מדרסים לסקי

מדרסים לסקי
מדרסים לסקי

אל תתנו לכאב להכתיב לכם את היום, הזמינו מדרסים!

חייגו עכשיו: 077-997-3016

אלו מיומנויות נדרשות בסקי?

גלישת סקי בחרמון או בהרים המושלגים באירופה היא חוויה שרבים מתנסים בה ויש כאלו אף באופן קבוע. זהו לא סוג ספורט קל מכיוון שמאמצים בו כל שריר וגיד בגוף על מנת לנווט בשלג, לשמור על יציבות הגוף ולהיות מרוכז.

הסקי דורש מיומנות גבוהה כדי לדחוף את הגוף קדימה באמצעות שני מקלות ושתי רגליים מה שגורם לעומס גדול מאוד על כפות הרגליים לזמן ארוך. בין היתר, אם מדובר על גולשי סקי מקצועיים הם מבצעים תרגילים הכוללים קפיצות וסיבובים במהירות רבה תוך שליטה מלאה בהתאם לסגנון בו הם גולשים.

מבחינה מקצועית הסגנון הוא זה שקובע את מידת ההשקעה הגופנית בספורט זה וביחד עם זאת לא משנה מה הסגנון כשמדובר על בריאות כפות הרגליים, הקרסוליים, הברכיים והגב, שאותה יכולים לשפר מדרסים לסקי.

 

באלו סגנונות מומלצים מדרסים לסקי?

מדרסים לסקי בסגנון הקלאסי

בעת גלישת סקי בסגנון הקלאסי לא מתאפשרת תנועה אנכית של הרגליים אלא רק תנוחה אופקית. הגלישה נעשית באמצעות בעיטות רגליים קדימה ודחיפת מקלות הסקי לצדי הגוף.

במצב כזה ישנו עומס רב על כפות הרגליים בשל המאמץ ומשקל הגוף, דבר המחייב מדרסים לסקי המחלקים את העומס בצורה שווה בין הרגליים.

 

מדרסים לסקי בסגנון חופשי

הסגנון החופשי אומנם מצריך מיומנות ותיאום בין הידיים והרגליים, אך העומס מתחלק בין פלג הגוף העליון לתחתון כאשר העומסים ברגליים שווים. עם זאת, זהו סגנון מהיר כמו בהחלקה על הקרח וקשה יותר. מדרסי סקי מסייעים לשמור על היציבות בסגנון החופשי ולהימנע מנפילות בעת ההחלקה המהירה.

 

הסיבות להתאים מדרסים לסקי בחופשה הבאה שלכם

בשל העובדה שרבים מאיתנו היוצאים לחופשת סקי משכירים את הציוד במקום לא תמיד נעלי הסקי מותאמות לרגלי הגולש. גם אם מביאים את הציוד מהבית עדיין התמיכה של כפות הרגליים והקרסוליים אינה מספקת על מנת לקבל תמיכה אופטימלית.

בשל חוסר התאמה זו גולשים רבים חשופים לסכנה של פציעות או תאונות סקי. התאמה של מדרסים לסקי יכולה להיות פתרון בין אם משכירים ציוד סקי ובין אם מביאים אותו מהבית. הם קלים לנשיאה, אינם תופסים מקום במזוודה ויכולים להוות הגנה מושלמת מפציעות לא רצויות.

 

מה החשיבות של מדרסים לסקי?

 • מדרסים לסקי חשובים לספורט בעל מיומנות גבוהה כמו סקי
 • הם מונעים פציעות
 • מייצבים את הרגליים ושיווי המשקל
 • מעניקים תמיכה לקרסוליים ולשוקיים
 • מונעים כאבי גב וברכיים
 • משפרים ביצועים במדרונות ובסיבובים
 • ניתנים להתאמה אישית בעיקר כשמדובר על בעיות אורטופדיות
 • מורידים את העומס מהברכיים בעת הכיפוף שלהם בגלישה
 • מחלקים את העומס בצורה שווה בין הרגליים בפניות חדות וכיפוף הרגליים
 • נוחים וקלים לנשיאה
 • מעניקים ביטחון 

 

התאמת מדרסים לסקי לנעלי הסקי

גלישת סקי מחייבת משטח השענות באמצעותו יהיה ניתן לבצע את הפעולות ולהקל על העומס. אומנם פלג הגוף העליון נשען על מקלות הסקי אך הרגליים ננעלות על המגלשיים באמצעות נעלי סקי מיוחדות שלא מאפשרות חופש תנועה כדי לא ליפול מהמגלשיים.

לפיכך, בסיס מדרסים לסקי צריך להיות קשיח עם מעט גמישות בנקודות מסוימות שיאפשרו להניע את האצבעות ולהזרים דם וחמצן לכפות הרגליים.

מלבד זאת ישנם אנשים עם בעיות אורטופדיות כמו פלטפוס, קשת גבוהה או עיוותים שונים ברגליים שצריכים לעשות התאמה מדויקת בין מדרס לסקי לכף הרגל. כלומר, ההתאמות במדרסים יאפשרו להם להיות מותאמים לצרכים הספציפיים שלהם.

 

התאמת מדרסים לבעיות אורטופדיות

גם אנשים עם בעיות אורטופדיות רוצים לחוות את גלישת הסקי ואין סיבה שיימנעו מכך.

ישנם אנשים רבים שרגליהם צרות או רחבות מאוד, עצם מפרק הקרסול שלהם בולטת, מיתרי הקרסול שלהם מקוצרים, מפרק העקב צר או רחב יתר על המידה, האצבעות בכפות הרגליים מתרחבות או מתעוותות כמו באצבעות פטיש, רגל אחת קצרה יותר מהשנייה, כאלו המפתחים שלפוחיות ויבלות או סובלים מדלקות שונות בעקב או בגיד האכילס וכד'.

כל אלו ואחרים צריכים התאמה אישית של מדרסים לסקי כדי לאפשר להם לתפקד גם אם בגלישה איטית ולמנוע מהם חבלות ופציעות.

 

כיצד מתבצעת ההתאמה למדרסים?

מדרסים לסקי צריכים להיות אופטימליים ובהתאמה מדויקת לצורת ומבנה כפות הרגליים כאשר כל זווית נמדדת ומקבלת תמיכה.

כדי למדוד בצורה מדויקת משתמשים בחבישת גבס, הטבעת כפות הרגליים בספוג או סורק ממוחשב עם נשיאת משקל ותנוחת הרגליים הנדרשת לסוג הספורט הספציפי. בנוסף, יש לבצע את ההתאמה בצורה מדויקת גם לנעלי הסקי.

ניתן להתאים מדרסים לילדים עבור נעלי הסקי.

חשוב מאוד שנעלי הסקי יהיו איכותיות אך חשוב גם לשמור על חלוקת עומס שווה בין הרגליים ועל יציבותן ולכן להתאים מדרסים.

כן. הם מאווררים אותן ומכילים חומרים אנטי בקטריאליים.

בהתאם להתאמות שמכניסים, לשכבות, לחומרים ולעבודה.

אינסול מדרסים - לוגו

לא נמאס לכם מהכאבים? עם המדרסים שלנו כל דריכה רכה כמו כרית!

מלאו פרטים עכשיו!

מדרסי ספורט: המדריך המלא

מה ההבדל בין מדרסים לספורטאים לבין מדרסים לריצה? מדרסים לריצה נבדלים בעיקר בהתאמתם לפעילות הספציפית