סנדלים אורטופדים

סנדלים אורטופדים
סנדלים אורטופדים

כל המדרסים מותאמים לצרכים שלכם מרוכזים במקום 1!

חייגו עכשיו: 077-997-3016

מהם סנדלים אורטופדים ומהי המשמעות שלהם?

מהם סנדלים אורטופדים?

סנדלים אורטופדים הם בדיוק כמו נעליים אורטופדיות להבדיל זמן השימוש בהם. אם נעליים אורטופדיות סגורות ומתאימות לחורף, הסנדל האורטופדי מתאים לקיץ על מנת לנדף את הזיעה ולאוורר את הרגל. הסנדלים תומכים באופן מיטבי ברגליים ומאפשרים תפקוד מלא גם בקיץ.

 

מה המשמעות של סנדלים אורטופדים?

אורטופדיה כשמה כן היא. ביוונית אורתוס = ישר, פדיאון = ילדים. כלומר, לתקן ולמנוע עיוותים אצל ילדים. לפיכך, ילדים הצועדים עם סנדלים אורטופדים עשויים לתקן את העיוות בכפות רגליהם. כיום המושג אורטופדי מתייחס לאביזר המונע כאבים או חוסר נוחות כתוצאה מפציעה, חבלה או לקות.

 

מהם היתרונות של סנדלים אורטופדים?

ילדים או מבוגרים הנועלים סנדלים אורטופדים מקבלים תמיכה ותיקון לכפות הרגליים במיוחד כאשר מתאימים אותם באופן מלא למידות, לצורה ולמבנה של הרגליים. לא כל רגל דומה לרגל השנייה ולא כל זוג רגליים של אדם מסוים יהיו דומות לרגליים של אחר.

ישנם למשל אנשים שכפות רגליהן נוטות פנימה או החוצה, אנשים הסובלים מבליטה לצד הבוהן הנקראת הלוקס ולגוס, אנשים הסובלים מדלקת בעקב הנקראת דורבן, אנשים הסובלים מרגליים שטוחות הנקראות פלטפוס, אנשים עם רגל אחת ארוכה יותר מהשנייה וכן הלאה.

כל אלו ימצאו את הטיפול האופטימלי והמשמר בסנדלים או בנעליים אורטופדיות. כל הנעלה אורטופדית המותאמת למנח כפות הרגליים תפחית באופן משמעותי כאבים, תייצב את הרגליים, תחלק את הכובד על הרגליים באופן שווה בין שתיהן, תעניק נוחות ותאפשר אורח חיים בריא ומיטבי.

 

סנדלים אורטופדים לילדים

ישנם מסרים שונים לגבי שימוש בתמיכה אורטופדית לילדים בין אם אלו נעליים ובין אם סנדלים אורטופדים. מצד אחד עולה הטענה שיש לתת לילדים ללכת כמה שיותר יחפים ולא להתערב במצבים של תיקון או יישור מנח הרגליים מכיוון שהם מתפתחים וחלים אצלם שינויים בגוף.

מצד שני, ישנם הטוענים שכן יש לטפל בבעיות אורטופדיות אקוטיות כמו עיוותים ברגליים על מנת שבבגרות הדריכה ומנח הרגליים ישתפרו. לפיכך, כאשר עולה השאלה אם להתאים לילדים הנעלה אורטופדית חשוב להיוועץ עם האורטופד בהתאם לצרכים.

 

סנדלים אורטופדים לנשים ולגברים

נשים רבות אוהבות ללכת עם נעלי עקב אך אינן מודעות לכך שהן יכולות להזיק להן לטווח הרחוק בשל הלחץ והעומס שהן מפעילות על כפות הרגליים. לשם כך, סנדלים אורטופדים לנשים בדגמים ועיצובים אופנתיים יכולים לסייע במיוחד עבור יום עבודה ארוך בו עומדים הרבה על הרגליים.

היתרון הוא שניתן לעצב אותם בהתאמה אישית הן מבחינת הנראות והן מבחינת הצרכים. הזמנה בהתאמה אישית נעשית על פי מידות מדויקות והתייחסות לכל הבעיות האורטופדיות. גם גברים יוכלו ליהנות מסנדלים כאלו בקיץ בהתאם לצרכים שלהם ובעיצובים אחרים משל נשים.

הסנדלים יהיו שימושיים להם במיוחד לטיולים ולתנאי השטח, אך גם יעניקו את התמיכה שצריך כדי לא לסבול מכאבי גב, ברכיים, כאבי דורבן או יבלות זיהומיות. ידוע גם שגברים מזיעים יותר מנשים בדרך כלל ולכן הסנדלים הם פתרון מצוין לנעל פתוחה על מנת לאוורר ולנדף את הזיעה.

 

יעילות הסנדלים לתחום העיסוק

סנדלים אורטופדים בקיץ או נעליים אורטופדיות בחורף יהיו פרקטיות מאוד עבור אנשים העומדים שעות ארוכות על רגליהם, מסתובבים הרבה ומעוניינים למנוע בעיות אורטופדיות ועייפות כרונית כתוצאה מנעילת נעליים או סנדלים שאינם מתאימים לתחום העיסוק שלהם.

למשל, רופאים, אחיות או סניטרים בבית החולים, מוכרים בחנויות, עובדי ייצור, מורים וכד'. כיום ניתן למצוא גם סנדלים בריאותיים וייצוגיים איתם ניתן ללכת גם לעבודה.

 

סנדלים לסוכרתיים

סנדלים אורטופדים לסוכרתיים הם ההמצאה הגאונית ביותר לחולי סוכרת. החולים מפתחים פעמים רבות פצעי לחץ שחייבים להיות מאווררים וביחד עם זאת לקבל את כל התמיכה הדרושה.

הם גם מסוגלים למנוע פצעי לחץ בשל החומרים מהם הם עשויים. הפצעים צריכים להגליד באוויר הפתוח ולכן היעילות של הסנדלים משמעותית ביותר לחולי סוכרת.

 

סנדל או מדרס? – זו השאלה!

הבחירה בין סנדלים אורטופדים למדרסים צריכה להיעשות משיקולי נוחות ופרקטיות. גם הסנדלים וגם המדרסים מעניקים את כל היתרונות ועונים על צרכים רפואיים ואורטופדיים.

ישנם אנשים שלא מוכנים לוותר על מותג מסוים של סנדלים ולכן יעדיפו להכניס אליהם מדרסים מותאמים. וישנם כאלו שיעדיפו את כל הסנדל אורטופדי ולא רק את המדרס ככזה.

 

סנדלים אורטופדים לילדים הם בדרך כלל בעלי ספידה רכה, קלים וגמישים.

מומלץ לא ללכת עם עקבים יותר מ-5 ס"מ. בהזמנה אישית של סנדלים אורטופדים ניתן להתקין עקבים בגובה זה או לקנות אותם כמוצרי מדף.

עדיף סנדלים אורטופדיים בקיץ על מנת לאוורר את כפות הרגליים כדי לרפא את פצעי הלחץ.

אינסול מדרסים - לוגו

לא נמאס לכם מהכאבים? עם המדרסים שלנו כל דריכה רכה כמו כרית!

מלאו פרטים עכשיו!

מדרסי ספורט: המדריך המלא

מה ההבדל בין מדרסים לספורטאים לבין מדרסים לריצה? מדרסים לריצה נבדלים בעיקר בהתאמתם לפעילות הספציפית