עלות מדרסים

עלות מדרסים
עלות מדרסים

הזמינו מדרסים בהתאמה אישית וטפלו בכאב שלכם!

חייגו עכשיו: 077-997-3016

עלות מדרסים – הבדלים בטווח המחירים

עלות מדרסים בהתאמה אישית

עלות מדרסים בהתאמה אישית אינה חד משמעית. היא משתנה ממכון אורטופדי אחד למשנהו ומאדם לאדם. אף אדם לא ישלם את אותו המחיר על מדרסים כשם שלא יתאים את אותו סוג מדרסים.

כלומר, לכל אדם יש כפות רגליים עם צורה ומבנה שונים, צרכים שונים, בעיות אורטופדיות שונות וכד', ולכן גם המדרסים יהיו עשויים מחומרים שונים, שכבות שונות, טכניקה אחרת ופרמטרים נוספים שיעשו את ההבדל בין המחירים.

אם אדם צריך מדרסים דקים וקשיחים לפלטפוס הוא ישלם אחרת מאדם הזקוק למדרסים עם שכבות מרככות לפצעי לחץ. יתרה מכך, שני אנשים שמתאימים מדרסים לקשת גבוהה ישלמו אחרת כיוון שהתמיכה תהיה בהתאם לצורת כפות הרגליים של כל אחד מהם. לפיכך, עלויות מדרסים בהתאמה אישית יהיו מותאמים לכל אדם.

 

עלות מדרסים שאינם מותאמים

עלות מדרס לא מותאם תהיה ידועה מראש מכיוון שהמדרס הוא מוצר מדף הנמכר ברשתות הפארם, בתי מרקחת וכד' במידות נעליים סטנדרטיות. מדרסים מסיליקון, רפידות מג'ל, מדרסים דקים לנעליים אלגנטיות וכד' יישאו מחירים קבועים ויהיו גם זולים באופן משמעותי ממדרסים בהתאמה אישית.

אף על פי כן, הם לא יסייעו לאנשים עם בעיות אורטופדיות או רפואיות, הם לא יתאימו לצורה ולמבנה הרגליים הספציפי ולאנשים מסוימים הם אף יחמירו את המצב.

 

מדוע עלות מדרסים בהתאמה אישית גבוהה?

מדרסים בהתאמה אישית יהיו יקרים יותר מכיוון שנעשה תהליך מורכב בו מאבחנים את המטופל, מודדים את הרגליים שלו בתבנית או טכניקה ממוחשבת, מתאימים את סוג החומרים ועובי המדרסים ומייצרים אותם בהזמנה אישית. גם אם לא מדובר על מדרסים, תמיד הזמנה אישית של מוצר מסוים תהיה יקרה יותר מרכישת מוצרים אחרים.

אם ניקח לדוגמה ספורטאי המזמין מדרסים בהתאמה אישית מגרפיט קרבון, חומר טבעי קשיח, קל ודק, עלות מדרסים כאלו תהיה יקרה הרבה יותר ממדרסים העשויים מחומרים תרמו פלסטיים אחרים. זאת אומרת שגם לבחירת סוג החומר יש משמעות על המחיר. 

 

ההבדל בין שכבות המדרס

לא רק לעובי ומספר השכבות של המדרס יש השפעה על המחיר אלא גם לסוג שלהם. ישנם מדרסים מספוג, לטקס, מדרסים שמעסים או מחממים את כפות הרגליים, מדרסים מגנטיים, מדרסים עם יותר שכבות בלימת זעזועים או פחות, מדרסים מרופדים מעור, מדרסים ביומכניים או ביו דינמיים, פונקציונאליים, לחולי סוכרת, לפלטפוס, עיוותים ברגליים, עם התאמות בנקודות מסוימות וכיוצא בזה.

כל אלו הם גורמים המשפיעים על עלות מדרסים בהתאם למכון האורטופדי המייצר אותם בהתאמה אישית ולפיכך יכולים להגיע לאלפי שקלים.

 

מתי עלות מדרסים מוצדקת ומתי לא?

מכון אורטופדי שנותן הצעת מחיר לאחר האבחון לא תמיד יהיה הוגן מבחינת העלויות. ישנם מקרים בהם עלות מדרסים לא תהיה מוצדקת וייתכן שבמקום אחר העלות תהיה נמוכה יותר.

לכן חשוב לקבל הצעות מחיר ממספר מכונים מומלצים לאחר בדיקה ואבחון יסודי. ביחד עם זאת, ישנם מקרים בהם המחירים היקרים יצדיקו את העלות.

למשל, מדרסים ביומכניים המכילים חומרים איכותיים, עמידים לאורך זמן המבוקשים על ידי ספורטאים או בעלי גמישות יתר או מדרסים לכף רגל סוכרתית מחומרים איכותיים, רכים עם מספר שכבות יהיו יקרים אך שווים את המחיר.

 

מי מורשה להתאים מדרסים?

ישנם מקצועות כמו פודיאטור, אורטוטיסט או פיזיותרפיסט המוכשרים להתאים ולייצר מדרסים מבחינת תעודות והם מהווים כמחצית ממומחי המדרסים בארץ אצלם ניתן לעשות התאמה אישית.

המחצית השנייה מורכבת מאנשים שלא עברו שום הכשרה למרות שאולי יצהירו שעברו ועוסקים במקצוע לשם רווח. זוהי אחת הסיבות שגם עלות מדרסים בהתאמה אישית תהיה שונה ממכון למכון.

אלו שאינם מוכשרים יציעו מחירים זולים יותר והמלומדים יהיו יקרים יותר. זהו שוק פרוץ, ללא פיקוח ואכיפה למרות שהוא עוסק בבריאות של כולנו.

 

התאמת מדרסים אצל מומחה

עלות מדרסים יכולה להיות מוצדקת כאשר מומחה מוסמך בוחן את כפות הרגליים על פי ידע מקצועי. האם תפקוד הרגליים משפיע על הבעיה האורטופדית, האם המטופל יציב, גמיש, כיצד מתבצעת התנועה שלו וכד'.

לעומת זאת, אדם שאינו מומחה יעיף מבט ובמקרה הטוב יבצע את ההנחיות של האורטופד ללא בדיקה מעמיקה.

 

מה משפיע על עלות מדרסים?

לסיכום עלות מדרסים מושפעת מהגורמים הבאים:

 • התאמה אישית או מוצר מדף
 • הבעיה האורטופדית ממנה סובל המטופל
 • צורת ומבנה כפות הרגליים הספציפיות
 • בחירת החומרים
 • מספר השכבות במדרס
 • שיטת המדידה והאבחון
 • העבודה והייצור של המדרסים
 • זמן הייצור
 • הכשרת ומקצועיות המכון
 • תקופת האחריות
 • ביקורת ומעקב אחר המטופלים

בקשו שיציג תעודה של אחד מהמקצועות בתחום.

לא, ולכן יש לקבל המלצות על מכונים אמינים.

מהסיבה שהם מותאמים למבנה כפות הרגליים הספציפי ועשויים מחומרים איכותיים.

לפנות לקופת החולים ולבדוק זכאות להשתתפות בעלויות.

אינסול מדרסים - לוגו

לא נמאס לכם מהכאבים? עם המדרסים שלנו כל דריכה רכה כמו כרית!

מלאו פרטים עכשיו!

מדרסי ספורט: המדריך המלא

מה ההבדל בין מדרסים לספורטאים לבין מדרסים לריצה? מדרסים לריצה נבדלים בעיקר בהתאמתם לפעילות הספציפית