטופדיות שונות.

 

התאמת מדרסים לנעלי הריצה

נעלי הריצה להם מתאימים מדרסים צריכות להיות ניטרליות וללא תיקונים. ישנה אף חשיבות רבה למדידה כשהרגליים על הקרקע ולא באוויר. מדרסים המותאמים בהתאמה אישית לאצנים מתאימים גם לצורת הריצה שלהם ולכן נעליים אחרות שלא הותאמו למדרסים, ישנו את צורת הריצה ואז יהיה צריך לבצע תיקונים והתאמות במדרסים. לכן כאשר אצנים באים להתאים מדרסים לספורטאים חשוב שיביאו איתם את נעלי הריצה. בין היתר, חשוב להסתגל למדרסים לפני תחרויות ריצה ובמידה והם כואבים, לא שומרים על האיזון או גורמים ללחץ, ניתן לתקן אותם עוד לפני התחרות. לבסוף, מדרסים תקינים ישפרו אף את סגנון הריצה וכך גם ההישגים של הרצים ישתפרו.

 

יתרונות של מדרסים לספורטאים

ניתן לסכם ולומר שיש יתרונות רבים במדרסים לספורטאים מקצועיים וחובבניים והם:

  • מניעת פציעות ספורט וחבלות.
  • חלוקת עומס שווה בין שתי הרגליים.
  • בולמים זעזועים בהתאם לסוג הספורט.
  • משלבים אלסטיות וקשיחות על פי הצורך.
  • מעניקים תמיכה מיטבית לכפות הרגליים.
  • שומרים על היציבות ושיווי המשקל.
  • משפרים ביצועים.

 

פציעות ספורט בהן מטפלים המדרסים

ספורטאים נוטים מחמת עיסוקם בספורט רציף וקבוע לסבול משברי מאמץ, בעיות ברכיים, סיבובי אגן, כאבי גב, שברים ונקעים בקרסוליים, שין ספלינט, דורבן ועוד. כאשר רק מתחילים מעט כאבים לאורך השוק עלולים להתפתח שברי מאמץ או שין ספלינט. גם כאבים בעקב כף הרגל יכולים להחמיר לדלקת דורבן. לפיכך, מדרסים לספורטאים יסייעו על מנת שלא יהיו פציעות חוזרות ועל מנת למנוע פציעות ודלקות בכלל.

הם מורידים את העומס והלחץ מהרגליים המשפיע על הכאבים בשוק.

בהחלט. חשוב שיהיו לרוכבים מדרסים קשיחים.

על מדרסים איכותיים בהתאמה אישית המתאימים למבנה וצורת הרגליים שלך.

מדרסים גמישים ביו דינמיים שימנעו שחיקה בכפות הרגליים.

אינסול מדרסים - לוגו

לא נמאס לכם מהכאבים? עם המדרסים שלנו כל דריכה רכה כמו כרית!

מלאו פרטים עכשיו!

מדרסי ספורט: המדריך המלא

מה ההבדל בין מדרסים לספורטאים לבין מדרסים לריצה? מדרסים לריצה נבדלים בעיקר בהתאמתם לפעילות הספציפית