תומך כתפיים

תומך כתפיים
תומך כתפיים

אל תתנו לכאב להכתיב לכם את היום, הזמינו מדרסים!

חייגו עכשיו: 077-997-3016

פגיעות כתף נפוצות

  • פריקת כתף או נקע
  • החלפת מפרק בכתף
  • דלקת מפרקים
  • פגיעה ניוונית בגידים
  • דלקת בגידים
  • כתף קפואה
  • דלקת בבורסה
  • קרע במסובבי הכתף
  • צביטת כתף

 

כל פגיעה מקבלת טיפול שונה או צירוף של כמה טיפולים ביניהם תומך כתפיים.

 

למה כואבות הכתפיים?

כאבי כתפיים יכולים לנבוע מסיבות שונות. למשל, פריקת כתף או ניתוק כתף כאשר ההומרוס יוצא מהמקום בזמן חבלה. דלקת גידים בכתף מתרחשת כשיש עומס על המפרק בשל עבודה פיזית מאומצת או פציעת ספורט.

גם מצב של כתף קפואה היא סיבה טובה לכאבים. זהו מצב המתרחש לאחר שהזרוע מגובסת או תלויה על מתלה לאורך זמן או כאשר מרותקים למיטה. דלקת פרקים משפיעה על הכתף בין אם זוהי דלקת ניוונית ובין אם שגרונית.

כל התופעות הללו לא רק שהן כואבות, הן משפיעות גם על איברים אחרים כמו היד או הגב. לכל תופעה יש את הטיפול שלה אך תומך כתפיים יכול לסייע לריפוי ולהפחתה כאבים בעת קיבוע הכתף למקומה.

 

תומך כתפיים לפריקת כתף

אנשים הפורקים כתף צריכים לאחריה אלמנט שיסייע להם להסתגל ולתמוך בכתף על מנת לתפקד. בין אם מדובר בשיקום לאחר ניתוח ובין אם מדובר על שיקום לאחר פריקה, תומך כתפיים מאוד משמעותי על מנת שההחלמה תהיה מהירה וכך גם החזרה לתפקוד מלא.

תומכי כתף המתאימים מבחינה אנטומית לזרוע ולכתף ישפרו את המרגש בעת ההחלמה ויסייעו לחיזוק הכתף. הבחירה בין תומך כתף המגביל את טווח התנועה לבין תומך המאפשר מעט תנועה היא בהתאם להנחיות הרופא והצורך הפיזי של החולה.

 

תומך כתפיים עבור פציעות ספורט

איך תומך כתפיים מסייע לספורטאים?

האוכלוסייה הנוטה יותר לפציעות הם הספורטאים. מספיק תנועה חדה אחת לא נכונה, מעידה מטלטלת על הכתף הגורמת לפציעה או שבר והספורטאים יהיו מנוטרלים לצורך טיפול ושיקום.

מעבר למנוחה וטיפולי פיזיותרפיה ההמלצה היא לעשות שימוש במתלה מקבע שרצועתו העליונה מקיפה את הכתף הנגדית הלא פגועה ורצועה נוספת תחתונה המקיפה את המותן על מנת לקבע את הזרוע צמוד לבטן מבלי שתוכל לנוע.

זהו אחד הסוגים של תומך כתפיים המכונה גם סד המגיע במידות שונות ומצליח לשקם את הספורטאים לאחר ניתוח או פריקה באופן אופטימלי. גם תומך אקטיבי מסייע לספורטאים שרוצים להמשיך ולהתאמן בצורה זהירה ומבוקרת להוריד את העומס על השרירים בשל היכולת שלו להתהדק בצורה מושלמת מסביב לכתף.

 

הוראות שימוש בתומך כתפיים לספורטאים

לפני שספורטאי הנפצע במהלך משחק כדורסל או כדורגל ועומד להשתמש בתומך על מנת לייצב את הצד שנפגע חשוב שיקבל הדרכה מרופא הספורט או המאמן כיצד להתקין בצורה מיטבית את הסד ולתחזק אותו. בנוסף, חשוב לדעת שניתן לכבס את התומך בכביסה ידנית ללא חומרים מלבינים.

 

האם תומך כתפיים יעיל לצביטת כתף?

צביטת כתף היא תופעה הגורמת לשרוול המסובב של הכתף להיצבט בין העצמות לכדי פגיעה בגידים ובשרירים המצויים בשרוול. זה יכול לקרות לאחר אימון ספורט שגרתי בו הידיים מורמות מעל גובה הכתף ובהרמת משקולות.

יש תחושת צביטה בעת שכיבה על הצד הפגוע, אי יציבות בכתף וכאבים במגע. בדרך כלל מומלץ על מנוחה לכתף מבלי להרים את הידיים מעל גובה הכתף או להרים משקולות בשילוב תרופות אנטי דלקתיות.

חשוב לבצע תרגילים להגדלת טווח התנועה של הכתף. במקרים של כאבים חדים מזריקים לאזור הגיד הפגוע זריקה שיכולה לעזור די מהר. במקרה של צביטה בכתף תומך כתפיים יכול לסייע בעיקר בשינה.

 

האם תומך כתפיים יעיל לאחר ניתוח החלפת המפרק בכתף?

ניתוחי החלפת המפרק בכתף הם ניתוחים נדירים הנעשים רק במידה וכל הטיפולים המשמרים העלו חרס. עם זאת, אלו ניתוחים הנעשים לא מעט אצל אנשים עם דלקות פרקים, שבר בעצמות הכתף או פריקות כתף חוזרות ונשנות כשהעומס על הכתף הוא גדול.

הגורם העיקרי לניתוח הם הכאבים העזים וההפרעה לתפקוד השגרתי. לניתוחים אלו יש 90% הצלחה ולאחריהם יש לעבור טיפולי פיזיותרפיה ולקבע את הכתף באמצעות תומך כתפיים שנמצא מאוד יעיל לצורך זה.

 

הטיפול בכתף קפואה

כתף קפואה היא תופעה המופיעה לאחר פגיעה בכתף, אך לא מייד. מדובר על כאבים חזקים בשעת פעילות ובעת מנוחה. מכיוון שהייתה פגיעה בכתף שלא טופלה והפעילות בה נמשכה בשל הזנחה, מרגישים כאב הגורם להגבלה בתנועה.

זו הסיבה שלאחר פציעה או פריקת כתף, לאחר ניתוח וכד' יש לטפל ולא להזניח את טיפולי הפיזיותרפיה או את שימוש בתומך לכתף. הטיפול בכתף קפואה יהיה תומך כתפיים שאיתו ניתן גם לישון עד להחלמה מלאה.

 

הכאב עלול להיות כרוני אם לא מטפלים בו.

בהחלט על פי המלצת האורטופד.

מבד אלסטי ונושם.

אינסול מדרסים - לוגו

לא נמאס לכם מהכאבים? עם המדרסים שלנו כל דריכה רכה כמו כרית!

מלאו פרטים עכשיו!

מדרסי ספורט: המדריך המלא

מה ההבדל בין מדרסים לספורטאים לבין מדרסים לריצה? מדרסים לריצה נבדלים בעיקר בהתאמתם לפעילות הספציפית