תומכים לשוק

תומכים לשוק
תומכים לשוק

כל המדרסים מותאמים לצרכים שלכם מרוכזים במקום 1!

חייגו עכשיו: 077-997-3016

מה זה תומכים לשוק?

תומך שוק הוא אביזר הנועד כפשוטו ומשמעו לתמוך בשוק, לתת לה הגנה ולמנוע קרעים בשרירים שלה. תומכי שוק מוצעים לאנשים הסובלים מכאבים בשריר התאומים או במקרים חמורים יותר בהם נקרע שריר התאומים. בנוסף, נמצא שהם פרקטיים גם עבור שברי מאמץ.

תומכים לשוק הם תומכים גמישים בעובי של 3 מ"מ המרופדים בניילון בחלקם החיצוני ובבד בחלקם הפנימי כדי שהחיכוך עימם יהיה נעים והזיעה תיספג באופן יעיל. רוב האנשים משתמשים בהם לצורך מניעת קרעים בשריר התאומים ומניעת שברי מאמץ בעיקר בעת פעילות גופנית או לאחריה.

 

מהם שברי מאמץ?

שברי מאמץ נגרמים לרוב בעת פעילות ספורטיבית. אלו שברים לא שלמים בעצם הנגרמים מעומס יתר על עצם השוק לטווח ארוך. כלומר, הם אינם תוצאה ישירה מנפילה או חבלה הפוגעת באופן טראומתי בעצם ושוברת אותה, אלא בשל נשיאת משקל הגורם לעייפות השוק מהמאמץ.

שברי מאמץ גם מתפתחים כשמופעל לחץ על הירך או עצמות המסרק בכפות הרגליים. במצב רגיל העצמות כל הזמן בתהליך קבוע של פירוק ובנייה הנעשה באמצעות תאים בונים או הורסים.

בעת פעילות גופנית אינטנסיבית העומס פוגע באיזון תהליך הבנייה והפירוק וגורם ליותר פירוק עצם מאשר לבנייה. גם צפיפות עצם נמוכה, חוסר תזונתי או מחזור חודשי לא סדיר עלולים לגרום לשברי מאמץ.

הכאבים בעקבות מצב כזה יהיו בעת הפעילות הספורטיבית וילוו בנפיחות ורגישות מקומית. הטיפול כולל פיזיותרפיה ומנוחה לעצם. את המקום הפגוע ניתן לקרר בקרח כדי להוריד את הנפיחות ולחזור בהדרגה ובמתינות לפעילות הספורטיבית. תומכים לשוק אורטופדים מומלצים כחלק מניעתי לשברי מאמץ. 

 

מה מגביר את הסיכון לשברי מאמץ?

  • פעילות גופנית ספציפית ואינטנסיבית על משטח קשיח כמו מגרש טניס או מגרש כדורסל. 
  • אי מניעת שברי מאמץ באמצעות תומכים לשוק בעיקר אצל רקדנים, שחקני כדורסל, טניס או חיילים המתאמנים בכושר קרבי.
  • הגברה מוגזמת של הפעילות הגופנית ממצב של חוסר פעילות.
  • נשים עם מחזור חודשי לא סדיר או ללא מחזור.
  • אנשים עם פלטפוס (רגליים שטוחות) או קשת גבוהה בכפות הרגליים.
  • היחלשות העצמות.
  • חוסר תזונתי של וויטמין D וסידן.

 

תומכים לשוק כטיפול בשריר התאומים

שרירי התאומים הם השרירים בחלק האחורי של השוק. הם הגדולים ביותר ברגל המתחילים בעצם הירך ויורדים עד לקרסול שם הם מתחברים לגיד האכילס המחובר לקרסול. הם אלו האחראים לכיפוף הרגליים כלפי מטה ומסייעים למיתרי הברך לבצע כפיפה.

כשעומדים על קצות האצבעות או קופצים יש לשרירי התאומים תפקיד משמעותי לצורך תנועות אלו. שריר התאומים עלול להימתח בעת פעילות ספורטיבית או לגרום לכאבים בזמן ריצה והליכה. כדי למנוע מתיחה או כאב בשריר התאומים מומלץ לגרוב על השוקיים תומכים לשוק על מנת לייצר לחץ מתון שימנע את המתיחה.

 

תומכים לשוק כטיפול לאחר פעילות ספורט

בעת ריצה או פעילות אחרת הכוללת קפיצות וריצה, קורה ונפצעים. לעיתים הפציעה גורמת לכאבים בשריר התאומים. יכולים להיווצר קרעים זעירים ביחס של 10% בסיבי השריר שיגרמו לכאבים חזקים ולשריר להיות קשה.

אלו מתיחות שריר שיכולות לחלוף באמצעות תומכים לשוק ומנוחה לאחר כמה ימים. במידה והקרעים בשריר גדולים ביחס של 75%, הכאבים מחמירים ונוצרת נפיחות בשוק.

הפציעות הקשות יותר הן של קרעים של הסיבים ביחס של 75%-100%. תקופת ההחלמה תהיה ארוכה יותר ותשבית את הספורטאים מפעילות בכלל לחודש ויותר. הטיפול האפקטיבי ביותר יהיה באמצעות התומכים.

 

תומכים לשוק לנשים בהיריון

גם אם נשים בהיריון אינן מבצעות תנועות חדות או פעילות גופנית מאומצת, הן עלולות למתוח את שריר התאומים ולחוש כאבים בשל העומס של משקל הגוף על השריר. זהו כיווץ שריר חולף שאינו נמשך לאורך זמן אלא אם מדובר על מקרה של קרע בסיבי השריר. כדי למנוע את מתיחת השריר נשים רבות משתמשות בתומכים לשוק. 

 

כאבים בשוק הקדמית

כאבים בשוק הקדמית מושפעים  משרירים אחרים בעיקר בזמן ריצה. בדומה למתיחת שריר התאומים, מופעל עליהם לחץ המייצר כאבים. בגלל שהשרירים מחוברים לעצמות שונות המצב יכול להביא לדלקת שעלולה להחמיר לשבר מאמץ אם לא מטפלים בה בזמן.

הטיפול נעשה באמצעות תרופות אנטי דלקתיות, פיזיותרפיה ומנוחה מפעילות מאומצת. כאקט של מניעה תומכים לשוק יהיו יעילים למניעת דלקות ומתיחת השרירים בשוק הקדמית בעיקר אצל הרצים ובקרב חיילים באימוני כושר קרבי או בטירונות.

 

מומלץ להיעזר בתומכים לשוק, לירך ולכפות הרגליים על מנת למנוע מתיחה של שרירים.

תומך שוק רך הסופג זיעה.

תומך מחמם המעניק עיסוי לשוק ועשוי מניילון ופוליאסטר מבחוץ ומבפנים מבד רך ונעים.

אינסול מדרסים - לוגו

לא נמאס לכם מהכאבים? עם המדרסים שלנו כל דריכה רכה כמו כרית!

מלאו פרטים עכשיו!

מדרסי ספורט: המדריך המלא

מה ההבדל בין מדרסים לספורטאים לבין מדרסים לריצה? מדרסים לריצה נבדלים בעיקר בהתאמתם לפעילות הספציפית