תומכים למרפק

תומכים למרפק
תומכים למרפק

כל המדרסים מותאמים לצרכים שלכם מרוכזים במקום 1!

חייגו עכשיו: 077-997-3016

מה ההבדל בין תומכים למרפק ומגינים למרפק?

תומכים למרפק משמשים כתמיכה והגנה למרפק ולכן הם עושים את אותה הפעולה למעשה. עם זאת, ישנם סוגים שונים של תומכים בהתאם למטרות שונות. למשל, תומך למרפק מסיליקון יהיה רלוונטי יותר לתמיכה לאחר ניתוח על מנת לקבע את המרפק מלהתכופף.

לתומך זה יש פסי מתכת המשלבים מקבעים. בין אם הניתוח במרפק ימין ובין אם בשמאל, ניתן להתאים את תומכי המרפק על פי הצד הרצוי והמידה הרלוונטית. ההתאמה לצד הפגוע משמעותית לריפוי ויש לשים לב אליה בעת הרכישה של התומך.

 

היתרונות של תומכים למרפק

 • תומכים למרפק אינם שוקלים הרבה ולכן אינם מעמיסים על היד משקל
 • הם נוחים
 • אינם מגבילים את טווח התנועה של היד
 • מגנים על המרפק מפני חבלות ופציעות
 • מסייעים לשיקום לאחר ניתוח במרפק
 • מונעים פגיעה בגידים
 • שומרים על שרירים חזקים במרפק
 • עשויים מחומרים איכותיים, אלסטיים עם סיבים ייחודיים
 • עמידים לאורך זמן
 • קלים לניקוי באמצעות כביסה (יש להוציא את פסי המתכת לפני הכביסה)
 • מתאימים לצורך תמיכה והגנה למרפק בסיטואציות שונות
 • פופולריים לספורטאים בענפי הספורט השונים (בעיקר אצל שחקני טניס וגולף)
 • מתאימים גם לאנשי מקצוע כמו: נגרים, צבעים, ציירים, שפים

 

באילו ענפי ספורט משתמשים בתומכים למרפק?

תומכים למרפק מאוד פופולריים בקרב שחקני טניס או גולף בעיקר אך גם בקרב שחקני כדורסל, כדורעף או כדוריד שצריכים תחזוקה שוטפת של הפרקים והשרירים הכואבים. הם יכולים לסבול מתופעות שונות כמו: דיסלוקציה מרפקית, טונדינופתיה, גידים מנוונים או דלקות ולכן התומכים יכולים לסייע להם.

 

מהי טנדינופתיה של המרפק?

בזמן משחק טניס, גולף, כדורסל או משחקי כדור העושים שימוש באותה תנועה חוזרת ונשנית כשהידיים מונפות באוויר, השרירים נחלשים והתפקוד הלקוי שלהם יגרום לדלקת הנקראת טנדינופתיה. הפגיעה היא ביד היותר דומיננטית בעיקר בשימוש במחבט כמו בטניס או ספורט אחר הדורש כיפוף ויישור של היד בצורה דומיננטית.

הטיפול בתופעה זו הוא פיזיותרפיה, מתיחות וחיזוק השרירים, לעיתים זריקות של סטרואידים וקיבוע של המרפק. תומכים למרפק בהחלט יעשו את העבודה של הקיבוע.

 

מה ההבדל בין מרפק טניס למרפק גולף?

מה זה מרפק טניס וכיצד תומכים למרפק מסייעים?

ישנו מצב בעיקר בקרב שחקני טניס המכונה מרפק טניס. במצב זה ישנם כאבים בשרירים שאחראים ליישור של שורש כף היד והאצבעות. בשל התנועות הסיבוביות החוזרות ונשנות נוצרים קרעים זעירים בשריר המחבר את עצם המרפק לאמה וגורמים לכאבים ולנפיחות חיצונית.

את הרגישות מרגישים יותר בצד החיצוני של המרפק בזמן אחיזה של חפצים או הרמתם כשהיד נוטה לכיוון מטה. את התופעה מגלים באמצעות בדיקה גופנית של האורטופד ולאחר האבחון מוצע טיפול שבעיקרו מנוחה ליד הכואבת, הפסקת הפעילות הגופנית, תומכים למרפק אלסטיים, כדורים נגד דלקת ופיזיותרפיה.

 

מה זה מרפק גולף וכיצד תומכים למרפק מסייעים?

מרפק גולף הוא מצב דומה למרפק טניס בהבדל אחד. הנפיחות במרפק היא פנימית ולא חיצונית. הנפיחות והכאבים נוצרים מאותן הסיבות ומקרינים על האמה ושורש כף היד.

האבחון נעשה בבדיקה גופנית ומציאת הקשר שבין הפעילות והתנועה במשחק הגולף על מנת להבין אם התנועות נכונות או לא. ההמלצה היא להשתמש בתומך למרפק ולהיות איתו גם בזמן משחק הגולף על מנת להפחית את העומס על המרפק.

טיפולים נוספים יהיו תרגילי פיזיותרפיה על מנת להגדיל טווח תנועה ולחזק את השרירים, עיסויים שיקלו על הכאבים ותרגול של כף היד לצורך פעולות שגרתיות. מומלץ אף ללמוד את הטכניקה הנכונה לשימוש במחבט כדי לא לאמץ את היד בצורה שאינה נכונה.

 

אלו סוגי תומכים למרפק מומלצים לאחר ניתוח?

כאשר קונים תומכים למרפק ישנה חשיבות רבה לסוג שלהם בהתאם לצרכים של המשתמש. ההמלצות הן לרכוש תומכים מבד מרופד נושם ואוורירי בהתאם למידה שלא יהיו רפויים מדי ולא לוחצים מדי.

התומכים צריכים לתת לחץ רק במקום הספציפי בו יש ללחוץ על מנת לקבע את המרפק. רצוי שבתומכים יהיו כריות סיליקון על מנת לעסות את האזור הכואב במיוחד לאחר ניתוח.

 

הגנה אופטימלית בעת רכיבה

אנשים הרוכבים על אופנועים, קורקינט חשמלי או אופניים צריכים להגן על עצמם מפציעות בשל הסכנות העורבות להם הן מבחינת תנאי השטח והן מכלי רכב אחרים.

ניתן לרכוש תומכים למרפק המשמשים כהגנה בדיוק כמו שיש צורך בקסדות ומגני ברכיים. התומכים הללו עשויים מפלסטיק קשיח וחומרים מנדפי זיעה המשולבים בשרוולי בד גמישים אשר מעניקים הגנה אופטימלית למרפק.

 

אין הגבלה על תדירות וזמן השימוש בתומך מרפק.

חובק מרפק הוא למעשה תומך למרפק על מנת למנוע מתיחת יתר במרפק וכדי לייצב אותו.

בחנויות המוכרות עזרים אורטופדיים.

אינסול מדרסים - לוגו

לא נמאס לכם מהכאבים? עם המדרסים שלנו כל דריכה רכה כמו כרית!

מלאו פרטים עכשיו!

מדרסי ספורט: המדריך המלא

מה ההבדל בין מדרסים לספורטאים לבין מדרסים לריצה? מדרסים לריצה נבדלים בעיקר בהתאמתם לפעילות הספציפית