מדרסים מומלצים

מדרסים מומלצים
מדרסים מומלצים

אלו מדרסים מומלצים על ידי המומחים?

מדרסים מומלצים הם אלו המוכנים בהתאמה אישית. בין אם מדובר על בעיות אורטופדיות, רפואיות או בריאותיות רק מדרסים בהתאמה אישית יכולים לסייע לכפות הרגליים. ההתאמה נעשית על פי הצורך הרפואי, מבנה וצורת כפות הרגליים, משקל הגוף, הגיל, החומרים הדרושים לתמיכה מלאה, סוג הפעילות וסוג הנעליים.

לא כל מדרס מומלץ לאחד יהיה טוב לשני. כלומר, כל אדם שונה מבחינת הצרכים ומבנה כפות הרגליים מאדם אחר וכל כף רגל שונה מהשנייה. לכן מדרסי מדף לא יהיו מומלצים כלל מכיוון שהם מותאמים למידות נעליים כלליות ולא לצרכים הספציפיים. האיכות של המדרסים נקבעת על ידי שיטת המדידה, איכות חומרי הגלם והעבודה שנעשית עליהם.

ישנם אנשים שיצטרכו תמיכה מסוימת לכריות האצבעות, כאלו שיצטרכו יותר תמיכה בעקב או בקשת וכאלו שיצטרכו מדרסים שיקלו על הכאבים שלהם. לפיכך ההתאמה של מדרס מומלץ היא משמעותית ביותר.

הזמינו מדרסים עוד היום ושימו סוף לכאבים בגב!

חייגו עכשיו: 077-997-3016

 

לאלו בעיות מותאמים מדרסים מומלצים?

  • דורבן בעקב – דורבן הוא מצב דלקתי הנוצר כתוצאה מרצועה פלנטרית מנוונת בקשת הגורמת לכאבים ובליטה בעקב. מדרסים מומלצים לבעיה זו הם מדרסים שיורידו את הלחץ והמתח מהעקב ויסייעו לפתור את הבעיה.
  • מטטרסולגיה – זוהי בעיה הקשורה לכף הרגל הקדמית שמתאפיינת בכאבים מתחת לכריות האצבעות. ההמלצה היא על מדרסים שיתמכו בקשת הרוחבית ויורידו את העומס והכאבים.
  • דלקת בגיד האכילס – מופיעה בעיקר אצל ספורטאים מבוגרים באזור הקרסול. המלצות מדרסים לתופעה זו הן הגבהה בעקב עם תמיכה פנימית או חיצונית שיתקנו את מנת כפות הרגליים למנח ניטראלי.
  • דלקת בגיד הטיביאליס – לגיד זה יש תפקיד חשוב למניעת קריסה של הקשת הפלנטרית ולכן בזמן דלקת מומלצים מדרסים רכים שיסייעו להחלמה.

 

אלו מדרסים מומלצים לעיוותים בכפות הרגליים?

ישנם עיוותים בכפות הרגליים המחייבים מדרסים מומלצים בהתאם לעיוות. למשל, בעיות של פלטפוס, רגליים שטוחות עם גמישות יתר בשל קריסת קשת חלקית או מלאה מולדת יחייבו מדרסים ביומכניים קשיחים. מדרסים דומים יהיו טובים גם למצבים כמו הלוקס ריגידוס, מצב בו יש שחיקה של המפרק בבוהן המעוותת אותו, גורמת לקיצור טווח התנועה ולכאבים.

בדומה לכך, מצבים של הלוקס ולגוס בהם יש בליטה אדומה וכואבת בצד החיצוני של כף הרגל הקרוב לבוהן יצטרכו התאמת מדרסים שימנעו ממצבים אלו להתדרדר לכדי ניתוח. כמו כן כשמדובר על נטיית כפות הרגליים פנימה או החוצה.

 

מדרסים מומלצים לספורטאים

מדרסים מומלצים לספורטאים מותאמים על פי סוג הספורט, התנועה, הנעל והלחץ שיש על כפות רגליהם. למשל, לרצים מומלץ על מדרסים גמישים ודקים עם בולמי זעזועים איכותיים. לעומתם, לרוכבי אופניים מומלץ על מדרסים קשיחים ודקים ללא בולמי זעזועים. לשחקני כדורגל יש להוסיף התאמות לבלימת זעזועים בעקבים ולשחקני כדורסל להתאים מדרסים שיקלו על העומס של משקל הגוף והגובה שלהם.

בין אם אלו מדרסים ביומכניים או מדרסים ביו דינמיים, קשיחים, חצי קשיחים, גמישים או חצי גמישים הם צריכים להיות מותאמים באופן שאינו משתמע לשתי פנים.

 

מדרסים לכאבי ברכיים

מדרסים מומלצים לכאבי ברכיים מותאמים גם הם על פי הצרכים. למשל, לסובלים מפלטפוס ישנם כאבים בחלק הפנימי של הברכיים ולכן יצטרכו מדרסים מותאמים וקשיחים. כאשר בהכנת המדרסים נכנס שיקול של איזון בין הרגליים המוריד את הלחץ מהם, הכאבים פוחתים גם באיברים אחרים בגוף המושפעים מהלחץ כמו הברכיים.

 

מדרסים לכאבי גב

כאבים בגב התחתון גם הם מופיעים כתוצאה מעומס משקל על כפות הרגליים שאינו מחולק בצורה זהה ובמיוחד כשמדובר בדפורמציה משמעותית. למשל, אנשים עם רגל אחת קצרה או מבנה שונה בכפות הרגליים יסבלו מכאבי גב. בנוסף, אנשים העוסקים בעבודות בהן יש צורך לעמוד לאורך זמן כמו שומרים, מורים, אחיות או רופאים יסבלו מכאבי גב ועייפות. לכן עליהם להתאים מדרסים מומלצים בהתאמה לצרכים שלהם.

 

מדרסים נוחים לכל מטרה

מדרסים מומלצים הם מדרסים שצריכים להיות נוחים לכל מטרה. אם המטרה היא לסייע בבעיות אורטופדיות או בהפחתת כאבים המדרסים צריכים להיות מותאמים לשם כך. אך מדרסים לנעלי ספורט למשל לא יתאימו לנעליים אלגנטיות או לעבודה כי הם מיועדים לסוג ספורט מסוים. כך גם לגבי נשים הנוהגות ללכת עם עקבים.

המדרסים לנעלי עקב יהיו שונים ממדרסים לנעלי הליכה ביום יום. לפיכך, מומלץ להתאים לפחות שני סוגי מדרסים שיתאימו לפחות לשתי  זוגות נעליים, זוג אחד לערב וזוג אחד ליום.

ניתן לנגב אותם עם מטלית לחה או מגבון ולייבש אותם בצל. בשום אופן אין לכבס אותם.

בדרך כלל מעור רך או זמש.

מדרסים רכים ומאווררים על מנת למנוע פצעי לחץ.

מומלץ על מדרסים רכים שיפצו על רקמת השומן המדוללת ותמיכה רכה בעקב כדי להפחית את הכאבים.

אינסול מדרסים - לוגו

לא נמאס לכם מהכאבים? עם המדרסים שלנו כל דריכה רכה כמו כרית!

מלאו פרטים עכשיו!

מדרסי ספורט: המדריך המלא

מה ההבדל בין מדרסים לספורטאים לבין מדרסים לריצה? מדרסים לריצה נבדלים בעיקר בהתאמתם לפעילות הספציפית