מדרסי גרפיט

מדרסי גרפיט
מדרסי גרפיט

מהו גרפיט?

גרפיט הוא חומר כימי הבנוי משכבות ואחד מהצורות המוצקות של הפחמן. הוא חומר רך עם מוליכות חשמלית אשר לוכדת נייטרונים חופשיים ולכן מסוגל להפסיק את הפעילות בכור הגרעיני. זהו חומר חזק שניתן לשילוב עם מתכות וחומרים נוספים.

יש לו יכולות לבצע ריאקציה גרעינית ולהתאים לייצור מכשור בתעשיות רבות כמו: מחשבים, רכב, רדיאטורים, אלקטרוניקה, הנדסה, אומנות, בישול, מחבטי טניס, רפואה ועוד. בשילוב עם סיבי פחמן הנקראים קרבון ניתן ליצר מדרסי גרפיט אורטופדיים.

אל תתנו לכאב להכתיב לכם את היום, הזמינו מדרסים!

חייגו עכשיו: 077-997-3016

 

מדרסי גרפיט אורטופדיים

בשל צורת החומר ותכונותיו מדרסי גרפיט הם מדרסים חזקים, דקים, גמישים ועמידים יותר מכל סיבי זכוכית וחומרים קשים אחרים מהם מייצרים מדרסים. השימוש בהם נפוץ מאוד בקרב שחקני כדורסל מכיוון שהם פותרים בעיות אורטופדיות של אנשים גבוהים שכפות הרגליים שלהן מושפעות מעומס רב הקשור למשקל ולגובה.

אך לא רק בכדורסל משתמשים בהם, אלא אף בתחומי ספורט אחרים כמו ריצה, שזקוקים לתמיכה חזקה עם בלימת זעזועים מסיבית. הבולמים מסייעים לעצירת תנועות לא רצוניות בזמן הריצה וכך מונעים חבלות ונקעים. בין היתר ניתן לבנות מדרסים מחומר זה שיפחיתו את הכאב בחלקה הקדמי של כף הרגל לנשים הנוהגות ללכת עם נעלי עקב וכד.

 

יתרונות מדרסי גרפיט

  • מדרסי גרפיט חזקים ודקים
  • הם קשיחים ולכן מתאימים לבעיות פלטפוס ולספורטאים
  • בלימת הזעזועים שלהם איכותית
  • הם מחלקים בצורה שווה את העומס בין שתי הרגליים והיחס עם הגובה
  • הם מאווררים, מפיגים זיעה
  • אנטי בקטריאליים
  • החומר עצמו גמיש וקל לעיבוד

 

מדוע מדרסי גרפיט מתאימים לספורטאים?

בין אם מדובר על ספורט מקצועי ובין אם על חובבני, מדרסי גרפיט הם הנבחרים לענפי הספורט השונים. עם זאת המדרסים מחייבים התאמה לסוג הספורט הספציפי אך בגדול בוחרים אותם בשל הדקיקות שלהם והיכולת להיכנס לנעליים צרות כמו נעלי ריצה, כדורגל, רכיבה ועוד.

התכונה השנייה הקוסמת לספורטאים היא בלימת הזעזועים של המדרסים. כך נמנעים מהם שברי מאמץ, נקעים וכיוצא בזה. ושלישית, ההתאמה האישית של מדרסים גרפיט נעשית בזמן פעילות גופנית כך שיש התייחסות למנח כפות הרגליים בזמן התנועה הספציפית של הספורטאי לסוג הספורט בין אם מדובר על תמיכה מינימלית לקשת ובין אם על העומס.

בנוסף, ניתן לחזות את הלחץ שמופעל על כפות הרגליים בזמן הפעילות הגופנית ובמנוחה ולתת את התמיכה שתאזן את העומס.

 

מה ההבדל בין מדרסי גרפיט למדרסים אחרים?

מדרסי גרפיט מותאמים בדרך כלל כמדרסים ביומכניים הנקראים גם קרבון-גרפיט ומגיעים ב-4 צורות: קשיחים, חצי קשיחים, גמישים וחצי גמישים. כשמתייחסים לענפי ספורט, אצנים יבחרו במדרסים גמישים ורוכבי אופניים יבחרו במדרסים קשיחים. ביחד עם זאת הם לא יתאימו לכל הבעיות האורטופדיות אלא אם יוסיפו להם שכבות רכות שיעבו אותם.

מדרס גרפיט יכול לקבל תמיכה רכה בעקב ולשפר את התפקוד למי שסובל מדורבן. ללא תמיכה רכה הוא ישרת את הלוקים בפלטפוס להם כפות רגליים שטוחות. עם זאת, כשמדובר בכף רגל סוכרתית המדרסים לא יתאימו יותר ממדרסי ג'ל או סיליקון רכים. לפיכך, ניתן להוסיף למדרסים שכבות על פי הצרכים ולא לוותר עליהם מכיוון שהם נחשבים לאיכותיים ומחזיקים לאורך שנים.

 

התאמה לנעליים אלגנטיות

כשמתאימים מדרסי גרפיט צריך לקחת בחשבון את סוג הנעל וזו הסיבה שרצים, שחקני כדורגל ורוכבי אופניים משתמשים בהם. כיוון שנעליהם צרות והם לא יוכלו לתפקד עם מדרסים עבים ומסורבלים. בשל עובדה זו, אנשים רבים מתאימים אותם גם לנעליים אלגנטיות צרות או נעלי עקב.

הליכה על נעלי עקב אינה בריאה אם היא קבועה ויום יומית. הלחץ המופעל על החלק הקדמי של כף הרגל יכול לגרום לשינויים במנח כף הרגל, לעיוות, דורבן ובעיות נוספות. גם העקבים יוצרים קשת גבוהה שגורמת לכאבים. לפיכך ההמלצה הבריאותית היא ללכת עם נעלי עקב עד גובה של 5 ס"מ ולהכניס מדרסים דקים שיעניקו את התמיכה המיטבית לכפות הרגליים.

 

התאמה לליקויים אורטופדיים

מדרסי גרפיט יסייעו ללקויות אורטופדיות כתוצאה מגמישות יתר כמו פלטפוס, שחיקה מתמשכת, כפות רגליים מעוותות המתגלגלות החוצה או פנימה וכל עיוות הקשור ליציבות. כפות הרגליים הן הבסיס של גוף האדם וכאשר ישנה דפורמציה בהן צריך להתערב כדי לאזן את הגוף ולשמור על שיווי המשקל והיציבות שלו.

כמו כן, כאשר ישנן בעיות גב, כאבי אגן או ברכיים, המדרסים הללו יסייעו להקלה בכאבים.

באמצעות מדידה מדויקת של תחבושות גבס או שיטות אחרות כמו ספוג או שיטה ממוחשבת על ידי סורק.

הם יותר יקרים ממדרסים אחרים בשל התכונות האיכותיות שלהם ובהתאם לציפוי ולהתאמות השונות שמכניסים להם.

באמצעות הפניה מאורטופד במכוני הסדר אורטופדיים ניתן לקבל סבסוד עם השתתפות עצמית על מדרסים. ישנן אף אוכלוסיות הזכאיות למימון מלא דרך הביטוח הלאומי.

לזמן ארוך בהתאם לשימוש. אצל ספורטאים השחיקה תהיה מהירה יותר.

אינסול מדרסים - לוגו

לא נמאס לכם מהכאבים? עם המדרסים שלנו כל דריכה רכה כמו כרית!

מלאו פרטים עכשיו!

מדרסי ספורט: המדריך המלא

מה ההבדל בין מדרסים לספורטאים לבין מדרסים לריצה? מדרסים לריצה נבדלים בעיקר בהתאמתם לפעילות הספציפית