מקבע כתפיים

מקבע כתפיים
מקבע כתפיים

הזמינו מדרסים בהתאמה אישית וטפלו בכאב שלכם!

חייגו עכשיו: 077-997-3016

בעיות כתפיים הגורמות לכאבים

הכתפיים הם האיבר שגורם לנו להפעיל את הידיים היוצאות מהן. ללא כתפיים לא היו לבני האדם ידיים. לאור עובדה זו יש לכתפיים תפקיד משמעותי לתנועה, ביצוע סיבובים קדימה ואחורה והנעת הכתף למעלה ולמטה.

עם זאת בכתף ישנם מפרקים פחות יציבים ממפרקי הגוף האחרים וגם הפגיעים יותר לכאב. הכאבים יכולים להיות ממוקדים רק בכתף או להשליך על היד בזמן מאמץ או מנוחה.

בעיות כתפיים הגורמות לכאבים הם: פריקת כתף או נקע, דלקת מפרקים, דלקת או ניוון גידים, דלקת בורסיטיס, קרע של מסובבי הכתף, כתף קפואה, צביטת כתף וכאבים לאחר ניתוח של החלפת מפרק בכתף וכד'. ברוב הבעיות הטיפול הוא משמר וכולל פיזיותרפיה, חיזוק השרירים, מקבע כתפיים ומנוחה.

 

אלו אנשים פגיעים לבעיות כתפיים?

  • ספורטאים מקצועיים או חובבנים בכל גיל
  • מבוגרים הנוטים למעוד
  • אנשים שחלו בדלקת פרקים שגרונית או ניוונית
  • אנשים עם שינויים ניווניים והסתיידות בכתף
  • אנשים שמזניחים טיפול לאחר פגיעה בכתף

 

כל אלו הם אנשים המטופלים באמצעים שונים כמו: מקבע כתפיים, טיפולי פיזיותרפיה, מנוחה, תרגילים, תרופות אנטי דלקתיות, זריקות ואף ניתוחים.

 

כיצד מקבע כתפיים עוזר לשחזור כתף?

הכתף שלנו בנויה מעצם זרוע כדורית ועצם השכם. זהו מפרק הנשחק ונפגע בעיקר עקב פעילות ספורטיבית מאומצת הכוללת תנועות לא נכונות. לעיתים חייבים התערבות ניתוחית כדי לשפר את התפקוד של הנפגע. למרות זאת, מפרק הכתף אינו קל לניתוח אך באמצעות טכנולוגיה מתקדמת שכללו אותו באופן ניכר.

את הניתוח מבצעים רק אם יש פריקות חוזרות ונשנות של הכתף הגורמות לכאבים חזקים ולקליקים בתנועה. כחלק מההחלמה צריך להשתמש במתלה מקבע כתפיים שנותן תמיכה מלאה לכתף וליד על מנת שלא יהיה על הכתף עומס.

 

כיצד מקבע כתפיים עוזר לקרע בגיד?

כאשר חוזרים מאימון גופני יכולים לחוש כאב חזק בכתף שהולך ומתגבר מיום ליום הן בפעילות תנועות מסוימות והן במנוחה. בהתחלה תמיד חושבים שנתפס שריר ומטפלים באמצעות משחות משחררות או עיסויים, אך כאשר הכאב נמשך יותר מדי זמן יש לבדוק באמצעות אולטרה סאונד או הדמיית MRI האם יש דלקת או קרע בגיד.

לא ניתן לדעת באמצעות בדיקה גופנית אלא רק לחשוד. ההדמיות יתנו ממצא ברור מה קורה בכתף בדיוק. לאחר האבחון מקבלים תרופות אנטי דלקתיות לצד פיזיותרפיה ולעיתים אף זריקות של סטרואידים. מומלץ לקבע את הכתף עם מקבע כתפיים במיוחד כשמדובר על קרע בכתף ולתת לה לנוח מפעילות.

 

כיצד מקבע כתפיים עוזר לבורסיטיס?

כשמדובר על בורסיטיס הכוונה היא לנוזל הנמצא בשק הבורסה היושב בין המפרקים. נוזל זה מונע את החיכוך בין המפרקים. בזמן של תנועות חדות, חוזרות ונשנות בכתפיים שק הבורסה עלול להתרוקן מנוזלים להשאיר את המפרקים בחיכוך הגורם לכאבים חוזרים בתנועות יד מסוימות כמו הרמת היד.

ככל שהתופעה מחמירה היא גורמת גם להגבלה בתנועה ולכן מחייבת טיפול אופטימלי. אחד הטיפולים היעילים הוא מקבע כתפיים. קיבוע לכתפיים שומר על חוסר תזוזה שיאפשר מנוחה מלאה לכתף והחזרת הנוזל לבורסה.

 

כיצד מקבע כתפיים עוזר לפגיעה במסובבי הכתף

מקבע כתפיים יוצר קיבוע המעניק יציבות וכאב מופחת בשרירים במקרה של פגיעה במסובבי הכתף. בכתף ישנם שרירים המחברים בין עצם הזרוע לשכמה אלו שרירי מסובבי הכתף.

הם מעניקים לנו את היכולת לסובב את הכתף ולהניע אותה למעלה ולמטה ואת הזרועות קדימה ואחורה. במידה ואחד השרירים האלו נפגע חווים כאבים שמחייבים קיבוע באמצעות מקבע כתף ופיזיותרפיה עד לחיזוק השרירים בחזרה.

 

הטיפול בכאבי כתפיים

הטיפול הנפוץ ביותר בכאבי כתפיים הוא טיפול פיזיותרפיה שבו מחזקים את שרירי הכתף, מפיגים את הלחץ עליה ומשחררים אותה בתרגול נכון של הנעת הזרוע והגדלת טווח התנועה. לעיתים אף משתמשים בטכניקה של עיסוי ופולסים.

מדובר על פולסים אלקטרומגנטיים בעוצמה מבוקרת על מנת לפזר דלקות ולהרפות את השרירים. גם דיקור סיני כטיפול משמר נמצא יעיל להפחתת הכאבים והזרמת הדם.

בנוסף, בין אם מדובר על משחות מסוגים שונים כמו ג'ל טבעי או משחה המחממת או מקררת את המקום  ובין אם מדובר על מקבע כתפיים, חשוב להתייעץ עם רופא לפני השימוש בהם.

הרופא ימליץ על סוג המשחה היעילה ביותר ועל סוג המקבע הטוב ביותר. לאחר פריקת כתף או ניתוח בדרך כלל המקבעים יהיו נחוצים יותר ממשחות המרגיעות שרירים תפוסים.

 

כן. הוא יכול לסייע גם לדלקות אך חשוב להתייעץ לפני הטיפול עם אורטופד.

מומלץ לבדוק אצל כירופרקט או מומחה אחר המשלב עיסויים והזזת כתף בצורה מבוקרת.

חשוב להיבדק אצל אורטופד ולעשות בדיקת דימות ומיפוי עצמות.

כתף קפואה היא תוצאה של הזנחה בעת פגיעה או דלקת בכתף ולכן חשוב לא להזניח ולטפל בין היתר במקבע כתף ומנוחה.

אינסול מדרסים - לוגו

לא נמאס לכם מהכאבים? עם המדרסים שלנו כל דריכה רכה כמו כרית!

מלאו פרטים עכשיו!

מדרסי ספורט: המדריך המלא

מה ההבדל בין מדרסים לספורטאים לבין מדרסים לריצה? מדרסים לריצה נבדלים בעיקר בהתאמתם לפעילות הספציפית