מדרסים רכים

מדרסים רכים
מדרסים רכים

הזמינו מדרסים עוד היום ושימו סוף לכאבים ברגליים!

חייגו עכשיו: 077-997-3016

מהם מדרסים רכים?

מדרסים רכים הם מדרסים אורטופדיים המותאמים אישית למבנה ומנח כפות הרגליים. רכות המדרסים נקבעת בהתאם לאבחון של כפות רגלי המטופל. אנשים שלהם רקמת עור דקה בכפות הרגליים או עם כפות רגליים סוכרתיות ימצאו את המדרסים הללו יעילים.

לאור העובדה שמייצרים אותם מחומרים טבעיים כמו שעם, גרפיט, עור או פחמן הם יתאימו יותר לחולי סכרת שאינם יכולים לדרוך על מדרסים העשויים מחומרים פלסטיים קשיחים.

 

כיצד מדרסים רכים מסייעים לחולי סכרת?

חולי סכרת סובלים מכפות רגליים חלשות ולעיתים אף פצועות. כאשר מותאמים לרגליהם מדרסים רכים ניתן למנוע את הפציעות ולשפר את איכות החיים שלהם.

היציבה שלהם תשתפר, אחיזת הרגליים בקרקע תהיה קלה יותר, לא יהיה לחץ או עומס על כפות הרגליים והם ירגישו בנוח לנוע ולעמוד לאורך זמן. מעבר לכך, מדרס רך מונע מסוכרתיים פצעי לחץ וכיבים ומסייע להחלמה שלהם.

כמו כן, המדרסים מסייעים להזרמת הדם לרגליים שאצל סוכרתיים היא משמעותית. פעילות האינסולין גורמת לשקיעת הדם בדפנות של כלי הדם ולזרימה מוחלשת שלו לכפות הרגליים. מכיוון שמערכת העצבים נפגעת, סוכרתיים רבים מאבדים באופן חלקי את התחושה בכפות הרגליים ולכן הם חשופים יותר לפציעות.

הפצעים גוררים אחריהם זיהומים, דלקות ובמקרים קיצוניים נמקים. גם השרירים בכפות הרגליים שלהם חלשים מה שעלול לגרום לפגיעות במבנה שלהן. לפיכך, מדרסים מחומרים רכים יסייעו לסוכרתיים בצורה אופטימלית.

 

היתרונות של מדרסים רכים

 1. מדרסים רכים משפרים את זרימת מחזור הדם לרגליים
 2. מעניקים תמיכה לכפות הרגליים
 3. מונעים שלפוחיות ויבלות כמו קאלוס (עור קשה)
 4. מייצבים את כפות הרגליים
 5. מאזנים את הלחץ והעומס על כפות הרגליים
 6. בולמים זעזועים
 7. מקלים על כאבי רגליים וברכיים
 8. ניתנים לשינוי על פי התאמה אישית
 9. עשויים מחומרים טבעיים ואיכותיים
 10. מעניקים ריפוד נוח לכפות הרגליים
 11. מסייעים לאנשים עם מחלות פרקים
 12. נותנים תמיכה לקשת גבוהה

 

החסרונות: פחות עמידים לאורך זמן ומחייבים נעליים טובות כדי להיות אפקטיביים.

 

מה עדיף מדרסים קשיחים או רכים?

על פי מחקרים נמצא קשר בין כאבי ברכיים למנח כפות הרגליים. כאשר מתקנים את המנח באמצעות מדרסים קשיחים או רכים על פי התאמה אישית, ניתן להפחית את הכאבים בברכיים.

על אף זאת, חומרים רכים לא יובילו לשינויים במנח הרגליים כשיש על הגוף עומס ולכן כשמודדים מדרסים יש לבצע זאת ללא משקל. כשמדובר בבעיות אורטופדיות כמו פלטפוס ופעילויות ספורט מומלץ להתאים למטופלים מדרסים קשיחים. הרכים יעילים יותר לקשת גבוהה כי הם גמישים ואלסטיים יותר.

בנוסף, המדרסים יעילים לשינויים ניווניים בכפות הרגליים ומתאימים יותר לאנשים הסובלים מדילול ברקמת העור של כפות הרגליים. מדרסים רכים עדיפים במקרה זה מכיוון שהם מרככים את המגע בזמן הדריכה וכך מפצים על רקמת העור הדלילה. 

 

לאילו בעיות נוספות מסייעים המדרסים?

מדרסים רכים לקשת גבוהה

כ-15% מהאוכלוסייה בארץ סובלת מקשת גבוהה. כלומר, החלק הקדמי והאחורי של כף הרגל נוגע בקרקע וכל החלק האמצעי מורם כמו קשת. תופעה זו היא בדרך כלל מולדת אך ישנם מקרים שהיא נוצרת כתוצאה מבעיות נוירולוגיות או חוסר איזון בשריר.

בכל מקרה קשת גבוהה גורמת לעומס ולכאבי גב, כאבים בכפות הרגליים, נוקשות וחוסר נוחות. כאשר מתאימים מדרסים רכים למנח של כפות הרגליים בצורה מדויקת כדי שהקשת לא תהיה באוויר והעומס יהיה שווה על כל כף הרגל, חשים בהקלה מכאבים והתפקוד משתפר.

 

מדרסים רכים לעצם בולטת

תופעה תורשתית נפוצה בעיקר אצל נשים היא עצם בולטת בבוהן הרגל. הבליטה מתפתחת עם השנים כתוצאה מצורת מנח כפות הרגליים, נעילת עקבים, הליכה שאינה נכונה, סחוס שחוק ועוד. כאשר נועלים נעליים הלחץ על הבליטה בחלק הפנימי גורם לכאבים, אדמומיות ונפיחות. כאשר מתאימים למטופל מדרסים רכים, הם יועילו להקלה בכאבים גם במקרה זה.

 

התאמת מדרסים אצל מקצוענים

מדרסים רכים המותאמים במכונים אורטופדיים מקצועיים באמצעות שיטות שונות ועל פי מידות יהיו יעילים למטופלים ויקלו עליהם בכאבים. עם זאת, ישנם גם מדרסים כאלו הנמכרים להמונים ללא התאמה אישית ברשתות השיווק ובעלויות מינימליות.

אלו רפידות של נעליים שקשה לקרוא להן מדרסים מכיוון שהן אינן אורטופדיות. אדם שרוצה לסייע לעצמו ולהיות בטוח שהוא רוכש אביזר שימנע ממנו כאבים וללכת באופן יציב, צריך לעשות התאמה רק במכון מקצועי.

המדרסים בנויים משלד עם שיפוע בצד הקדמי של כף הרגל ושיפוע מצידה האחורי. השיפועים מייצרים זווית שמתקנת את המנח של הרגל.

ההתאמה המדויקת ביותר היא באמצעות מערכת ממוחשבת והנפוצה ביותר בשיטת EFS (תחבושות גבס). אפשרויות נוספות הן התאמה באמצעות ספוג או תבנית מעצבת.

כן. יבלת לחץ הנגרמת מחיכוך של כף הרגל והנעל יוצרת שכבת עור קשה הגורמת לכאבים. המדרסים יקלו על הכאבים באופן משמעותי.

העלות של המדרסים נקבעת על פי החומרים מהם הם עשויים.

אינסול מדרסים - לוגו

לא נמאס לכם מהכאבים? עם המדרסים שלנו כל דריכה רכה כמו כרית!

מלאו פרטים עכשיו!

מדרסי ספורט: המדריך המלא

מה ההבדל בין מדרסים לספורטאים לבין מדרסים לריצה? מדרסים לריצה נבדלים בעיקר בהתאמתם לפעילות הספציפית