מדרסים לריצה

מדרסים לריצה
מדרסים לריצה

אל תתנו לכאב להכתיב לכם את היום, הזמינו מדרסים!

חייגו עכשיו: 077-997-3016

מהן פציעות הריצה הנפוצות ביותר ברגליים?

  • שברי מאמץ בכף הרגל ובשוק הגורמים לכאבים בעת מאמץ ומשקל
  • דלקת בקשת הפנימית של כף הרגל
  • דורבן
  • משיכת גיד
  • דלקת בגידים
  • שין ספלניט
  • כאבי ברכיים
  • כאבי ירכיים
  • פגיעה בסחוס הברך
  • נקעים ושברים

 

כל הפציעות הללו יכולות להימנע באמצעות מדרסים לריצה בהתאמה אישית שיסייעו גם לשיקום ולטיפול במקרה של פציעות.

 

כיצד מדרסים לריצה מסייעים לשין ספלניט?

שין ספלניט זוהי תופעה ידועה ומוכרת בקרב רצים הבאה לידי ביטוי בכאבים בחלק הקדמי או הפנימי והאחורי של השוק. היא נגרמת מדלקת ברקמת השריר. בעת ריצה הרצים חשים דקירה חזקה בשוק שיכולה לחלוף בעת הרפיית השרירים אך אם מזניחים כאב המחמיר בריצה, שין ספלניט עלול להתפתח לשבר מאמץ.

מכיוון שהדלקת נוצרת עקב החבטה של כפות הרגליים בקרקע בעת הריצה על מנת לבלום זעזועים, הבלימה מתערערת בזמן שיש דלקת. לפיכך, מדרסים לריצה יעזרו לבלום את הזעזועים וישמרו על יציבות הרצים על מנת להפחית כאבים או כדי למנוע את הדלקת.

 

כיצד מדרסים לריצה מסייעים לכאבי ברכיים?

לכאבי ברכיים יכולים להיות כמה סיבות כמו כאב פטלו פמורלי הגורם לתחושה של בריחת הברך המוחמר עקב פעילות יתר או בריצה בעליות וירידות. גם כאבים בחלקה הקדמי והתחתון של הברך הנגרם מפגיעת סחוס יגרום ללא מעט כאבים בעליות, ירידות ובעת מגע.

מדרסים לריצה יסייעו בהפחתת הלחץ על הברך וכפות הרגליים, יאזנו אותו ויחלקו את העומס בצורה שווה בין שתי הרגליים. מדרס לריצה ביומכני יכול לתקן דפורמציות הגורמות לכאבים ולהקל על הלחץ במפרק הפיקה ירך.

 

יעילות מדרסים לריצה לפציעות עומס יתר

אצל רצים רבים ישנן פציעות הנגרמות מעומס יתר מתמשך כתוצאה מפעילות מאומצת החוזרת על עצמה. נניח שאדם רץ כל יום 5 ק"מ ולפתע מתחיל לרוץ 10 ק"מ, השינוי הוא פתאומי ומוגבר בבת אחת ולא בהדרגה ולכן השרירים שלו לא בנויים לעומס הנוצר על כפות הרגליים.

במצבים כאלו השרירים נחלשים וניזוקים. בנוסף, עומס יכול להיווצר מטכניקת ריצה לא נכונה או מביומכניקה לא תקינה. כך העומס מתרכז במקום אחד ולא מחולק בצורה שווה. על פי נתונים סטטיסטיים כ-80% מהפציעות קשורות לעומס יתר.

לפיכך, מדרסים לריצה חשובים כדי למנוע אותן. הם מחלקים את העומס בצורה שווה על שתי כפות הרגליים ומתקנים את הביומכניקה של הריצה. כמו כן, מדרסי ריצה עשויים מחומרים עם בלימת זעזועים איכותית המסייעת ליציבות ולהקלה בעומס.

 

מאלו חומרים עשויים מדרסים לריצה?

כשמדובר על מדרסים לריצה צריך להכניס לפחות חומר אחד עם צפיפות גבוהה שיעניק רכות וישמש לבלימת הזעזועים.

חומרים כמו מולטי פום או אסטרומד וכד' יהיו יעילים לכך. כל חומר רך הנבחר לשכבת בלימת הזעזועים צריך להיות במידה על מנת לא לגרום לבלימת יתר בזמן הריצה.

יותר מדי בלימה עלולה לגרום לשרירים מכווצים. במקרים בהם רוצים לתקן את מנח כפות הרגליים או לצמצם ליקויים מכינים מדרסים ביומכניים בדרגות קשיחות שונות על פי הצרכים.

אלו מדרסים דקים וקלים העשויים מחומרים כמו גרפיט קרבון או חומרים תרמו פלסטיים אחרים. למשל רצים הסובלים מפלטפוס ימצאו מדרסים מסוג זה יעילים ונוחים.

 

התאמות לרצים עם דפורמציה בכפות הרגליים

לא מעט רצים סובלים מדפורמציות בכפות הרגליים אך לא מוותרים על הריצה. מדרסים לריצה יהיו יעילים לתיקון או שיפור מנח הרגליים עבורם. למשל רץ שיש לו רגל אחת קצרה יותר יוכל להתאים מדרסים עם הגבהה קלה.

ניתן להתאים במדרסים גם ריכוך בנקודות מסוימות על פי הצרכים. למשל, כף רגל סוכרתית תצטרך תמיכה רכה או אנשים עם יבלות מטרידות או דורבן. התאמות אלו ואחרות ניתן לעשות רק בהתאמה אישית ולכן ישנה חשיבות רבה למדידה מדויקת של כפות הרגליים על פי צורתן.

 

באיזו שיטה מודדים?

על מנת להתאים מדרסים לריצה בצורה המדויקת ביותר מודדים את כפות הרגליים בשיטות שלא משאירות שום זווית לא מדודה. במכונים אורטופדיים מסוימים המדידה מתבצעת באמצעות תבנית ספוג בה מטביעים את כפות הרגלים, באחרים בתחבושות גבס העוטפות את כפות הרגליים ולאחר הייבוש של הגבס נוצר דגם אופטימלי.

ישנם מכונים שעברו לשיטות מתקדמות יותר של סורקים ממוחשבים המעבירים נתונים מדויקים הישר למדפסת תלת ממד או למכונת כרסום ומפיקים את המדרסים במהירות. שיטה אחרת שיש לקחת אותה בערבון מוגבל היא מדידת קצף. חשוב לדעת שעלות המדרסים נקבעת גם על פי שיטת המדידה.

זהו מקום בו מפענחים תוצאות מצולמות של כפות הרגליים על מנת לבצע התאמות למדרסים.

לא כל המדרסים נדרשים לאישור משרד הבריאות ולא כל אישור מהווה הוכחה לאיכות.

רק במקרים של בעיות אורטופדיות בהפניה של אורטופד.

במרכז אורטופדי אמין ובעל מוניטין. ניתן למצוא המלצות בפורומים השונים ברשת.

אינסול מדרסים - לוגו

לא נמאס לכם מהכאבים? עם המדרסים שלנו כל דריכה רכה כמו כרית!

מלאו פרטים עכשיו!

מדרסי ספורט: המדריך המלא

מה ההבדל בין מדרסים לספורטאים לבין מדרסים לריצה? מדרסים לריצה נבדלים בעיקר בהתאמתם לפעילות הספציפית