תומכים לירך

תומכים לירך
תומכים לירך

הזמינו מדרסים עוד היום ושימו סוף לכאבים בגב!

חייגו עכשיו: 077-997-3016

יעילות תומכים לירך

תומכים לירך עושים את כל מה שצריך כדי שהירך לא תיפגע והשרירים שלה לא יקרעו. גם כדי למנוע דלקות בגידים משתמשים בתומכי ירך. הם מעניקים תמיכה אופטימלית, שמירה על חום הגוף וספיגת זיעה המונעת התפתחות של גירויים ורגישויות אחרות בעור.

 

אלו שרירים בירך זקוקים להגנה של תומכים לירך?

תומכים לירך עבור שריר הסובך

שריר הסובך אומנם נמצא בשוק ונקרא גם שריר התאומים אך כשהוא נמתח יתר על המידה הוא מקרין גם לירך. שריר זה מעניק לרגל את היכולת לכופף את הברך ומשפיע באופן ישיר ממפרק הירך ועד לקרסול על איברים אחרים כמו גיד האכילס הנמצא בקרסול. הרגל היא מערכת אחת שיכולה לכאוב כמו כדור שלג ברגע שאחד השרירים תפוס. באמצעות תומכים לירך ולשוק ניתן למנוע את מתיחת שריר הסובך.

 

תומכים לירך עבור השריר הארבע ראשי

שריר הארבע ראשי נמצא בירך הקדמית. הוא שריר מאוד משמעותי שיש לחזק אותו בפעילות ספורטיבית על מנת שיהיה ניתן לכופף את הירך או לפשוט את הברך באופן תקין.

אנשים רבים העוסקים בספורט אירובי או כוח מרגישים היטב את השריר בפעילויות כמו סקווטים, כריעה, ישיבת כובסת וכד'. הם אלו המאפשרים לרוץ, לטפס, לקפוץ, לשבת ולהלך. כדי למנוע את התכווצות השריר הארבע ראשי תומך לירך בהחלט יכול לסייע.

 

כיצד מורכבים תומכים לירך?

תומכים לירך נראים כגרביים אותם מלבישים על הירכיים. יש להם שני חלקים. האחד חיצוני ומרופד בניילון והפנימי מרופד במגבת בד רכה הסופגת את הזיעה. הגמישות והצורה שלהם מאפשרת התאמה אנטומית מושלמת למבנה של הירכיים בהתאם למידה הרצויה של היקף הירך.

המטרה של התומכים היא לספק חימום לירכיים ולספוג זיעה. לפיכך, ניתן לעשות בהם שימוש גם בספורט מים. את התומכים בוחרים לפי הסוג שלהם ובהתאם לצרכים. ישנם תומכים הדומים לכרית ומתאימים לשכיבה על מנת ליישר את הירך בנוחות וכאלו המשמשים למניעת מתיחות, קרעים בשרירים ודלקות ונראים כגרביים.

 

למי מתאימים תומכים לירך?

תומכים לירך מתאימים לספורטאים שרוצים לשמור על שרירים גמישים ולא לחוש כאבים בעת הפעילות הספורטיבית. הם מתאימים גם לכאלו הסובלים בדרך כלל מכאבים בארבע ראשי או בשריר האחורי של הירך. גם כשמתאמנים ללא תומכים ונוצרת נפיחות בירכיים הם מסייעים להוריד אותה.

 

שמירת החום בשרירים

אחד מהיתרונות של תומכים לירך הוא שמירת חום השרירים בירך בין אם אלו השרירים הקדמיים ובין אם האחוריים. שמירת החום מסייעת לשפר את הגמישות של הרקמות במיוחד כדי למנוע פציעה או כדי לטפל בה.

בצורה כזאת זרימת הדם מוגברת ומובילה חמצן לתאים ולשרירים המתוחים. תהליך זה מקצר את ההחלמה משרירים כואבים. מעבר לכך, ההגנה על השרירים והחימום שלהם משמעותיים גם להפחתה של פציעות חוזרות.

 

מהם הגורמים לכאבי ירכיים?

  • דלקת מפרקים ניוונית בעיקר אצל מבוגרים.
  • שברים בירך שכיחים כתוצאה מפציעת ספורט או בקרב מבוגרים.
  • נקע בירך מטראומה, תאונה, פציעת ספורט, נפילה או עיוות מולד.
  • בורסיטיס כאשר הנוזל בבורסה הופך לדלקת ממאמץ יתר וגורם לכאבים.
  • מתיחת שרירים וגידים היוצרים דלקת בירך.
  • קרע בלבדום ברקמה הסחוסית. מופיע בעיקר אצל ספורטאים שתנועותיהם סיבוביות ברצף וגורמים לנעילת הירך.
  • תסמונת הירך הקופצת המשפיעה על תנועתה כאשר הרקמות מחליקות על עצם הירך. היא מופיעה בעיקר אצל רקדנים, אתלטים באתלטיקה קלה או כבדה, שחקני כדורגל ורצים.

 

כל הכאבים והפציעות הללו, למעט המולדים יכולים להימנע בעת שימוש עם תומכים לירך.

 

כיצד ספורטאים מטפלים בירך?

בראש ובראשונה הספורטאים מונעים כאבים ומתיחות שרירים בירך בעזרת תומכים לירך וגם מטפלים בה ומחממים אותה במידה ונמתח שריר או שהיא מודלקת. שנית, כשיש כאבים מומלץ להתמתן עם הפעילות הגופנית ולנוח.

מומלץ לקרר את הירך כשהיא נפוחה ולחמם את השרירים כמניעה. ניתן לבצע תרגילי מתיחות שונים או תרגילים בטיפולי פיזיותרפיה. גם טאי צ'י, פילאטיס או יוגה יסייעו להגדלת טווח התנועה ולחיזוק השרירים בירך.

במידה ויש דלקת חשוב להסתייע בתרופות אנטי דלקתיות על פי מרשם רופא. על מנת להפיג כאבים ניתן להשתמש גם במשחות טבעיות ומומלצות. רק במקרים קיצוניים כמו אוסטאוארטריטיס או עיוות בירך ניתן לעבור ניתוח החלפת מפרק ירך.

ישנם מקרים בהם יש צורך בטיפול רפואי בעיקר כשהכאבים מחמירים ושום דבר לא עוזר. גם לאחר נפילה או תאונה חשוב לעשות צילום בירך במידה ויש כאבים ובמיוחד ששומעים קול פצפוץ. כמובן כשלא יכולים להזיז את הירך או את הרגל יש לשלול חשד לשבר.

 

באמצעות חימום השרירים על ידי תומך ירך ותומך שוק.

בוודאי התומך יסייע לטפל בהתכווצות.

באמצעות תומך ירך.

יש תומכים לירך בכל המידות ובכמה סוגים.

אינסול מדרסים - לוגו

לא נמאס לכם מהכאבים? עם המדרסים שלנו כל דריכה רכה כמו כרית!

מלאו פרטים עכשיו!

מדרסי ספורט: המדריך המלא

מה ההבדל בין מדרסים לספורטאים לבין מדרסים לריצה? מדרסים לריצה נבדלים בעיקר בהתאמתם לפעילות הספציפית