מדרסים לבעיות נפוצות

מדרסים לבעיות נפוצות
מדרסים לבעיות נפוצות

כל המדרסים מותאמים לצרכים שלכם מרוכזים במקום 1!

חייגו עכשיו: 077-997-3016

מדרסים לבעיות נפוצות בכפות הרגליים

ישנם לא מעט אנשים הסובלים מבעיות אורטופדיות, רפואיות או מולדות הזקוקים למדרסים על מנת להקל על כאבים ולטפל באופן מיטבי בבעיות השונות. מדובר על התאמת מדרסים לבעיות נפוצות כמו:

מה היתרונות והחסרונות של מדרסים לבעיות נפוצות?

יתרונות של מדרסים לבעיות נפוצות

מדרסים לבעיות נפוצות מותאמים למטופל באופן אישי ומתמקדים בבעיה שיש לטפל בה. המדרסים הם רפידות בעלי שכבות הגנה קשיחות או רכות, דקות או עבות אשר בנקודות מסוימות משפיעים על כפות הרגליים בהתאם לבעיה.

מעבר לכך, הם מגנים על כפות הרגליים, מעניקים להם תמיכה, יציבות, שיווי משקל, מפזרים את עומס משקל הגוף באופן שווה, מקלים על כאבים, מסייעים לרפא פצעים, שברי לחץ, מזרימים דם לכפות הרגליים ומעניקים נוחות מרובה.

אנשים עם בעיות רפואיות העומדים לזמן ממושך, הולכים או עוסקים בפעילות גופנית, מוצאים במדרסים כלי לשיפור אורח החיים שלהם בצורה משמעותית.

חסרונות של מדרסים לבעיות נפוצות

המדרסים מתאימים לבעיות ספציפיות. למשל, אדם הסובל מפלטפוס לא יוכל לעשות שימוש במדרסים של אדם הסובל מקשת גבוהה מכיוון שאלו שני דברים שונים בתכלית. חיסרון נוסף הוא המחיר.

ישנם מכונים אורטופדיים המציעים מדרסים בהתאמה אישית במחירים גבוהים ורבים מהאנשים הזקוקים להם אינם יודעים שניתן לרכוש מדרסים על ידי סבסוד של קופות החולים בהפניה מאורטופד.

כאשר הבעיה רפואית אין סיבה שאורטופד לא ייתן למטופל הפניה להתאמת מדרסים והוא יוכל לרכוש אותם בעלויות נמוכות. בנוסף, המדרסים לא מתאימים לכל נעל במיוחד אם הם עבים ולעיתים מומלץ בנוסף לרכוש נעליים אורטופדיות.

כיצד בונים מדרסים לבעיות נפוצות?

כפי שנאמר, מדרסים לבעיות נפוצות נבנים בהתאמה אישית. הבנייה נעשית בשיטות שונות ובשלבים. כאשר המטופל מגיע למכון האורטופדי הוא עובר תשאול על ידי מומחה לגבי הבעיה ממנה הוא סובל, באלו שעות או מצבים הבעיה מחמירה, כמה זמן הוא סובל ממנה וכד'.

במידה ויש לו הפניה מאורטופד המומחה מתייחס אליה ולאחר מכן מציע למטופל מדרסים מותאמים ספציפית לצרכים שלו. כדי להכין אותם יש לקחת מידות. ניתן להטביע את כפות הרגליים בתוך ספוג, למדוד את מבנה כפות הרגליים באופן ממחושב או באמצעות תחבושות גבס שהיא אחת השיטות היותר פופולריות.

שיטה פחות טובה היא באמצעות הטבעת קצף. אדם הסובל מבעיה רפואית בכפות הרגליים לא יכול לרכוש מדרסי מדף, גם אם הם זולים יותר, מכיוון שהם נמדדים על פי מידות הנעליים ואינם מותאמים אישית.

מה עדיף – מדרסים לבעיות נפוצות או נעליים אורטופדיות?

אנשים רבים הסובלים מבעיות רפואיות בכפות הרגליים מתלבטים מה עדיף להם מדרסים או נעליים אורטופדיות. כאשר מדובר בנעליים אורטופדיות גם אותן ניתן להתאים באופן אישי בהתאם לבעיה, אך הן יקרות יותר ממדרסים ומגבילים את הנועל אותם לזוג אחד ספציפי.

לעומת זאת, מדרסים לבעיות נוספות שנלקחו על פי מידות יכולים להיכנס כמעט לכל נעל במידה והם אינם עבים מדי. בנוסף, ישנם מומחים הטוענים ששילוב של מדרסים בתוך נעליים אורטופדיות הוא שילוב מנצח. בכל אופן חשוב להבדיל בין הבעיות הרפואיות השונות ורק אז לקבל המלצה למדרסים או לנעליים אורטופדיות.

מדרסים לפלטפוס

אחת מהבעיות הנפוצות היא בעיה גנטית הנקראת פלטפוס או רגליים שטוחות. זוהי בעיה מולדת שעם השנים גורמת לכאבים בכפות הרגליים באזור הקשת האורכית שלמעשה צנחה.

מדרסים לבעיות נפוצות כמו פלטפוס יכולים בהחלט להקל על כאביו של המטופל ולרכך את הדריכה שלו על הקרקע. במקרה זה המטרה של המדרסים היא לתקן את צניחת הקשת ולאזן את הלחץ על כפות הרגליים.

מדרסים לדורבן

דורבן הוא מצב דלקתי שכתוצאה ממנו נוצרת בליטה בעקב המפריעה בהליכה, עמידה, מסבה כאבים ואף עלולה להחמיר ולהזדהם במידה ולא מטפלים בה. חוץ מתרופות אנטי דלקתיות, תרגילים ומתיחות, טיפול בגלי הלם, פיזיותרפיה ועוד, מומלץ להתאים מדרסים לבעיות נפוצות כמו דורבן.

חשוב לבחור במדרסים רכים ומאווררים שיסייעו למטופל לרפא את הדלקת. המדרסים אמורים להעניק תמיכה חיצונית לקשת  ולהקל על העומס. מדרסים אלו גם יהיו יעילים לדלקת פלנטר פאסיטיס הגורמת לקרעים זעירים ברצועה במיוחד לאחר מאמץ או עלייה רבה במשקל.

מדרסים לכף רגל סוכרתית

סוכרתיים רבים מפתחים פצעי לחץ בכפות הרגליים וישנם כאלו שנמצאים בשלב ההתחלתי של המחלה ומעוניינים למנוע את ההתפתחות של פצעים אלו. מדרסים לבעיות נפוצות כמו סוכרת בהחלט יסייעו למטופלים למנוע ולהקל על הדריכה שלהם.

למי שנמצא בשלב ההתחלתי של המחלה מומלץ להתאים מדרסי ג'ל שיש להם יכולת גבוהה לנדף זיעה כדי שיהיה פחות גירוי בכפות הרגליים. לסוכרתיים שפיתחו פצעים בכפות הרגליים מומלץ להשתמש במדרסים רכים עם שכבת סיליקון על מנת לרכך את הדריכה שלהם ולהקל על הכאבים.

הכל תלוי במידת העיוות ובדריכה על הקרקע. מומלץ לגשת לאבחון ולהתאים מדרסים על פי דרגת הקשיחות שמתאימה לך.

יש להתאים את המדרסים באופן ספציפי למטופל. בדרך כלל מדרסים ביומכניים קשיחים יהיו יעילים לכאבי גב.

בהחלט. חבל להתמודד עם הכאב. חשוב להתאים מדרסים לבעיה ולא ללכת עם נעלי עקב.

מומלצים מדרסים קשיחים על מנת לתקן את מנח הרגליים באופן זוויתי.

הולפוס – כל מה שכדאי לדעת!

סובלים מהולפוס? יש לכם קשת גבוהה בכף הרגל שגורמת לכאבים? במאמר זה, נצלול לעומק הגורמים, התסמינים ודרכי הטיפול בהולפוס בכף הרגל, ונספק לכם את כל

קרא עוד »

מדרסים לסופינציה ודרכי טיפול

בעולם המורכב של בריאות כף הרגל, תנועות כמו סופינציה ופרונציה משחקות תפקיד מרכזי בהבנת המכניקה של הליכה וריצה. תנועת הסופינציה, בפרט, היא תנועה קריטית המשפיעה

קרא עוד »

מדרסים תסמונת הרגל הקצרה

מהי תסמונת הרגל הקצרה? תסמונת הרגל הקצרה מתאפיינת באורך רגליים שונה בשל שחיקה של יציבות הגוף. ישנם אנשים שמפתחים רגל קצרה מסיבות בריאותיות או לאחר

קרא עוד »

מדרסים לכאבים בגיד אכילס

דלקת בגיד האכילס גיד האכילס הוא המשך של שריר הסובך (התאומים) ושריר הסוליה (סולאוס) המגיע עד לחלקו האחורי של העקב. בעת פעילות גופנית מאומצת או

קרא עוד »

מדרסים למטטרסלגיה

מה ההגדרה של מטטרסלגיה? מטטרסלגיה הוא השם הכולל של חמשת עצמות המסרק הקרויות כמו שמות האצבעות בכף הרגל ששם הן מופרקות. עצם המסרק הראשונה היא

קרא עוד »

מדרסים לכאבי גב

מדוע כואב לנו הגב? כאבים בגב נפוצים מאוד בקרב האוכלוסייה בעיקר אצל אנשים עם עודף משקל, נשים בהיריון, ספורטאים, ישיבה לא נכונה, עמידה ממושכת, צריכת

קרא עוד »

מדרסים לכאבי ברכיים

המבנה האנטומי של הברך הברך ממוקמת בין הירך לשוק כציר המחבר בין שתיהן. מבחינת ההרכב האנטומי שלה היא מכילה רצועות, מינסקוסיים, עצמות, גידים, שרירים ורקמות

קרא עוד »

מדרסים לשין ספלניט

מהו שין ספלניט? שין ספלניט היא תופעה קלסית של לחץ דלקתי בעיקר אצל רצים המתמקדת באזור השוק בו נמצאת עצם הטיביה או עצם השוקה הגורמים

קרא עוד »

מדרסים למורטון נויירומה

מה זה מורטון נויירומה? מורטון נויירומה היא בעיה אורטופדית הנגרמת בשל עיבוי העצב הנמצא ברצועה הפלנטרית האורכית בקשת שמחברת בין העקב לאצבעות כתוצאה מלחץ או

קרא עוד »

מדרסים לכף רגל סוכרתית

מהם מדרסים לכף רגל סוכרתית? חולי סוכרת מפתחים תופעות שונות כאשר אינם מאוזנים מבחינת רמת הסוכר בדם. אחת מהתופעות הללו היא חוסר תחושה בכפות הרגליים.

קרא עוד »

מדרסים לפלטפוס

מהו פלטפוס? פלטפוס הוא מצב מולד של גמישות יתר ברגליים המתבטא ברגליים שטוחות. ל- 15% מהאוכלוסייה יש פלטפוס בשל קריסה חלקית או מלאה של הקשת.

קרא עוד »

מדרסים לדורבן

עומס הגורם לדורבן דורבן נוצר מעומס של הגוף על הרצועה הפלנטרית התומכת בקשת לאורכה. כאשר מתאמצים בזמן הליכה או ריצה באופן טבעי כף הרגל בולמת

קרא עוד »

מדרסים לדורבן בכף הרגל

מדוע צריך מדרסים לדורבן בכף הרגל? מדרסים לדורבן בכף הרגל התומכים בפלנטר פסיה פלנטר פסיה היא הרצועה האורכית בכף הרגל הנמתחת כמיתר בין העקב לאצבעות.

קרא עוד »

מדרסים לדורבן בעקב

כיצד נוצר דורבן בעקב? כף הרגל מורכבת מ-26 עצמות, גידים, כלי דם, עצבים, קרום, רקמות, שרירים ורצועות ומהווה את הבסיס ליציבות הגוף. התנועה בכפות הרגליים

קרא עוד »

מדרסים לקולס ולגוס

מהו קולס ולגוס? קולס ולגוס או הלוקס ולגוס הם שמות לאותה תופעה. ההבדל בפרשנות של המילים. קולס = רקמה סביב העצם, ולגוס = זווית הסטייה,

קרא עוד »