מדרסים לענפי ספורט

מדרסים לענפי ספורט
מדרסים לענפי ספורט

הזמינו מדרסים בהתאמה אישית וטפלו בכאב שלכם!

חייגו עכשיו: 077-997-3016

מדרסים לענפי ספורט נפוצים

העיסוק בספורט באופן מסיבי מאלץ את הספורטאים לטפל בכפות רגליהם, בכאבי שרירים ועצמות ובכאבים כתוצאה מהפעילות הגופנית. לפיכך, מדרסים לענפי ספורט שונים יכולים להועיל הן במניעת כאבים והן במניעת מעידות וחבלות. ענפי הספורט בהם הצורך במדרסים קריטי הם:

  • כדורגל / פוטבול
  • כדורסל
  • כדוריד
  • כדורעף
  • טניס
  • ריצה
  • רכיבה על אופניים
  • סקי
  • טיולים והליכות ארוכות
  • אירובי

מדרסים לסקי – ליהנות מהחופשה!

בין אם מדובר על ספורטאי סקי מקצועיים או על חובבניים בחופשת הסקי שלהם, נעלי הסקי איתם הם גולשים מקבעים את הקרסול ולכן הגלישה מתבצעת ברגליים כפופות.

תנוחה זו גורמת להם לעומס גדול על הרגליים במיוחד שהם מבצעים פניות חדות ועצירות. גם השימוש בנעלי סקי מושכרות משבש את מנח כפות הרגליים כי הם אינם מותאמים לגולשים באופן אופטימלי. לפיכך, רבים מהם מועדים ונפצעים במהלך ספורט מאתגר זה.

הפתרון של מדרסים לסקי יכול למנוע את הפציעות כיוון שהם מותאמים לנעלי הסקי ולרגלי הספורטאים. הם שומרים על יציבות הקרסוליים והברכיים ומותאמים לפעילות מאומצת זו.

מדרסים לטניס – מרגישים את ההבדל על המגרש!

משחק טניס אינטנסיבי למי שעוסק בספורט זה בתדירות, גורם להחלקה ולפציעות במהלך המשחק ולא אחת שחקני טניס קורעים גידים או נוקעים את רגליהם.

השימוש במדרסים לענפי ספורט כמו טניס יעילים להגנה ולתמיכה בגוף, מאפשרים טווח תנועה מלא מבלי חששות למעוד ולהיפצע מכיוון שהם בנויים עם בולם זעזועים מיוחד המונע את הנפילה לכן מדרסים לטניס הם חשובים.

מדרסים לכדורעף, כדורסל או כדוריד

מדרסים לענפי ספורט כמו כדורעף, כדורסל וכדוריד מגנים על השחקנים בזמן הניתור, העצירות הפתאומיות והתנועה במגרש באמצעות בולם זעזועים איכותי המונע נפילות.

בנוסף, המדרסים מותאמים באופן שבו הם מורידים את העומס על הרגליים ומפזרים אותו בצורה שווה כדי שלא יהיה לחץ על הבהונות. כאשר מנתרים לגובה חייבים אף לרפד את המדרסים בשכבות רכות על מנת שיעניקו הגנה לקשת האורכית בכפות הרגליים.

מדרסים לפוטבול מקצועי

הפוטבול הוא משחק דינמי בו השחקנים רצים, קופצים, בולמים בפתאומיות, בועטים ומאמצים את כפות הרגליים בצורה מסיבית. ישנם שחקני פוטבול שמתאמנים בכל יום ומנהלים משחקים בתפקידים שונים על המגרש.

על מנת לאזן את שיווי המשקל שלהם, לייצב אותם ולחלק את העומס על הרגליים באופן זהה, חשוב להתאים מדרסים לספורט כמו פוטבול או כדורגל בהתאם לנעליים הצרות של השחקנים.

המדרסים לפוטבול צריכים להתאים הן מבחינת בולם הזעזועים והן מבחינת השכבות מהן הם מיוצרים בהתאמה לסוג הנעליים.

מדרסים לריצה והליכה ממושכת

מדרסים לענפי ספורט כמו ריצה או הליכה מהירה ממושכת הם צורך טבעי לאנשים המעוניינים לשפר ביצועים ולשמור על הגב, הברכיים והאנרגיות שלהם.

כאשר בוחרים במדרסים מותאמים אישית הם מזרימים דם לכפות הרגליים, מאזנים את העומס, מעוררים ומונעים חבלות ופציעות. כדי למנוע יבלות ולאזן את שיווי המשקל חשוב לשמור שחלק מהאצבעות יהיו מעט מורמות באמצעות המדרסים ולכן הם מחייבים התאמה אישית.

כך גם כשמדובר בהליכה ממושכת, כמו טיולים. מידת הקשיחות של המדרסים בין אם הם רכים או קשים צריכים להיות נוחים לספורטאים בהתאם לחומרים מהם בונים אותם.

מדרסים לפעילות אירובית

מדרסים לאירובי הם חלק חיוני עבור כל מי שעוסק בפעילות אירובית אינטנסיבית. הם מתוכננים להעניק תמיכה ונוחות לכפות הרגליים, לשמור על יציבות ולמנוע פציעות. המדרסים כוללים בלימת זעזועים, חומרים סופגי זיעה וריפוד מיוחד באזור האצבעות, מה שמפחית לחץ על הברכיים והגב. אם אתם עוסקים בספורט אירובי ורוצים לשפר את ביצועיכם תוך שמירה על בריאות כפות הרגליים, מדרסים לאירובי הם הפתרון המושלם.

מדרסים לרכיבה על אופניים

רכיבה על אופניים היא ספורט פופולרי המציע יתרונות בריאותיים רבים. יחד עם זאת, בין אם אתם רוכבים על אופניים למטרות פנאי, נוסעים לעבודה או מתחרים באופן מקצועי, ייעול הנוחות והביצועים שלכם תמיד צריכים להיות בראש סדר העדיפויות. לכן, מדרסים לאופניים יכולים לשפר משמעותית את בריאותכם בעת הרכיבה. מאחר והם משפרים את נוחות הרכיבה ומעייפים פחות, תורמים לרכיבה עם רגליים ישרות וכך מעניקים יציבות מיטבית, וגם תורמים ליעילות דיווש משופרת.

האם מדרסים לענפי ספורט שונים הם אותם המדרסים?

ההבדלים בין המדרסים לענפי ספורט שונים

כפי שכל ענף ספורט עומד בפני עצמו, כך גם מדרסים לענפי ספורט נבדלים אחד מהשני. כלומר, לכל סוג ספורט מותאמים מדרסים המעניקים מענה ספציפי לאותו התחום ולצרכים של הספורטאי.

למשל, מדרסים לרוכבי אופניים לא יהיו בנויים מאותם החומרים או ישקלו אותו הדבר כמו מדרסים לריצה. מדרסים לרוכבי אופניים הם קשיחים, דקים וללא בולמי זעזועים על מנת לאפשר לרוכבים לדווש, בעוד שמדרסים לרצים בנויים מחומרים המאזנים את הלחץ המופעל על הרגליים.

לפיכך, ההתאמה צריכה להיעשות על פי התנועה של הספורטאי, הלחץ שסוג הספורט מפעיל על כפות רגליו והתנועות שהוא מבצע.

התאמת מדרסים לענפי ספורט שונים

כאשר מתאימים מדרסי ספורט לתחום מסוים, יש לאבחן את התנועה של הספורטאי באופן ביומכני על מנת לשפר אותה ולמצוא את הפתרון המתאים ביותר לצרכים הספציפיים שלו.

ישנם אף מקרים בהם המכון האורטופדי ימליץ לספורטאי לנעול נעליים נוחות ולוותר על המדרסים. במקרים בהם הספורטאים סובלים מכאבי גב, קרע במיניסקוס, דלקות וכד' ימליצו להם להתאים מדרסים על פי סוג הספורט אותו הם מבצעים.

בהתאם לכך ירפדו אותם, יכניסו בולמי זעזועים ויבנו אותם לתיקון מנח הרגליים במידת הצורך. בסופו של דבר תפקיד המדרסים הוא לאזן את עומס המשקל, להעניק יציבות לגוף, למנוע פציעות ולאפשר טווח תנועה מיטבי. 

המשותף בין מדרסים לענפי ספורט שונים

ניתן לומר שישנו דבר אחד משותף בהתאמת מדרסים לספורטאים והוא הצורך להשתמש בחומרים מאווררים, מנדפי זיעה, אנטי בקטריאליים המונעים ריחות רעים כי לא משנה מה סוג הספורט, בכולם יש מאמץ גופני רב.

כן. חשוב לאוורר אותם, לנקות במטלית לחה ולייבש על מנת שיוותרו נקיים בשל הפרשות הזיעה. בנוסף, מדי פעם מומלץ לערוך ביקורות ולהתאימם לשינויים מבניים ברגליים.

המדרסים ישמרו על היציבות של הגוף, יעניקו תמיכה לכפות הרגליים וימנעו פציעות בזמן המשחקים.

מומלץ לבדוק את המדרסים ולתקן אותם במסגרת האחריות. בדרך כלל מדרסים מחזיקים ל-5 שנים וייתכן שיש צורך להחליפם.

קשיחים. כך הלחץ המופעל על הרגל הקדמית ישתחרר כדי שלא תחוש נימול באצבעות בזמן הרכיבה.

מדרסי ספורט: המדריך המלא

מה ההבדל בין מדרסים לספורטאים לבין מדרסים לריצה? מדרסים לריצה נבדלים בעיקר בהתאמתם לפעילות הספציפית ובמאפיינים הייחודיים של כל סוג פעילות. מדרסי ספורט כוללים פיתוחים

קרא עוד »

מדרסים לריצה

מהן פציעות הריצה הנפוצות ביותר ברגליים? שברי מאמץ בכף הרגל ובשוק הגורמים לכאבים בעת מאמץ ומשקל דלקת בקשת הפנימית של כף הרגל דורבן משיכת גיד

קרא עוד »

מדרסים לכדורסל

10 פציעות שאותן ימנעו מדרסים לכדורסל משחק הכדורסל הוא משחק מסיבי הדורש כוחות רבים בגפיים העליונות והתחתונות בין אם משחקים בצורה חובבנית ובין אם בצורה

קרא עוד »

מדרסים לטניס

הסיבה לצורך בהתאמת מדרסים לטניס טניס הוא אחד המשחקים המהנים שכוללים גם פעילות אירובית וגם פעילות כוח העובדת על מסת שריר. בעת משחק טניס כל

קרא עוד »

מדרסים לרוכבי אופניים

החשיבות של מדרסים לרוכבי אופניים אנשים רבים בתקופה האחרונה מוצאים ברכיבה על אופניים ענין רב לטיולים. חלק מהאנשים רוכבים עליהם באופן קבוע בצורה חובבנית בשביל

קרא עוד »

מדרסים לכדורעף

לשחק כדורעף במיומנות משחק כדורעף יכול להתנהל על משטח קשיח או ככדורעף חופים על חול הים. בשני המקרים זהו משחק הדורש מיומנות גבוהה וביצועים לא

קרא עוד »

מדרסים לסקי

אלו מיומנויות נדרשות בסקי? גלישת סקי בחרמון או בהרים המושלגים באירופה היא חוויה שרבים מתנסים בה ויש כאלו אף באופן קבוע. זהו לא סוג ספורט

קרא עוד »

מדרסים למטיילים

לטיול יצאנו מדרסים למטיילים לקחנו… מדריכים ומטיילים מטיבי לכת שנוהגים לטייל בארץ ובחו"ל מגיעים מוכנים לטיולים. כשם שהם מכינים את הציוד הנדרש לטיול כך הם

קרא עוד »

מדרסים לכדוריד

מדוע שחקני כדוריד צריכים מדרסים לכדוריד? כדוריד אומנם משחקים עם הידיים אך לרגליים יש תפקיד חשוב ביציבות הגוף והתנועה. במהלך המשחק שחקני הכדוריד רצים לצדדים,

קרא עוד »

מדרסים לפוטבול

מדוע צריך מדרסים לפוטבול? פוטבול או בשמו העברי כדורגל הוא משחק מאוד אינטנסיבי בין אם מדובר על שחקנים מקצועיים ובין אם מדובר על שחקנים שהפוטבול

קרא עוד »