נעל אורטופדית

נעל אורטופדית
נעל אורטופדית

אל תתנו לכאב להכתיב לכם את היום, הזמינו מדרסים!

חייגו עכשיו: 077-997-3016

מהי נעל אורטופדית?

המאפיינים של נעל אורטופדית

נעל אורטופדית היא נעל המורכבת בהתאם למבנה וצורת הרגל. כל רגל שונה מהשנייה מבחינת המנח שלה, צורת הקשת, גודל האצבעות, רוחב ואורך גם אם מדובר על אותו אדם. כאשר נעליים אורטופדיות מותאמות בדיוק למאפיינים אלו ניתן למלא את הצרכים הבסיסיים של כל אדם.

 

אלו צרכים ממלאת נעל אורטופדית?

נעל מותאמת אורטופדית צריכה להיות בהתאמה לצרכים ולמטרות ספציפיות של האדם הרוכש אותה. כלומר, אם אדם צריך לתקן את מנח כפות הרגליים בשל עיוותים, קשת גבוהה, כפות רגליים הפונות החוצה או פנימה, רגל קצרה מהשנייה וכד', לנעל יש תפקיד חשוב.

בנוסף, היא עוזרת להפחית כאבים הנוצרים תחת עומס משקל הגוף במיוחד במקרים כמו: פלטפוס, דורבן, פצעי לחץ, שברי מאמץ ועוד. היא ממלאת פונקציות הקשורות ליציבות ולשיווי משקל, חלוקת עומס ואיזון ומשמשת את האדם בצורה אופטימלית על מנת לשפר את מצבו הגופני.

 

האם נעל אורטופדית יעילה יותר ממדרס אורטופדי?

נעל אורטופדית ממלאת את אותן הפונקציות שממלא המדרס האורטופדי בהתאמה לצרכים של האדם. הבחירה ביניהם נעשית על פי העדפה אישית. יש אנשים המעדיפים להלך עם נעליים אורטופדיות מסוג אחד וישנם כאלו שמשתמשים בנעליים רגילות ומחליפים אותן ואז רק מעבירים את המדרסים מאחת לשנייה.

עם זאת, אנשים עם קטיעות למשל ישתמשו בנעליים ולא במדרסים בשל השימוש ברגל תותבת. גם אנשים סוכרתיים עם פצעי לחץ יעדיפו לעיתים את הנעליים כדי לקבל תמיכה אופטימלית לכפות הרגליים.

 

איך נעל אורטופדית מסייעת לכאבים?

כאשר יש לאנשים מסוימים כאבי רגליים המקרינים לקרסוליים, לברכיים או לגב או כאבי דורבן, פלטפוס קשיח וכד', הנעל האורטופדית תרופד בשכבות מרככות באזורים הכואבים המשפיעים על כאבים ברגליים ובאיברים האחרים. מכיוון שהנעל מחזיקה את כף הרגל בצורה יציבה, הבריאות הכללית משתפרת ואיתה גם התפקוד

למשל, אנשים העומדים לאורך זמן על רגליהם חשים לא פעם כאבים ועייפות כאשר הם נועלים נעליים שאינן אורטופדיות. לפיכך, הצורך שלהם נובע משיפור איכות החיים ולכן הנעל הזו היא הפתרון האידאלי.

 

כיצד נעל אורטופדית מסייעת לפעילות גופנית?

העיסוק בספורט אצל אנשים רבים הוא יום יומי. ישנם כאלו שרצים, מתאמנים בחדר הכושר, רוכבים על אופניים, רוקדים וכד'.

כל אלו הן פעילויות המשלבות מאמץ גופני רב המפעיל לחץ על כפות הרגליים וגרם לעייפות ולכאבים ברגליים ובאזורים נוספים.

כאשר מתאימים נעל אורטופדית איכותית לצורך פעילות גופנית, לא רק משפרים את התחושה אלא אף את הביצועים. יתרה מכך, הנעל חייבת להיות מותאמת לעיסוק הספורטיבי.

למשל, נעלי ריצה אורטופדיות לא יהיו דומות לנעלי רכיבה, נעלי שטח או לנעלי טניס אורטופדיות מבחינת המשקל שלהן, בלימת הזעזועים המונעת שברים ופציעות, השחיקה שלהן והחומרים מהם בונים אותן.

מי שמשחק כדורגל יזדקק לנעלי כדורגל צרות וקלות עם בולמי זעזועים חזקים וריכוך באזור הבהונות לעומת נעלי שטח מכניות למשל, שיהיו מותאמות גם לתנאי השטח.

 

כיצד לבחור נעלים נוחות?

בניגוד לנעל נוחה אותה קונים בחנות נעליים, נעל אורטופדית נמדדת באמצעות גיבוס הרגל כדי לקבל מידות מדויקות מהם מייצרים אותה.

לא רק שלבסוף היא נעל נוחה ויעילה, היא גם טיפולית ומתייחסת לליקויים אינדיבידואליים של המטופל. במידה ובוחרים נעליים נוחות בחנות רגילה יש להקפיד על מספר כללים כמו:

  • בסיס פנימי בנעל המתאים לכפות הרגליים
  • בטנה מעור ולא מחומרים סינטטיים
  • עיצוב חיצוני מעור רך ואיכותי
  • חרטום נעל בגובה של 1 ס"מ מהקרקע
  • קשיחות באזור הקרסול האחורי
  • מרווח בחלק הקדמי לאצבעות
  • מבנה רחב
  • נעל מאווררת ומנדפת זיעה
  • התנסות דריכה על מנת לבדוק את הנוחות

 

בחירת נעלי עבודה אורטופדיות

כשמדובר על עבודה במפעל תעשייתי, מוסך וכד', מעבר לתמיכה שצריכה לספק נעל אורטופדית חשוב לבחור בנעלי עבודה עם סוליות עבות שיש להן חריצים עמוקים, מגני מתכת, בולם זעזועים, חומרים קשיחים להגנה מפני פגיעות, עמידות לחומרים נוזליים ופונקציות הקשורות לבטיחות. לעבודה המחייבת עמידה ממושכת יש לבחור בנעל גמישה ובעלת פונקציות מייצבות המאזנות את משקל הגוף על הרגליים.

 

בחירת נעליים לקשישים

נעל אורטופדית המיועדת לקשיש צריכה להיות עם מעט מאוד תפרים, עור גמיש ורחבה דיה על מנת שיוכלו להכניס את הרגל במיוחד אם יש לו בעיות סוכרת. היא צריכה להיות חזקה ויציבה כדי למנוע נפילות ופציעות האופייניות לגיל המבוגר. בנוסף, חשוב שהסגירה שלה תהיה נוחה וקלה לקשיש.

 

חשוב להתאים נעל אורטופדית גמישה עם ריכוך לפצעי לחץ.

ניתן להתאים נעליים אורטופדיות או מדרסים שיקלו על הלחץ הגורם לנפיחות.

במידה ויש להם בעיות אורטופדיות כדאי להתייעץ עם אורטופד ולהתאים להם נעליים אורטופדיות או מדרסים.

כן. הן מחזיקות לאורך זמן בהתאם לשימוש בהן ובמיוחד כשהן עשויות מחומרים עמידים.

אינסול מדרסים - לוגו

לא נמאס לכם מהכאבים? עם המדרסים שלנו כל דריכה רכה כמו כרית!

מלאו פרטים עכשיו!

מדרסי ספורט: המדריך המלא

מה ההבדל בין מדרסים לספורטאים לבין מדרסים לריצה? מדרסים לריצה נבדלים בעיקר בהתאמתם לפעילות הספציפית