מדרסים

מהם מדרסים ואילו סוגי מדרסים קיימים?

מחקרים מראים שבמוקדם או במאוחר, כ-50% מהאוכלוסייה ישתמשו במדרסים. קיימים בשוק סוגים רבים של מדרסים, מצורות ומחומרים שונים. חשוב להבין איזה סוג של מדרסים מתאים ביותר לצרכים שלכם לפני ביצוע הרכישה. לכן היה לנו חשוב לפרט את כל המידע כאן. המומחים של אינסול מדרסים מדברים על כל מה שחשוב לדעת, על מנת להתאים את המדרסים לבעיה הרפואית ממנה אתם סובלים. מהם מדרסים? מי זקוק למדרסים? מדרסים בהתאמה אישית, מדרסים מומלצים. אילו סוגי מדרסים קיימים?  כמו: מדרסים אורטופדיים, מדרסים לחיילים, מדרסים לילדים, מדרסים טיפוליים למצבים רפואיים שונים, מדרסים ביומכניים, מדרסים רכים, דקים, מדרסי ג'ל ועוד. כמו כן, אנו מפרטים על מדרסים לענפי הספורט השונים. מומלץ לקרוא הכל, לפני שאתם מחליטים איזה סוג של מדרס מתאים עבורכם.

מהם מדרסים?

מדרסים הם רפידות הבנויות מחומרים שונים וממספר שכבות על מנת להעניק לכפות הרגליים תמיכה והגנה. המדרסים מתחלקים למוצרי מדף ולמוצרים המותאמים באופן אישי, דבר שמבדיל אותם מבחינת האיכות והתוצאות הרצויות.

על מנת שעומס משקל הגוף יתחלק באופן זהה בין הרגליים והן יהיו יציבות בעמידה ממושכת, הליכה, פעילות ספורטיבית וכד', חייבים להתאים את המדרס לכף הרגל ולמנח שלה. את הרפידות הללו מכניסים לתוך הנעליים ולכן רצוי גם להתאימן לסוג הנעל. למשל, נעלי כדורגל הן צרות יותר מנעלי ספורט אחרות ויש לקחת זאת בחשבון כשלוקחים מידות לרפידות.

מי זקוק למדרסים?

מדרסים מתאימים למגוון רחב של מצבים, החל מבעיות רפואיות, כגון: דורבן, פלטפוס, קשת גבוהה, כף רגל סכרתית, הלקוס ולגוס, בעיות גב תחתון ועוד. כמו כן, הרבה משתמשים במדרסים לספורט על ענפיו השונים, יש גם מדרסים לחיילים, מדרסים לילדים, לעמידה ממושכת ולמצבים נוספים. תוכלו לקרוא על כך בהרחבה במאמר: מי זקוק למדרסים.

מדרסים בהתאמה אישית

מדרסים בהתאמה אישית יעילים לצורך פתרון בעיות אקוטיות ומניעת בעיות אחרות בעתיד. כפי שמתאימים גשר לשיניים על מנת לתקן אותם, כך מותאמים המדרסים לרגליים. במיוחד בקרב אנשים הסובלים מליקויים מולדים או מבריאות לקויה, יש להם תפקיד חשוב בשינוי ותיקון מנח הרגליים, פיזור העומס, הקלה בכאבי גב, ברכיים ואף כאבי ראש.

מדרסים מומלצים עושים באינסול מדרסים

בחירת מדרסים מומלצים בהתאמה אישית צריכה להיעשות במכון אורטופדי מקצועי בעל מוניטין וניסיון על מנת לבצע את ההתאמה המושלמת בשיטת המדידה הטובה ביותר. בשום אופן לא מומלץ לרכוש מוצרי מדף שאינם מותאמים אישית כדי לא לגרום לנזקים נוספים או לא להשיג את התוצאות הרצויות. לפיכך, ככל שפונים לסיוע במכון אורטופדי איכותי, כך גם ההתאמה תהיה אפקטיבית יותר. אצלנו בסניפי אינסול מדרסים, תוכלו לרכוש מגוון מדרסים מומלצים: מדרסים ביומכניים, מדרסים לטיפול בבעיות רפואיות, מדרסים לספורט וסוגי מדרסים נוספים.

מדרסים למבוטחי קופות החולים

קופות החולים מסבסדות את רכישת המדרסים למבוטחי הקופה. כל קופה בהתאם לנהלים שלה, תוכלו לקרוא על כך בהרחבה, כאן:

סוגי מדרסים

כאשר מתאימים מדרסים חשוב לדעת מה המטרה שלהם ואילו צרכים הם צריכים למלא מכיוון שישנם סוגים רבים. למשל, מדרסי ילדים, חיילים, ביומכניים, ביו דינמיים, קרבון, קשיחים, רכים, לסוגי ספורט שונים, לסוגי נעליים, לבעיות נפוצות רפואיות כמו: דורבן, פלטפוס, קשת גבוהה, הלוקס ולגוס, לחולי סוכרת ועוד.

מדרסים אורטופדיים 

מדרסים אורטופדיים נועדו לספק ריפוד ותמיכה לכפות הרגליים, הם עוזרים להקל על כאב ואי נוחות. כמו כן, מדרסים אורטופדיים יעילים בהפחתת עייפות, שיפור שיווי המשקל והיציבה, ואפילו למניעת פציעה או בעיה רפואית. מדרסים אורטופדיים מגיעים במגוון צורות וגדלים, לכן חשוב למצוא את ההתאמה הטובה ביותר לכפות הרגליים (תוכלו לקרוא את המדריך המלא למדרסים אורטופדיים). עם מדרסים אורטופדיים נכונים, תוכלו ליהנות מנוחות טובה יותר בזמן הליכה או ריצה.

מדרסים אורטופדיים מיועדים לאנשים שעומדים שעות רבות על הרגליים, כמו חיילים, מורים או רופאים העומדים זמן ממושך, אנשים עם עודף משקל שיש להם עומס על הרגליים, ספורטאים ואנשים הסובלים מבעיות בריאותיות שונות יזדקקו לשינוי אורטופדי יעיל בין אם יקבלו הפניה מרופא אורטופד ובין אם יפנו באופן עצמאי למכון אורטופדי.

מדרסים

מדרסים לחיילים

מדרסים לחיילים נועדו לספק נוחות ותמיכה נוספת לאנשי צבא העומדים על הרגליים לפרקי זמן ארוכים. הם עשויים מחומרים איכותיים המסייעים להפחית את ההשפעה של הליכה וריצה על משטחים קשים, וכן מספקים ריפוד כדי לסייע בהגנה על הרגליים מפני עייפות. ניתן להשתמש במדרסים אורטופדיים לחיילים, גם כדי לשפר את שיווי המשקל, היציבה והבריאות הכללית של כף הרגל. עם זוג המדרסים הנכונים, החיילים יכולים להישאר בנוח ולהופיע במיטבם בזמן שירות פעיל. אצלנו תוכלו לרכוש מדרסים לחיילים העומדים לאורך שעות בשמירות, נושאים על גבם משקל רב וסובלים מכאבי גב וברכיים.

מדרסים לילדים

אצלנו תוכלו לרכוש מדרסים לילדים, המיועדים לצורך אורטופדי על מנת לתקן מצב קיים, להקל בכאבים ולהביא לתוצאות מקסימליות בשינוי אורח החיים ובהקלה על כאבים.  כאשר ילדים לאחר גיל 8 זקוקים לתמיכה בכפות הרגליים עקב כאבי גדילה או בעיות חמורות אחרות האורטופד מפנה אותם לצורך אבחון והתאמת מדרסים. הם מספקים ריפוד, תמיכה ויציבות לכפות הרגליים הגדלות, עוזרים להפחית עייפות וכאבים בכף הרגל. מדרסים יכולים גם לעזור לשפר את היציבה והשיווי משקל. על ידי מתן תמיכה לקשת, הם עוזרים למנוע התפתחות רגליים שטוחות אצל ילדים. עם זוג המדרסים הנכון, ילדכם יוכל ללכת ולרוץ בצורה נוחה יותר לפרקי זמן ארוכים יותר.

מדרסים ביומכניים

מדרסים ביו-מכאניים מספקים תמיכה וריפוד כדי לסייע בהפחתת כאב ואי נוחות בכפות הרגליים, בקרסוליים וברגליים התחתונות. הם משמשים לתיקון עיוותים בכף הרגל, שיפור היציבה, הפחתת עייפות ואי נוחות בכף הרגל, ועוזרים במניעת פציעות. ניתן להתאים מדרסים ביו-מכניים לצרכיו הייחודיים של כל אדם, מה שהופך אותם לאופציה מצוינת עבור אנשים הסובלים מבעיות כרוניות בכפות הרגליים. נוסף על כך, מדרסים ביו-מכניים יכולים לשמש למגוון מצבים כולל דלקת כף הרגל, רגליים שטוחות, דלקת בגיד אכילס, דורבן בעקב ועוד. עם המדרס הביומכני הנכון, תוכלו לעמוד על הרגליים וליהנות מהחיים ללא כאב או אי נוחות. מדרסים ביומכניים לרוב מיוצרים מחומר שנקרא קרבון, בעברית פחמן ומכונים "מדרסי קרבון". עוד באותה קטגוריה ניתן לרכוש אצלנו גם מדרסי גרפיט שנחשבים כמדרסים ביומכניים.

מדרסי קרבון (פחמן) הם סוג חדש ומהפכני של מדרסים שנועדו לעזור להפחית את עייפות כף הרגל, לשפר את יעילות האנרגיה ולספק נוחות מעולה. הם עשויים מסיבי פחמן שהוא קל משקל, עמיד ומספק ריפוד מעולה. מדרסי פחמן יכולים לשמש גם ספורטאים וגם אנשים רגילים שרוצים לשפר את הביצועים שלהם ולהפחית את הסיכון לפציעה. מדרסי קרבון מעניקים ריפוד מעולה, הם יכולים לעזור להפחית את ההשפעה על הרגליים בעת ריצה או הליכה למרחקים ארוכים. בנוסף, הם יכולים גם לעזור בתמיכה בקשת ובבלימת זעזועים בעת עיסוק בפעילות גופנית.

מדרסים רכים

מדרסים רכים נועדו על מנת לספק ריפוד, תמיכה ובלימת זעזועים לכפות הרגליים, הקרסוליים והגב. ניתן להשתמש במדרסים רכים כדי להקל על כאבים ממצבים כגון פלנטר פאסייטיס, רגליים שטוחות, דורבן בעקב, דלקת כף הרגל, רגליים שטוחות, דלקת פרקים ועוד. הם יכולים גם לעזור לשפר את היציבה ולהפחית את עייפות כף הרגל, על ידי מתן ריפוד ותמיכה נוספים. בנוסף, הם עוזרים לשפר את שיווי המשקל והיציבה בזמן הליכה או ריצה. עם זוג המדרסים הרכים הנכונים בנעליים, אפשר ליהנות מנוחות רבה יותר לאורך כל היום!

מדרסים דקים

מדרסים דקים נועדו לספק ריפוד ותמיכה נוספת לכפות הרגליים. הם יכולים לעזור להקל על כאבים ממצבים כמו פלנטר פאסייטיס ומטטרסלגיה, כמו גם לספק תמיכה לקשת לאלה עם רגליים שטוחות. מדרסים דקים הם קלים ונוחים, מה שהופך אותם לאידיאליים לשימוש יומיומי. עם ההתאמה הנכונה, הם יכולים לעזור לשפר את היציבה שלך ולהפחית עייפות לאורך היום. המדרסים הדקים עשויים מחומרים קלים, כגון קצף או ג'ל, שניתן להחדיר לנעליים כדי לרפד ולתמוך בכפות הרגליים. הם יכולים לסייע בהפחתת כאבים הקשורים בעמידה לפרקי זמן ארוכים או בהליכה על משטחים קשים, כמו גם לספק תמיכה לקשת לאלה שיש להם רגליים שטוחות. מדרסים דקים יכולים גם לעזור לשפר את שיווי המשקל והיציבות בעת הליכה או ריצה, מה שהופך אותם לבחירה מצוינת עבור ספורטאים. יש לציין שגם לנועלים נעליים אורטופדיות מדרסים דקים יכולים להוות פתרון מעולה.

מדרסי ג'ל

מדרסי ג'ל הם דרך חדשנית ונוחה לספק ריפוד ותמיכה לקשת לכפות הרגליים. הם עשויים מחומרים רכים וגמישים המתעצבים לצורת כפות הרגליים שלך, ומספקים נוחות ותמיכה מעולים. הם יכולים גם לעזור להפחית כאבים בכפות הרגליים, הקרסוליים, הברכיים והגב על ידי ספיגת זעזועים בעת הליכה או ריצה. ניתן להשתמש במדרסי ג'ל בכל סוגי הנעליים, החל מנעלי ספורט ועד נעליים אלגנטיות. מדרסי ג’ל הם דרך מצוינת להפוך כל זוג נעליים לנוחים יותר ותומכים בכפות הרגליים.

אל תתנו לכאב להכתיב לכם את היום, הזמינו מדרסים!

חייגו עכשיו: 077-997-3016

מדרסים טיפוליים לבעיות רפואיות

האבחון האורטופדי מאפשר למטופל לדעת מה הבעיה שלו ומדוע הוא סובל מכאבים בכפות הרגליים, באלו פעולות מרגיש יותר לחץ וכיצד לשפר את מצבו. מדרסים טיפוליים נועדו על מנת לספק פתרונות למצבים בריאותיים הדורשים טיפול בכאבי כף הרגל. ייתכן ואנשים יסבלו מכאבי גב או כאבי ברכיים בשל עומס על הרגליים וכאלו שנולדו עם בעיה גנטית כמו פלטפוס או קשת גבוהה. ישנם מטופלים שהמטרה שלהם היא טיפול בדורבן שהוא למעשה דלקת בכף הרגל או חולי סוכרת שמטרתם לרפא את הפצעים בכפות הרגליים ולמנוע פצעי לחץ אחרים. ישנם הסובלים מכאבים בגיד אכילס, שין ספלניט, מורטון נוירומה, כף רגל סוכרתית, פלטפוס, דורבן ועוד.

מכיוון שלא כל רגל דומה לשנייה, לצורך כך נועדו מדרסים רפואיים. לדוגמה ישנו מצב הנקרא תסמונת הרגל הקצרה המחייב מדרס עם הגבהה בעקב על מנת שהרגליים יהיו באורך זהה. כמו כן אנשים עם התרחבות העצב בין האצבעות המאובחנים במורטון נוירומה יצטרכו מדרסים כדי להפחית את הצריבה והכאבים באזור כריות כפות הרגליים. ישנן בעיות רפואיות נוספות המצריכות התייחסות, כגון קולס ולגוס, כף רגל סכרתית, דלקת פרקים ועוד.

מדרסים לענפי ספורט שונים

יש להבדיל בין מדרסים לענפי הספורט השונים. למשל, מדרסים לכדורגל אינם דומים לאלו של כדורסל, ריצה, רכיבה על אופניים, טניס או הליכה. בכל סוג של ספורט יש עומס שונה על הרגליים הבא לידי ביטוי בניתור, בחבטה על הקרקע, בעצירה פתאומית, במעידות, במהירות שהרגליים פועלות ובהתאמה לסוג הנעליים. החלוקה של ענפי הספורט מותאמת על פי המטרה:

מדרסים לריצה

ריצה והליכה אינטנסיבית – יש צורך בהפחתת המתח ועומס הגוף על מנת למנוע פציעות בשרירים ובעצמות, להעצים את הביצועים ולמנוע התעייפות מהירה. החלוקה מתבצעת כך שהאצבע הראשונה והחמישית יהיו מורמות מעט לשמירת איזון, שיווי משקל ומניעת יבלות. קראו עוד על מדרסים לריצה.

מדרסים לרכיבה על אופניים

רכיבה על אופניים – יש צורך בהתאמת מדרסים לנעלי הרכיבה ובהתאם לפעולת הדיווש על מנת לא לחוש נימול באצבעות או לחץ על כפות הרגליים. קראו עוד על מדרסים לרוכבי אופניים.

מדרסים לטניס

טניס – התזוזה על משטח קשיח במהירות במהלך משחק טניס עלולה לגרום לפציעות ולכן יש צורך במוצר איכותי עם בולם זעזועים המעניק תמיכה והגנה לרגליים. בהתאמת הרפידות יש להפחית מהעומס על הבהונות כדי שלא ישחקו או ייווצר עור קשה באזור זה ובעקב. קראו עוד על מדרסים לטניס.

מדרסים לכדוריד, כדורעף או כדורסל 

הפעולות של בלימות פתאומיות וקפיצות מחייבים חלוקת עומס שווה כדי שלא ייווצר לחץ בקדמת כפות הרגליים ולכן חשוב לרפד אותן כך שיגנו על הקשת האורכית. קראו עוד על מדרסים לכדורסל, מדרסים לכדורעף, מדרסים לכדוריד.

מדרסים לכדורגל

כדורגל – רפידות קלות וגמישות יהיו אפקטיביות לענף ספורט זה על מנת לפזר את הלחץ המופעל על הרגליים ולהתאימן לנעליים הצרות של הכדורגלנים ביחד עם בולם זעזועים על מנת להפחית נזקים ופציעות.

מדרסים לאימון אירובי

אימון אירובי – מכיוון שבאימון זה ישנן תנועות מחזוריות המתח והעומס על הרגליים הוא מתמשך. הפחתת העומס על ידי רפידות רכות וגמישות עם קשיחות באזור כריות האצבעות יעניקו את התמיכה הדרושה בזמן האימון.

מדרסים למטיילים

טרקים ומסעות – יש צורך בהתאמה לתנאי השטח והליכה ממושכת ולכן חומרי המילוי במדרסים יהיו בעלי רכות שונה שיעניקו תנועה אפקטיבית של הרגליים. קראו עוד על מדרסים למטיילים.

אל תתנו לכאב להכתיב לכם את היום, הזמינו מדרסים!

חייגו עכשיו: 077-997-3016

התאמת רפידות לנעליים

מדרסים לנעליים צריכים להיות מותאמים לסוג הנעל. בין אם מדובר על נעלי עקב או נעליים אלגנטיות אחרות ובין אם מדובר על סנדלים או נעלי ספורט. מעבר לכך, נעליים אורטופדיות יהיו אפקטיביות ביחד עם המדרסים ויביאו לאיזון, תמיכה והגנה על הרגליים. 

באילו שיטות מודדים מדרסים?

השיטה הבסיסית ביותר למדידת מדרסים נעשית באמצעות תבנית מידות נעליים קבועה שאינה מותאמת אישית. אלו מוצרים פחות יעילים הנמכרים על המדף אך לא פותרים בעיות אינדיבידואליות. שיטה מקצועית יותר נעשית באמצעות ספוג כאשר מטביעים את צורת הרגליים עליו. זוהי שיטה שמעניקה לרגליים תמיכה אך אינה יעילה לתיקון מנח הרגליים ובעיות הליכה.

שיטה נוספת היא השיטה הממוחשבת. בשיטה זו מחשבים באמצעות חיישנים את העומסים בכל פינה וזווית של הרגל ובהתאם לתוצאות מייצרים את המוצר המוגמר. ישנה שיטה פונקציונאלית לרפידות קשיחות המתמקדת בחלק האחורי של כפות הרגליים והיא יעילה לבעיות יציבה או עקב המוטה פנימה. עם זאת היא אינה מודדת את החלק הקדמי של כפות הרגליים. כאן תוכלו לקרוא את המאמר: באילו שיטות מודדים מדרסים?

מהי השיטה האפקטיבית ביותר למדידה?

מבין כל השיטות להתאמת מדרסים השיטה היעילה ביותר היא באמצעות תחבושות גבס כאשר המטופל אינו נושא משקל. כך הם מותאמים לכל תנוחה על פי צורת כפות הרגליים ומאפשרים הליכה נכונה. בין היתר בשיטה זו בונים מדרסים המסייעים לזרימת הדם לרגליים בעלי בולמי זעזועים איכותיים המתאימים לבעיות בריאותיות, פציעות, שברים וכד'. תוכלו לקרוא עוד שאלות ותשובות על מדרסים במאמר כאן.

מדרסים – סיכום

אצלנו באינסול מדרסים ניתן לרכוש מדרסים טובים מסוגים שונים, לפי סוג הבעיה הרפואית הנדרשת. המדרסים שלנו איכותיים ומציבים רף גבוה של איכות החומר ומידת מקצועיות גבוהה בהתאמתם לכף רגלו של הלקוח. מומלץ לחייג אלינו עכשיו להתייעצות לגבי הצורך ובחירת מדרסים מותאמים אישית.

להתייעצות עם המומחים של אינסול מדרסים, חייגו עכשיו למספר המופיע בראש העמוד או השאירו פרטים בטופס.

אל תתנו לכאב להכתיב לכם את היום, הזמינו מדרסים!

חייגו עכשיו: 077-997-3016

רק במידה ולא סובלים מבעיות בריאותיות, עוסקים בספורט או עומדים והולכים לאורך זמן.

בהחלט כן כאשר הם מותאמים לרגליים ומעניקים תמיכה ואיזון בעומס.

בהחלט. מדרסים ביומכניים מונעים פציעות.

לא. המדרסים משלימים את הטיפול בין אם הם בתוך נעלי ספורט או נעליים אורטופדיות.

הולפוס – כל מה שכדאי לדעת!

סובלים מהולפוס? יש לכם קשת גבוהה בכף הרגל שגורמת לכאבים? במאמר זה, נצלול לעומק הגורמים, התסמינים ודרכי הטיפול בהולפוס בכף הרגל, ונספק לכם את כל

קרא עוד »
מדרסי ספורט: המדריך המלא

מה ההבדל בין מדרסים לספורטאים לבין מדרסים לריצה? מדרסים לריצה נבדלים בעיקר בהתאמתם לפעילות הספציפית ובמאפיינים הייחודיים של כל סוג פעילות. מדרסי ספורט כוללים פיתוחים

קרא עוד »
מדרסים לסופינציה ודרכי טיפול

בעולם המורכב של בריאות כף הרגל, תנועות כמו סופינציה ופרונציה משחקות תפקיד מרכזי בהבנת המכניקה של הליכה וריצה. תנועת הסופינציה, בפרט, היא תנועה קריטית המשפיעה

קרא עוד »
מדרסים חומרים: ממה עשויים מדרסים?

מדרסים עשויים ממגוון חומרים, בהתאם לסוג המדרס ולשימוש המיועד. החומרים הנפוצים ביותר הם: פולימרים, גומי, קצף, ג’ל, שעם, פיברגלס ופוליאסטר. חומרי המדרסים מהווים חלק חיוני

קרא עוד »
מדרסים – שאלות ותשובות

מאמר זה יענה על כמה מהשאלות הנפוצות ביותר בנושא מדרסים. מה זה מדרסים? איזה סוגי מדרסים קיימים? מה זה מדרס ביו מכני? מהי ההשתתפות של

קרא עוד »
מי זקוק למדרסים?

כיצד תדעו אם אתם זקוקים למדרסים? ישנם מצבים רפואיים רבים שמצריכים מדרסים. אבל לא רק, יש למדרסים שימושים נוספים, כמו מניעת פציעה, התאמת כף הרגל

קרא עוד »
מדרסים גני תקווה

מחפשים מדרסים בגני תקווה? הגעתם למקום הנכון. אינסול מדרסים, מכון אורטופדי בגני תקווה שמעניק מענה בתחום המדרסים והאביזרים האורטופדיים. אז אם אתם גרים בגני תקווה

קרא עוד »
מדרסים מאוחדת

אם אתם מבוטחי קופת חולים מאוחדת, תוכלו לקבל מדרסים בהתאמה אישית בסניפי אינסול מדרסים. מדרס נועד בכדי לשפר את היציבה, לפזר את משקל כף הרגל,

קרא עוד »
מדרסים מכבי

אם אתם זקוקים למדרסים ואתם מבוטחי קופת חולים מכבי, תוכלו לרכוש מדרסים בהתאמה אישית, בסניפי אינסול מדרסים. המדרס עוזר לפזר את העומסים בכף הרגל ולהתאים

קרא עוד »
מדרסים כללית

מבוטחי קופות החולים לרוב זכאים לסבסוד על רכישת אביזרים אורתופדיים. לפיכך, הם זכאים להחזר עבור רכישת מדרסים, כאשר ההחזר הכספי הינו על חלק מהסכום. מבוטחי

קרא עוד »
מהם היתרונות של מדרסים?

מדרסים נועדו לספק ריפוד ותמיכה לכף הרגל. הם עשויים מחומרים שונים, אך כולם משרתים את אותה מטרה, מתן ריפוד ותמיכה לכף הרגל. המדרסים מספקים גם

קרא עוד »
מדרסים לנעליים אלגנטיות

מדוע חשוב שיהיו מדרסים לנעליים אלגנטיות? לכל אדם יש את הסטייל וסגנון הלבוש האופייני לו בין אם מדובר על בגדים אלגנטיים ובין אם על נעליים

קרא עוד »
מדרסים לנעלי בלנסטון – REDBACK

מהן נעלי בלנסטון – REDBACK? נעלי בלנסטון – REDBACK הן שמות של שני מותגים אוסטרליים המגיעים בדגמים שונים כנעלי עבודה, נעליים אלגנטיות, נעליים לטיולים, לבילויים

קרא עוד »
מדרסים לנעלי עקב

מדוע נעלי עקב לא טובות לכן? נשים רבות שרוצות להיראות אופנתיות ובעלות רגליים מחוטבות, גבוהות יותר ומרשימות נועלות נעלי עקב לעבודה, לבילויים וישנן כאלו שלאורך

קרא עוד »
מדרסים לסנדלים

מדרסים לסנדלים גם בקיץ לקראת הקיץ החם והמיוזע סנדלים הם בחירה של אנשים רבים לעבודה, לטיולי טבע, לפארק וכד'. למרות זאת, לא כולם יכולים בקלות

קרא עוד »
מדרסים לריצה

מהן פציעות הריצה הנפוצות ביותר ברגליים? שברי מאמץ בכף הרגל ובשוק הגורמים לכאבים בעת מאמץ ומשקל דלקת בקשת הפנימית של כף הרגל דורבן משיכת גיד

קרא עוד »
מדרסים לכדורסל

10 פציעות שאותן ימנעו מדרסים לכדורסל משחק הכדורסל הוא משחק מסיבי הדורש כוחות רבים בגפיים העליונות והתחתונות בין אם משחקים בצורה חובבנית ובין אם בצורה

קרא עוד »
מדרסים לטניס

הסיבה לצורך בהתאמת מדרסים לטניס טניס הוא אחד המשחקים המהנים שכוללים גם פעילות אירובית וגם פעילות כוח העובדת על מסת שריר. בעת משחק טניס כל

קרא עוד »
מדרסים לרוכבי אופניים

החשיבות של מדרסים לרוכבי אופניים אנשים רבים בתקופה האחרונה מוצאים ברכיבה על אופניים ענין רב לטיולים. חלק מהאנשים רוכבים עליהם באופן קבוע בצורה חובבנית בשביל

קרא עוד »
מדרסים לכדורעף

לשחק כדורעף במיומנות משחק כדורעף יכול להתנהל על משטח קשיח או ככדורעף חופים על חול הים. בשני המקרים זהו משחק הדורש מיומנות גבוהה וביצועים לא

קרא עוד »
מדרסים לסקי

אלו מיומנויות נדרשות בסקי? גלישת סקי בחרמון או בהרים המושלגים באירופה היא חוויה שרבים מתנסים בה ויש כאלו אף באופן קבוע. זהו לא סוג ספורט

קרא עוד »
מדרסים למטיילים

לטיול יצאנו מדרסים למטיילים לקחנו… מדריכים ומטיילים מטיבי לכת שנוהגים לטייל בארץ ובחו"ל מגיעים מוכנים לטיולים. כשם שהם מכינים את הציוד הנדרש לטיול כך הם

קרא עוד »
מדרסים לכדוריד

מדוע שחקני כדוריד צריכים מדרסים לכדוריד? כדוריד אומנם משחקים עם הידיים אך לרגליים יש תפקיד חשוב ביציבות הגוף והתנועה. במהלך המשחק שחקני הכדוריד רצים לצדדים,

קרא עוד »
מדרסים לפוטבול

מדוע צריך מדרסים לפוטבול? פוטבול או בשמו העברי כדורגל הוא משחק מאוד אינטנסיבי בין אם מדובר על שחקנים מקצועיים ובין אם מדובר על שחקנים שהפוטבול

קרא עוד »
מדרסים תסמונת הרגל הקצרה

מהי תסמונת הרגל הקצרה? תסמונת הרגל הקצרה מתאפיינת באורך רגליים שונה בשל שחיקה של יציבות הגוף. ישנם אנשים שמפתחים רגל קצרה מסיבות בריאותיות או לאחר

קרא עוד »
מדרסים לכאבים בגיד אכילס

דלקת בגיד האכילס גיד האכילס הוא המשך של שריר הסובך (התאומים) ושריר הסוליה (סולאוס) המגיע עד לחלקו האחורי של העקב. בעת פעילות גופנית מאומצת או

קרא עוד »
מדרסים למטטרסלגיה

מה ההגדרה של מטטרסלגיה? מטטרסלגיה הוא השם הכולל של חמשת עצמות המסרק הקרויות כמו שמות האצבעות בכף הרגל ששם הן מופרקות. עצם המסרק הראשונה היא

קרא עוד »
מדרסים לכאבי גב

מדוע כואב לנו הגב? כאבים בגב נפוצים מאוד בקרב האוכלוסייה בעיקר אצל אנשים עם עודף משקל, נשים בהיריון, ספורטאים, ישיבה לא נכונה, עמידה ממושכת, צריכת

קרא עוד »
מדרסים לכאבי ברכיים

המבנה האנטומי של הברך הברך ממוקמת בין הירך לשוק כציר המחבר בין שתיהן. מבחינת ההרכב האנטומי שלה היא מכילה רצועות, מינסקוסיים, עצמות, גידים, שרירים ורקמות

קרא עוד »
מדרסים לשין ספלניט

מהו שין ספלניט? שין ספלניט היא תופעה קלסית של לחץ דלקתי בעיקר אצל רצים המתמקדת באזור השוק בו נמצאת עצם הטיביה או עצם השוקה הגורמים

קרא עוד »
מדרסים למורטון נויירומה

מה זה מורטון נויירומה? מורטון נויירומה היא בעיה אורטופדית הנגרמת בשל עיבוי העצב הנמצא ברצועה הפלנטרית האורכית בקשת שמחברת בין העקב לאצבעות כתוצאה מלחץ או

קרא עוד »
מדרסים לכף רגל סוכרתית

מהם מדרסים לכף רגל סוכרתית? חולי סוכרת מפתחים תופעות שונות כאשר אינם מאוזנים מבחינת רמת הסוכר בדם. אחת מהתופעות הללו היא חוסר תחושה בכפות הרגליים.

קרא עוד »
מדרסים לפלטפוס

מהו פלטפוס? פלטפוס הוא מצב מולד של גמישות יתר ברגליים המתבטא ברגליים שטוחות. ל- 15% מהאוכלוסייה יש פלטפוס בשל קריסה חלקית או מלאה של הקשת.

קרא עוד »
מדרסים לדורבן

עומס הגורם לדורבן דורבן נוצר מעומס של הגוף על הרצועה הפלנטרית התומכת בקשת לאורכה. כאשר מתאמצים בזמן הליכה או ריצה באופן טבעי כף הרגל בולמת

קרא עוד »
מדרסים לדורבן בכף הרגל

מדוע צריך מדרסים לדורבן בכף הרגל? מדרסים לדורבן בכף הרגל התומכים בפלנטר פסיה פלנטר פסיה היא הרצועה האורכית בכף הרגל הנמתחת כמיתר בין העקב לאצבעות.

קרא עוד »
מדרסים לדורבן בעקב

כיצד נוצר דורבן בעקב? כף הרגל מורכבת מ-26 עצמות, גידים, כלי דם, עצבים, קרום, רקמות, שרירים ורצועות ומהווה את הבסיס ליציבות הגוף. התנועה בכפות הרגליים

קרא עוד »
מדרסים לקולס ולגוס

מהו קולס ולגוס? קולס ולגוס או הלוקס ולגוס הם שמות לאותה תופעה. ההבדל בפרשנות של המילים. קולס = רקמה סביב העצם, ולגוס = זווית הסטייה,

קרא עוד »
מדרסים מומלצים

אלו מדרסים מומלצים על ידי המומחים? מדרסים מומלצים הם אלו המוכנים בהתאמה אישית. בין אם מדובר על בעיות אורטופדיות, רפואיות או בריאותיות רק מדרסים בהתאמה

קרא עוד »
מדרסים טובים

מדרסים טובים – לא כמוצרי מדף כשמדובר על מדרסים טובים אין כאן כוונה למוצרי מדף שאינם מותאמים בצורה מקסימלית לכפות הרגליים. כמו שכל אדם רוכש

קרא עוד »
מדרסי גרפיט

מהו גרפיט? גרפיט הוא חומר כימי הבנוי משכבות ואחד מהצורות המוצקות של הפחמן. הוא חומר רך עם מוליכות חשמלית אשר לוכדת נייטרונים חופשיים ולכן מסוגל

קרא עוד »
מדרסים רפואיים

מהם מדרסים רפואיים? מדרסים רפואיים הם מדרסים המטפלים בבעיות רפואיות ולא רק בבעיות אורטופדיות. את המדרסים מתאימים לבעיה הספציפית ממנה סובל המטופל בצורה המדויקת ביותר

קרא עוד »
מדרסים קרבון

מהם מדרסים קרבון? מדרסים קרבון הם מדרסים ביומכניים העשויים מחומר הנקרא קרבון, דהיינו פחמן ולעיתים חומרים פלסטיים אחרים. הקרבון מעניק למדרסים עמידות גבוהה וחזקה. מדרס

קרא עוד »
מדרסים דקים

מהם מדרסים דקים ולמי הם מתאימים? מהם מדרסים דקים? מדרסים דקים הם מדרסים קשיחים או גמישים המותאמים לבעיות אורטופדיות, כאבים בכפות הרגליים ובגב שניתן להכניס

קרא עוד »
מדרסים ג'ל

מהם מדרסים ג'ל? מדרסי ג'ל הם מדרסים שחלק גדול מהם עשוי מג'ל וחומרים נוספים כמו קצף. הקצף אינו חומר עמיד אך בשל העובדה שהג'ל מהווה

קרא עוד »
מדרסים טיפוליים

מהם מדרסים טיפוליים? מדרסים טיפוליים הם מדרסים שתומכים בבעיות אורטופדיות, רפואיות ובריאותיות. הם מותאמים בשיא הדיוק לבעיות ספציפיות על מנת להקל בעיקר על כאבים או

קרא עוד »
מדרסים לספורטאים

אלו מדרסים מתאימים לספורטאים? מדרסים לספורטאים מותאמים על פי הצרכים שלהם וסוג הפעילות בה הם עוסקים. בדרך כלל המדרסים יהיו גמישים עם בולם זעזועים ובמקרים

קרא עוד »
מדרסים ביומכניים

מה זה מדרסים ביומכניים? מדרסים ביומכניים הם בדרך כלל מדרסים קשיחים התומכים בכפות הרגליים ובקרסוליים באמצעות כוחות ביומכניים. דהיינו, השפעה על המצב הטבעי של כפות

קרא עוד »
מדרסים רכים

מהם מדרסים רכים? מדרסים רכים הם מדרסים אורטופדיים המותאמים אישית למבנה ומנח כפות הרגליים. רכות המדרסים נקבעת בהתאם לאבחון של כפות רגלי המטופל. אנשים שלהם

קרא עוד »
מדרסים לחיילים

קשה באימונים – קל בקרב השירות הצבאי מאתגר לא מעט חיילים מבחינה פיזית. חיילים רבים הנמצאים בטירונות, באימונים, בפעילויות מבצעיות, בשמירות או עוסקים בספורט יום

קרא עוד »
מדרסים לילדים

למה צריך מדרסים לילדים? הורים רבים שואלים את עצמם למה צריך מדרסים לילדים? האם אין פתרון אחר? האם זהו הפתרון האופטימלי? חשוב להבין שהמדרסים הם

קרא עוד »
מדרסים בהתאמה אישית

מדרסים בהתאמה אישית לפי מבנה הרגל מדרסים בהתאמה אישית הם מדרסים המורכבים לפי מידה, צורת ומבנה כפות הרגליים. כשם שקונים בגד בהתאמה אישית והוא נתפר

קרא עוד »
מדרסים אורטופדיים

מהם מדרסים אורטופדיים? מדרסים אורטופדיים הם רפידות המותאמות לצורת כפות הרגליים ומעניקות לגוף יציבות והקלה מכאבי גב, ברכיים ובעיות נוספות. לאורך היום אנו עומדים והולכים

קרא עוד »