מייצב כתפיים

מייצב כתפיים
מייצב כתפיים

אל תתנו לכאב להכתיב לכם את היום, הזמינו מדרסים!

חייגו עכשיו: 077-997-3016

מבנה הכתפיים

הכתף מורכבת ממספר מפרקים ולא ממפרק אחד כפי שחושבים רבים. יש בה 3 עצמות: עצם הזרוע, עצם השכם ועצם הריח. המפרקים הם אלו האחראים לתנועתה ולכל מפרק תפקיד אחר:

  • מפרק גלנו הומרלי – הוא המפרק העיקרי האחראי לטווח התנועה של הכתף ולכן הוא המקום בו יכולה להתרחש פריקת כתף או פציעה.
  • מפרק אקרומיו קלויקולרי – הפגיעה בו נגרמת כתוצאה ישירה של נפילה על הכתף אשר יכולה לקרוע את מייצבי הכתף או להזיז את עצם הבריח.
  • מפרק סטרנו קלויקולרי – חבלה או נפילה על היד תגרום לעומס על מפרק זה.
  • מפרק סקפולו טורקלי – תורם לחלק מטווח התנועה ומאפשר את תפקודה של כל הגפה.

 

במקרים בהם יש חוסר יציבות במפרקים או פריקות כתף חוזרות יש לקבע או לייצב אותן באמצעות מייצב כתפיים. ישנן אוכלוסיות רבות הפגיעות לבעיות בכתף שעלולות אף להביא למצב ניתוחי במידה ומזניחים את הטיפול בכתף.

 

מייצב כתפיים לצעירים

כשמדובר על מייצב כתפיים לצעירים מדובר על תיקון יציבה נכונה. אנשים צעירים הם אנרגטיים, יושבים לאורך זמן מול המחשב, לא כולם עוסקים בפעילות גופנית ולכן סובלים מעקמת בגב.

כאשר הם קמים מהמחשב כתפיהם נפולות והגב שלהם כפוף. זוהי תופעה המאפיינת את הדור הצעיר וחמורה ביותר. כאן נכנסים לתמונה מייצבי כתפיים בצורת שרוול או כחגורות התומכים בכתף ובגב על מנת שיהיו זקופים ולא תתפתח עקמת.

 

מייצב כתפיים לעוסקים בספורט

כאבי כתפיים הוא דבר שבשגרה כאשר שריר נתפס או הגיד מודלק כתוצאה מפעילות גופנית מאומצת. במקרים רבים בעת מאמץ הכרוך בהרמת משא כבד, תנועה לא נכונה או נפילה ישירה השריר עלול להיקרע. בנוסף, ספורטאים מועדים יותר לפריקות כתף, נקעים ושברים עד למצב ניתוחי במידה והפריקה חוזרת. מייצב כתפיים יעזור להם בהחלמה.

 

הקץ לכאבים

גם מבוגרים הסובלים מדלקות פרקים ניווניות או שגרוניות יכולים לפתח דלקת במפרקי הכתף שתסב להם כאבים רבים גם בזמן מנוחה, מעבר לנפיחות וחוסר נוחות.

כמו גם כתף קפואה המגבילה את התנועה של הכתף באופן משמעותי כאשר מזניחים טיפול בכתף לאחר ניתוחים, פגיעות או תאונות. מייצב כתפיים בהחלט יכול לסייע כאשר מתאימים את הסוג הנכון על מנת לקבע ולתת תמיכה לכתף באופן שיוריד את הלחץ הגורם לכאבים.

 

מתי מומלץ מייצב כתפיים?

מייצב כתפיים מומלץ כשצריך לתקן את היציבה של הכתפיים למנח הנכון, להחלים מפציעה או ניתוח, להתמודד עם כאבי שרירים ודלקות. בנוסף, מייצבים לכתפיים מסייעים לכל מי שחווה תופעה הגורמת לערעור התפקוד ולמניעת יציבה נכונה ולא רק על מנת לטפל בה. כלומר, גם אם אין כאבים חשוב לעמוד מול המראה ולבחון אם הכתפיים בקו ישר וזקוף.

בנוסף, יש להגביל את הישיבה הארוכה מול המחשב ולקום כל חצי שעה על מנת לחלץ את האיברים. אנשים העוסקים בחוסר פעילות אינטנסיבית מול המחשב יוכלו למנוע את חוסר היציבות של הכתפיים והגב באמצעות המייצב. גם אנשים העובדים בהובלת רהיטים או הרמת משאות כבדים ימצאו מענה אופטימלי לבעיות הכתפיים והגב שלהם במייצבים.

 

אבחון בעיות בכתפיים

בין אם מדובר בחוסר יציבה ובין אם מדובר על כאבים בכתפיים ניתן לאבחן את הכתף באמצעות בדיקה גופנית הבודקת את טווח התנועה ואיזו תנועה גורמת לכאב. במקרים של דלקת בגיד או קרע בכתף האבחון המדויק יהיה גם על ידי אולטרה סאונד או הדמיה אחרת על מנת לבחור בדרך הטיפולית הטובה ביותר.

כאשר האבחנה מדויקת קל יותר להתמקד במקור לכאב ולטפל בו על מנת לחזור לתפקוד מלא. בצילום רנטגן למשל, ניתן לראות שינויים ניווניים במפרק העיקרי של הכתף, שינויים ברקמות או בעצמות. האבחון מסייע להחלטה אם לטפל בכתף באמצעים כמו: מייצב כתפיים, קיבוע אחר, פיזיותרפיה, גלי הלם, זריקות או ניתוח.

 

מייצב כתפיים לאחר ניתוח שחזור כתף

מייצב כתפיים לאחר ניתוח שחזור כתף יקבע את הכתף למקומה ויאפשר החלמה מהירה. זהו ניתוח שעושים לאנשים שפרקו את הכתף מספר פעמים והטיפולים המשמרים אינם מסייעים להם. בניתוח משיבים את הרקמות הפגועות למצבן הקודם על ידי תפירה של חלקים מפרקיים שונים.

כיום הניתוח נעשה בשיטה ארתרוסקופית עם 3 חתכים קטנים ואינו ניתוח קשה. ביחד עם זאת ההחלמה שלו אורכת זמן לא מבוטל באמצעות פיזיותרפיה המחזירה את טווח התנועה למצבו התקין ומחזקת את השרירים, שחייה, מייצב לקיבוע ומשככי כאבים.

 

יש לתרגל ישיבה ויציבה נכונה מול מחשב ולהיעזר במייצב כתפיים.

רק אם היא חוזרת על עצמה ובהתאם להתייעצות עם רופא.

כן. מייצב מקבע ותומך בכתף. הקיבוע יכול להיות מלא או חלקי בהתאם לסוג המייצב.

מייצב כתף מקבע מבד המתלבש על החלק העליון של הגוף ברצועות.

אינסול מדרסים - לוגו

לא נמאס לכם מהכאבים? עם המדרסים שלנו כל דריכה רכה כמו כרית!

מלאו פרטים עכשיו!

מדרסי ספורט: המדריך המלא

מה ההבדל בין מדרסים לספורטאים לבין מדרסים לריצה? מדרסים לריצה נבדלים בעיקר בהתאמתם לפעילות הספציפית