מדרסים לפוטבול

מדרסים לפוטבול
מדרסים לפוטבול

אל תתנו לכאב להכתיב לכם את היום, הזמינו מדרסים!

חייגו עכשיו: 077-997-3016

מדוע צריך מדרסים לפוטבול?

פוטבול או בשמו העברי כדורגל הוא משחק מאוד אינטנסיבי בין אם מדובר על שחקנים מקצועיים ובין אם מדובר על שחקנים שהפוטבול עבורם הוא תחביב בלבד.

בזמן המשחק השחקנים רצים על הדשא, מנתרים, בועטים, בולמים זעזועים, מזנקים, מטים את גופם לכיוונים שונים, רצים קדימה, אחורה ולצדדים ורגליהם נתונות לעומס רב גם בשל המאמץ הגופני וגם בשל משקל גופם.

זהו סוג של ספורט המשתמש בכל השרירים של הגוף. משרירי הצוואר בעת הנגיחה ועד לשרירי הרגליים הגוף פועל בצורה דינמית ואינטנסיבית. רוב העומס מתרכז ברגליים שהם עמוד הטווח והבסיס של הגוף המעניקים לו את היציבות, שיווי המשקל והתנועה.

התפרצות של כוח בעת המשחק במיוחד בכדורגל, גורמת ללחץ שמשפיע על מבנה כפות הרגליים ויכול להוביל לעיוותים, לעייפות ולכאבים. אלו הן סיבות טובות להתאמת מדרסים לפוטבול על מנת לאזן את הגוף לצורתו הטבעית ולמנוע לחץ.

 

האם מדרסים לפוטבול מסייעים לפציעות?

בזמן שהרגליים הן אלו הסופגות את הזעזועים ויוצרות עומס בלתי נלאה על שרירי הרגליים עלולות להיות התכווצויות של השרירים, קריעת גידים או רצועות וסיכוי גדול יותר להיפצע. מדרסים לפוטבול בנויים באופן המסייע לבלימת זעזועים מיטבית השומרת על שיווי המשקל ומונעת מעידות ופציעות.

ככל שהתאמת מדרס לפוטבול היא חזקה יותר ומאפשרת גמישות ובסיס קשיח, כך נמנעות חבלות שיכולות להביא את השחקנים לסיטואציות בהן יצטרכו למתן את הפעילות שלהם או להפסיק לשחק עד שרגליהם ישתקמו.

 

מדרסים לפוטבול ככלי שיקומי

בנוסף ליתרונות של מדרסי פוטבול למניעת פציעות, הם מסייעים לשחקני הכדורגל להשתקם במידה ונפצעו. שחקן שנפגע בברך, בקרסול, בירך, בשוק או בכף הרגל יאלץ לקבל טיפולי פיזיותרפיה, לבצע תרגילים ומתיחות ולחזק את השרירים שלו על מנת להשתקם.

במקביל, מדרסים לפוטבול יסייעו לשיקום מבחינת האיזון הביומכני ויאיצו את השיקום הכללי של השחקן כדי שיעלה חזרה למגרש כמה שיותר מהר. המדרסים יועילו לשיקום ומניעת פציעות של גיד האכילס, הרצועה הפלנטרית בקשת כף הרגל, דלקות בכריות האצבעות, דלקות של גיד השוק האחורית, שברים, נקעים ועוד.

 

איזה מדרסים לפוטבול יתאימו לנעליים?

נעלי כדורגל הן נעליים צרות שלא כמו נעלי ספורט רגילות או נעלי טניס וכד'. הנפח שלהן קטן יותר ולפיכך מדרסים לפוטבול צריכים להיות קודם כל בהתאמה לנעליים. המדרסים צריכים להגיע לקצה של כריות כף הרגל או להוות שלושה רבעים מאורך הרגל מהעקב ועד לתחילת הכריות.

חשוב שהמדרסים יהיו חצי קשיחים ולא רכים או קשיחים מדי. במידה וישנם שחקנים עם עיוותים בכפות הרגליים כמו אצבעות פטיש, דורבן בעקב וכיוצא בזה יש לתת תמיכות רכות באזורים הקריטיים לעיוות. זו גם הסיבה שאת המדרסים יש להכין בהתאמה אישית.

 

מדוע שחקני פוטבול צריכים התאמה אישית של מדרסים?

התאמה אישית של מדרסים לפוטבול צריכה להיעשות על פי הפרמטרים הבאים:

  • מבנה וצורת כפות הרגליים
  • ליקויים אורטופדיים ספציפיים
  • מענה לבעיות בריאותיות או רפואיות
  • מענה לצרכים של השחקן
  • בהתאמה לנעלי הכדורגל
  • דגש על חומרים עמידים 
  • מדידה מדויקת באמצעות תחבושות גבס או מדידה ממוחשבת
  • התאמה לאופן הדריכה ולתנועות הייחודיות של סוג ספורט זה

 

ההסתגלות למדרסים

מדרסים לפוטבול צריכים הכנת הסתגלות מוקדמת לפני שמכניסים אותם לנעלי הכדורגל. כלומר, מומלץ להלך איתם בנעליים אחרות לפחות שבוע לפני שמכניסים אותם לנעלים הצרות של הכדורגל.

גם לאחר שמתחילים לשחק ומשתמשים במדרסים יש להגיע לביקורת על מנת לאזן ולשפר אותם על פי מידת הצורך כדי שיתאימו לכפות הרגליים של השחקן באופן אופטימלי ויעניקו לו תמיכה מלאה במשחקים גורליים.

 

האם מדרסים לכל הספורטאים הם זהים?

התאמת מדרסים נעשית על פי סוג הספורט בו עוסקים לפיכך מדרסים לפוטבול לא יהיו זהים למדרסי טניס או למדרסי ריצה וכד'.

למרות שבכל המדרסים לספורטאים ישנם חומרים אנטי בקטריאליים ומנדפי זיעה, הם יהיו ברמות קשיחות או גמישות שונות ובהתאמה לתנועות של סוג הספורט, לטווח התנועה, למשקל הגוף ולרמת ספיגת הזעזועים.

למשל, ברכיבה על אופניים אין צורך בבלימת זעזועים כי התנועה של הדיווש לא תהיה רציפה ואילו בפוטבול בלימת הזעזועים חייבת להיות אופטימלית.

לשחקני כדורסל המנתרים לגובה יתאימו בולם זעזועים חזק יותר משל שחקני הפוטבול בשל הנחיתה העוצמתית שלהם על הקרקע וביחס למשקל ולגובה שלהם. גם בטניס למשל, המדרסים יהיו גמישים יותר מאלו של שחקני הפוטבול.

לא. מכיוון שבפוטבול התנועות החדות, מפעילים כוח מתפרץ ואינטנסיבי והנעליים צרות. יש להתאים מדרסים שיתאימו לסוג ספורט זה.

אלו מדרסים המתאימים את עצמם לצורת כף הרגל ולהיפך כף הרגל מתאימה עצמה למדרסים. כמו כן הם דקים ויכולים להתאים לפוטבול.

ברוב המכונים האורטופדים הבדיקה והאבחון כולל סריקת כפות הרגליים אינם עולים כסף.

אינסול מדרסים - לוגו

לא נמאס לכם מהכאבים? עם המדרסים שלנו כל דריכה רכה כמו כרית!

מלאו פרטים עכשיו!

מדרסי ספורט: המדריך המלא

מה ההבדל בין מדרסים לספורטאים לבין מדרסים לריצה? מדרסים לריצה נבדלים בעיקר בהתאמתם לפעילות הספציפית