מדרסים רפואיים

מדרסים רפואיים
מדרסים רפואיים

מהם מדרסים רפואיים?

מדרסים רפואיים הם מדרסים המטפלים בבעיות רפואיות ולא רק בבעיות אורטופדיות. את המדרסים מתאימים לבעיה הספציפית ממנה סובל המטופל בצורה המדויקת ביותר על מנת שיקבל את התמיכה המלאה, לא יסבול מכאבים, יוכל לתפקד ויהיה בריא יותר.

למשל, חולי סוכרת המפתחים פצעי לחץ בכף רגל סוכרתית ואין להם תחושה בכף הרגל יוכלו לרפא אותם או למנוע פצעי לחץ נוספים. גם מטופלים אחרים הסובלים מדלקות כמו דלקת פרקים או דורבן יטפלו בהן באמצעות מדרסים אלו. ככל שהמדרסים יותאמו למידותיהם ויטפלו בבעיות הרפואיות, כך תוצאות הריפוי יהיו מוצלחות יותר.

הזמינו מדרסים עוד היום ושימו סוף לכאבים ברגליים!

חייגו עכשיו: 077-997-3016

 

למי מתאימים מדרסים רפואיים?

 • מדרסים רפואיים לאנשים עם דלקת בגיד האכילס
 • גיד אכילס מקוצר
 • בוהן קלובה – הלוקס ולגוס
 • דורבן – דלקת בעקב
 • כף רגל סוכרתית – פצעי לחץ
 • עקמת בגב
 • מצבי קשת קורסת
 • פלטפוס – רגליים שטוחות
 • הולפוס – קשת גבוהה
 • מורטון נוירומה – התעבות העצב
 • דלקת בגיד הטיביאלי
 • מטטרסלגיה בכף הרגל
 • תסמונת התעלה התרסלית
 • תסמונת הרגל הקצרה
 • כאבי גב, קרסוליים וברכיים

 

מה היתרונות של מדרסים רפואיים?

מדרסים רפואיים משפרים את היציבה, שיווי המשקל, הדריכה ופעילויות אירוביות. בין אם מדובר על המפרקים, השרירים, הגידים, העצמות, הרקמות והרצועות, מדרס רפואי נועד לשפר את התפקודים שלהם ולמנוע כאבים הן בעת עמידה ממושכת על הרגליים והן בעת דריכה.

למדרס יש יכולת גבוהה לאזן את העומס המוטל על כפות הרגליים שגורם ללחץ, כאבים ועייפות. מעבר לכך, הוא משפר את תבנית ההליכה, מנח כפות הרגליים כתוצאה מעיוותים שונים ומעניק תמיכה מלאה לכל חלק וחלק בכפות הרגליים. זהו פקטור חשוב מכיוון שכפות הרגליים הם הבסיס לגוף. לפיכך, גם בעיות רפואיות של אנשים עם עודף משקל יקבלו את התמיכה הדרושה באמצעות המדרסים.

 

מאלו חומרים מכינים מדרסים רפואיים?

מדרסים רפואיים מייצרים מחומרים שונים המותאמים לבעיה ממנה סובל המטופל. למשל, לכף רגל סוכרתית או לבעיות דורבן ישתמשו בחומרים רכים וגמישים על מנת שלכף הרגל תהיה את כל התמיכה הדרושה. ישנם מדרסים ביומכניים קשיחים המתאימים לבעיות של קריסת הקשת כמו פלטפוס.

למשל קרבון (פחמן) הוא חומר אלסטי וקשיח ממנו מייצרים מדרסים ביומכניים. חוץ מחומרים תרמו אלסטיים ישנם גם חומרים פולימריים, קצף, ג'ל, סיליקון, שעם וכד'. החומרים הם אלו המעניקים למדרסים את העמידות שלהם ומותאמים באופן אופטימלי מבחינה אנטומית לכפות הרגליים. מה שאומר שהמדרסים של מטופל אחד לא יתאימו לשני גם אם יש להם את אותה מידת נעליים.

 

האם מדרסי מדף הם רפואיים?

מדרסים רפואיים הם מדרסים בהתאמה אישית ולא מוצרי מדף שניתן לרכוש על פי מידת הנעליים. כמו שלכל אחד יש כפות רגליים שונות מבחינת המבנה, הצורה והעיוות או הבעיה הרפואית, כך גם כף רגל אחת לא זהה לכף הרגל השנייה של המטופל.

לפיכך, כדי להכין מדרסי ריפוי צריך לקחת משתי הרגליים מידות מדויקות ולא להסתפק בכף רגל אחת. מדרסי מדף שבדרך כלל עשויים מסיליקון, ג'ל או חומרים מוקצפים אחרים יכולים לתמוך בנעלי עקב או לבילוי בערב אך הם לא יועילו לבעיות רפואיות או יפחיתו כאבים. כמו כן, במצבים פתולוגיים חייבים להתייעץ עם אורטופד לגבי התאמת המדרסים הטובים ביותר ובוודאי שלא לרכוש אותם שלא בהתאמה אישית.

 

התאמות למדרסים

אנשים הסובלים מבעיות רפואיות צריכים התאמות שונות למדרסים למשל, מי שסובל מתסמונת הרגל הקצרה יצטרך הגבהה קלה במדרס. יהיו כאלו שיזדקקו לתמיכה בקשת, לשכבות עם ריכוך או הקשחה וכד'. גם העובי של מדרסים רפואיים נקבע בעת המדידות על פי הצרכים הרפואיים ובכלל.

למשל, מדרסים דקים יהיו יעילים יותר לסובלים מפלטפוס מאשר מדרסים עבים. בין היתר, ישנה התאמה של המדרסים לסוג וגודל הנעל. מדרסים לנעלי ספורט למשל לא יתאימו לנעליים אלגנטיות מהסיבה שנעליים אלגנטיות צרות יותר מנעלי ספורט. לכן ההמלצה היא לרכוש תמיד שני זוגות של מדרסים אחד ליום ואחד לערב כדי להיות נינוחים בכל שעה של היום.

 

מדידת מדרסים לפני הכנתם

מדידת מדרסים צריכה להתבצע בצורה מקצועית אצל מומחים בתחום בעלי ניסיון בבעיות רפואיות שמכירים את כולן על מנת שיתאימו את שיטת המדידה לבעיה הספציפית. תמיד חשוב להצטייד בהפניה רפואית במקרים רפואיים וכך אף ניתן לקבל סבסוד מקופות החולים למדרסים.

המדידות נעשות בשיטות ממוחשבות ליצירת דגם תלת ממד להכנת המדרסים או בשיטות הטבעת כפות הרגליים בספוג או בחבישת גבס. המדידה חשובה כדי לקבל אינפורמציה על כל זווית וזווית בכפות הרגליים.

המדרסים ישמרו שפצעי הלחץ לא יחמירו ויסייעו להזרמת הדם על מנת שיגלידו.

באחד מהמכונים האורטופדים המוסמכים. שימו לב שלמקום יש תו תקן והוא רשאי לבצע התאמת מדרסים.

בהתאם לעמידות החומר.

אינסול מדרסים - לוגו

לא נמאס לכם מהכאבים? עם המדרסים שלנו כל דריכה רכה כמו כרית!

מלאו פרטים עכשיו!

מדרסי ספורט: המדריך המלא

מה ההבדל בין מדרסים לספורטאים לבין מדרסים לריצה? מדרסים לריצה נבדלים בעיקר בהתאמתם לפעילות הספציפית